Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bułgaria - wschodnie wybrzeże - pustynia?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kones
    Senior
    • 07-2014
    • 160

    Bułgaria - wschodnie wybrzeże - pustynia?

    Witam,

    Zapadła klamka i tydzień urlopu spędzimy w Bułgarii a konkretnie w miejscowości Primorsko. Miejscowość poniżej Burgas, o ile zdążyłem się zorientować Bułgaria jest piwną pustynią a wschód totalnie. 2 opisane przez Docenta knajpy w Burgas i stado lagerów w piwach konkretnie ze wskazaniem na stolicznego koźlaka.
    Stąd pytanie do Szanownych Forumowiczów, czy ktoś miał podobne dylematy związane ze znalezieniem piwa/miejsca nad Morzem, aby wypoczynek nie ograniczył się wyłącznie do plaży? raaaaaatuuuuujcieeeeee!
    "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Jak będziesz w Warnie to jest tam browar restauracyjny w hotelu Ventura oraz mikrus Glarus Craft Brewing Co.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kones Wyświetlenie odpowiedzi
      Witam,

      Zapadła klamka i tydzień urlopu spędzimy w Bułgarii a konkretnie w miejscowości Primorsko. Miejscowość poniżej Burgas, o ile zdążyłem się zorientować Bułgaria jest piwną pustynią a wschód totalnie. 2 opisane przez Docenta knajpy w Burgas i stado lagerów w piwach konkretnie ze wskazaniem na stolicznego koźlaka.
      Stąd pytanie do Szanownych Forumowiczów, czy ktoś miał podobne dylematy związane ze znalezieniem piwa/miejsca nad Morzem, aby wypoczynek nie ograniczył się wyłącznie do plaży? raaaaaatuuuuujcieeeeee!
      Bułgaria jest turystycznie całkiem interesująca, więc jeśli wybierzesz plażę to już tylko Twój problem
      Jeśli chodzi o piwo cudów się nie spodziewaj. Kraj jest opanowany przez trzy koncerny: Carlsberg, Heineken i Morlson Coors, które mają w sumie w ofercie 8-10 bułgarskich marek lagerów, plus licencyjne globalne koncernówki (jak np. Amstel czy Tuborg). I to naprawdę już raczej wszystko. Co do knajp w Burgas nie wiem czy do dziś funkcjonują.
      No chyba, że w ciągu ostatniego roku coś się zmieniło
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        O, becik był ciut szybszy. Czyli jednak coś tam drgnęło
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Jeszcze w Triawnie (czy w "Trawna" czy jak w cholerę to się odmienia)

          jest mikrus z wyszynkiem
          Beer house, beer, tryavna, restaurant, tavern, brewery, beer, savoury, drink, Belgian, school, parties, celebrations.


          Ale to już ponad 100km od Burgas, nie wiem czy będzie Ci się chciało aż tyle jechać
          Last edited by becik; 31-03-2015, 14:07.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Kones
            Senior
            • 07-2014
            • 160

            #6
            Lecimy a auto bierzemy na miejscu. Taka odległość nie jest wyzwaniem, ale nastawiamy się na zwiedzanie (plaża była przenośnią) i chcę zahaczyć Warnę jak najbardziej. Trjawna jednak za daleko w środek. I jeszcze dzieciaki na pokładzie.
            Podejrzewam zatem że trzeba będzie przekulać się przez miejscowe lagery a potem oprzeć na jakimś imporcie, ech...
            "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

            Comment

            • witold68
              Senior
              • 09-2009
              • 142

              #7
              Bługaria-Primorsko

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
              Bułgaria jest turystycznie całkiem interesująca, więc jeśli wybierzesz plażę to już tylko Twój problem
              Jeśli chodzi o piwo cudów się nie spodziewaj. Kraj jest opanowany przez trzy koncerny: Carlsberg, Heineken i Morlson Coors, które mają w sumie w ofercie 8-10 bułgarskich marek lagerów, plus licencyjne globalne koncernówki (jak np. Amstel czy Tuborg). I to naprawdę już raczej wszystko. Co do knajp w Burgas nie wiem czy do dziś funkcjonują.
              No chyba, że w ciągu ostatniego roku coś się zmieniło
              Co do piw w Bułgarii można znaleźć piwa te opanowane przez koncerny, jest też czeskie przy ul. Laguna w czeskim obiekcie wypoczynkowym. Ja lubię Bułgarię za to ,że kupując piwo w sklepie można go wypić idąc dalej...
              Na pochybel psubratom !

              Comment

              • danio_145
                Senior
                • 02-2005
                • 723

                #8
                Ja rozumiem, że to forum piwne itepeitede, ale jadąc do Bułgarii olej piwa ;-) W dzień dużo lepsze jest leciutkie białe wino, możesz je wymieszać z wodą gazowaną, ochłodzić zamrożonymi winogronami, a wieczorem ogrzać się domowej roboty Rakiją

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12148

                  #9
                  Nie wiem jak na wschodnim wybrzeżu Bułgarii, ale na zachodnim wybrzeżu nie może być lepiej

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danio_145 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ja rozumiem, że to forum piwne itepeitede, ale jadąc do Bułgarii olej piwa ;-) W dzień dużo lepsze jest leciutkie białe wino, możesz je wymieszać z wodą gazowaną, ochłodzić zamrożonymi winogronami, a wieczorem ogrzać się domowej roboty Rakiją
                    Pod tym należy się podpisać obiema rękami. Bułgaria to kraj winiarsko-alkoholowy i takich napojów należy wypatrywać.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • Kones
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 160

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie wiem jak na wschodnim wybrzeżu Bułgarii, ale na zachodnim wybrzeżu nie może być lepiej
                      Hej, ja się tylko wpisuję w ogólnoeuropejski postulat "Bułgaria morze ważyć od moża do moża"!
                      Dzięki wszystkim za odpowiedzi, chociaż sytuacja nie jest budująca, trzeba czekać na
                      Първият договор пивоварната "Пинта" i ich "атака хмела".
                      Z drugiej strony, widzę tutaj pole do popisu dla niektórych browarów które już warzą u nas a może (morze) powinny pomyśleć o zupełnie nowych terenach jako poligonie doświadczalnym na swoje nienachalnie udane ipy sripy?
                      Bardzo podoba mi się opcja winna...
                      "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                      Comment

                      • ElDesmadre
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 155

                        #12
                        Stolichno Bock to świetne piwo, choć ciężkawe, stąd w takich temperaturach nie do końca sprawdza się w większych ilościach. Jak będziesz w Nesebyrze starym, to wypatruj restauracji Praha. Naprzeciwko jest jeszcze jedna restauracja czeska, w której dwa lata temu lali z kija Kvasnicaka ze Svijan.
                        http://thebeervault.blogspot.com

                        Comment

                        • wpadzio
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 2645

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kones Wyświetlenie odpowiedzi
                          Witam,
                          Zapadła klamka i tydzień urlopu spędzimy w Bułgarii a konkretnie w miejscowości Primorsko...
                          Koniecznie napisz czy udało się coś ciekawego namierzyć. Zanosi się na to, że pod koniec sierpnia i ja zląduję na chwilę gdzieś pomiędzy Burgas a Warną
                          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                          Serviatus status brevis est
                          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                          Comment

                          • Kones
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 160

                            #14
                            To wylądujemy w podobnym terminie bo ja też koniec sierpnia i początek września. Jak internet pozwoli będziemy mogli się doinformować na bieżąco, a jak Ci się zadek już przypali to może jakieś lekkie tete-a-tete vis-a-vis na tematy bułgarskich osiągnięć w szachach wodnych w jakiejś pobliskiej winnej mordowni?
                            "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              #15
                              Propozycja wydaje się ze wszech miar interesująca
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎