Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Szyszak (Piwo jasne)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, Szyszak (Piwo jasne)

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    #2
    Kolor: Złoty, klarowny.
    Piana: Biała, obfita, bardzo gęsta, trwała. Opada do kożucha oblepiając szkło.
    Zapach: Słodowy, mocno chlebowy z minimalną nutką diacetylu.
    Smak: Średnio treściwe, ale bardziej niż wskazywałby ekstrakt. Bardzo przyjemna słodowośc z mocnymi nutami chlebowymi. Goryczka średnio niska, ale o bardzo przyjemnym profilu, dosyć krótka.
    Wysycenie: Średnio niskie.
    Ogółem: Bardzo dobre, mocno pijalne. Dokładnie tak wyobrażam sobie dobrze zrobionego, jasnego lagera, który jeszcze nie jest pilsem.
    BeerFreak.pl

    Comment

    • Dzoshu
      Senior
      • 12-2013
      • 496

      #3
      Kolor: Słomka, klarowne.
      Piana: Obfita, długo się utrzymuje, oblepia ścianki.
      Zapach: Słód, lekki karmel i owoce.
      Smak: Słodowe, lekki miodek i karmel, wyraźnie zaznaczona goryczka.
      Wysycenie: Średnie, OK.
      Opakowanie: Bezpłciowa eta, niedokładne info.
      Uwagi: Bardzo przyjemne, lekkie, sesyjne piwo. Jak na ten ekstrakt to bardzo wyraziste. Jak na tą cenę i dla lubujących się w lagerach chyba na tą chwilę najlepszy (w miarę dostępności) wybór.
      Attached Files

      Comment

      • meszek0009
        Senior
        • 04-2014
        • 247

        #4
        W jakiej cenie to piwo można spotkać w sklepie ?

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika meszek0009 Wyświetlenie odpowiedzi
          W jakiej cenie to piwo można spotkać w sklepie ?
          4pln w przypadkowym nocnym

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Troszkę zaskoczyły mnie Wasze opinie - w mojej butelce było tyle masła, jakby ktoś je tam celowo dodał.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #7
              Owszem, trochę masełka jest, ale w granicach tolerancji, powiedziałbym nawet, że delikatnie... (warka do 16.07). PO dwutygodniowej przerwie piwnej całkiem zadowolony jestem, piwo "w sam raz", może ciut puste, ale w to końcu 10, 5. Goryczka satysfakcjonująca, żadne tam achy i ochy, byle tego, co jest nie schrzanili, jak to często bywa.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: złocisty, klarowne [5]
                Piana: jak na pilsa wyjątkowo wytrzymała, dość gęsta, drobna, długo się utrzymuje [4]
                Zapach: słabiutki, chmielowo-słodowy [3.5]
                Smak: leciutkie, delikatna pełnia, smak to świetna, świeża chmielowa goryczka, doskonale wymieszana smakowo ze słodowo-zbożowym smakiem, orzeźwiające i rześkie [5]
                Wysycenie: bez zarzutu [5]
                Opakowanie: prosta typowa do pilsów etykieta, firmowy kapsel, mi się podoba [5]
                Uwagi: No brawo dla chłopaków z Piotrkowa, klasyczny pils wypity ze smakiem i prawdziwą przyjemnością. Najlepszy dowód na to, że pilsa to trzeba umieć zrobić. Żadne cudaczne piwa w stylach brzmiących coraz dłużej, tylko najprawdziwszy Pils. Chyba jest to Pincie i pierwszej warce z Zarzecza trzeci rzemieślniczy pils, który wypiłem z prawdziwą przyjemnością. Jedyny mankament to słaba dostępność.

                Co do fotki wyżej, pils pity z teku? Czy to nie jest przerost formy nad treścią? Ja kolejnego Szyszaka wypiję z gwinta w plenerze

                Moja ocena: [4.375]
                Attached Files
                Last edited by becik; 04-04-2015, 16:35.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty na pograniczu bladej anemii. [4]
                  Piana: Biała, drobna i wysoka, ale - niestety - nietrwała... [3.5]
                  Zapach: Słodowo-owocowy, w stylu prostego hellesa.
                  Miło mi się kojarzy, choć ubogi dość. [3.5]
                  Smak: Goryczka, chwila kwasku, ślad landrynkowy. Nic specjalnego, całkiem, jak eurolager z marketu gdzieś na południu... [3]
                  Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. [4]
                  Opakowanie: Wysoka jakość wykonania, tradycyjne wzornictwo, zastanawiająca kolorystyka. Kapsel browaru. [4]
                  Uwagi: Latem, do popchnięcia grylowej strawy - czemu nie.
                  Ale tak poza tym - chyba niekoniecznie...

                  Moja ocena: [3.375]

                  Comment

                  • czajak
                    Junior
                    • 10-2014
                    • 4

                    #10
                    Ze swojej strony do poprzednich recenzji dorzucę, że w moim egzemplarzu był bardzo mocny, wręcz dominujący aromat miodu. I z butelki, i ze szkła bardzo wyraźny przytłaczający wszystko inne. Miód taki mocno "scukrzony", kiedyś robiłem "mód" z mniszka lekarskiego i pachniał dokładnie jak Szyszak

                    Comment

                    • Klatak
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 431

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złocisty z bardzo delikatną opalizacją. [5]
                      Piana: Obfita, dość drobno zbudowana, niezbyt trwała, zdobi szkło. [4]
                      Zapach: Dość intensywny z dominacją karmelu. [3]
                      Smak: Słodowo-karmelowe, dość wodniste, goryczka niska. [3]
                      Wysycenie: Średnio wysokie. [4.5]
                      Opakowanie: Etykieta nie przypadła mi do gustu, wygląda jak zrobiona w paincie. Niepełny skład. [3]
                      Uwagi: Warka z datą do 16.07.2015. Standardowy poziom piw Olbrachta czyli przeciętne.

                      Moja ocena: [3.275]

                      Comment

                      • Marchi
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 130

                        #12
                        Wylanie piwa do zlewu po pierwszym łyku to zjawisko skrajnie rzadkie. Jednakże w przypadku tego piwa wystąpiło. Natężenia masła w jednym hauście pobiło wszelkie znane mi rekordy. Jak można?

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [5]
                          Piana: Niska i nietrwała. Taka... Koncerniakowa. [2]
                          Zapach: Jak te najgorsze produkty z Witnicy. MASŁO. I tyle. [1.5]
                          Smak: Da się pić. I to jedyna dobra rzecz, jaką mogę powiedzieć o tym piwie. [2]
                          Wysycenie: Niskie. Nawet za. [4]
                          Opakowanie: Brzydkie, paskudny dobór kolorów, etykieta w stylu lat 90. [3]
                          Uwagi: Jestem na nie. Wpis z notatek - była to pierwsza lub jedna z pierwszych warek pita krótko po premierze.

                          Moja ocena: [2.125]

                          Comment

                          • yaro74
                            PremiumUżytkownik
                            • 09-2012
                            • 2089

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: złoty, zamglony. [4]
                            Piana: wysoka, gęsta, drobna, dość trwała, zostawia ślady na szkle. [4.5]
                            Zapach: średnio intensywny, słodowy, karmel, zboże i po ogrzaniu wyczuwalny diacetyl. [3]
                            Smak: słodowy, chlebowy z odrobiną miodu i karmelu, lekki diacetyl, goryczka dobrze wyczuwalna, przyjemna w piciu. Piwo jest średnio treściwe. [3.5]
                            Wysycenie: średnie. [5]
                            Opakowanie: brzydka etykieta, podane podstawowe informacje, ładny firmowy kapsel. [3]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.5]

                            Comment

                            • Brodzislaw
                              Senior
                              • 09-2013
                              • 1020

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złocisty, lekko opalizujący [5]
                              Piana: biała z drobnych pęcherzy opadła do minimalnej warstwy [4]
                              Zapach: Słodowy (trochę zboża, kwiatów), a także lekko chmielu [3.5]
                              Smak: Słodowo-karmelowy, goryczka lekko zalegająca, z czasem pojawił się kwasek. Jak na ekstrakt piwo pełne. [3.5]
                              Wysycenie: Średnie do wysokiego podbija goryczkę i komponuje się ze stylem. [4.5]
                              Opakowanie: W stylu retro, dobrze czytelne opisy i info. [4.5]
                              Uwagi: Jak na pilsa - całkiem, całkiem

                              Moja ocena: [3.725]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎