Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Carlsberg Nox

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Okocim, Carlsberg Nox

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • tristan_tzara
    Senior
    • 12-2007
    • 1038

    #2
    Totalne szczyny. Nie pić choćby było za złotówkę

    Comment

    • xRoman
      Junior
      • 08-2010
      • 7

      #3
      Nie liczyłem na wiele, a i tak spotkał mnie srogi zawód. Zero obiecanego aromatu, a smak nie wart jakiegokolwiek komentarza.

      Comment

      • Gringo
        Senior
        • 07-2007
        • 2151

        #4
        Ulotny i ładny zapach chmielowy daje nadzieję na coś ciekawego. Niestety smak to średni eurolager. Wchodzi dobrze po porządkach w piwnicy jak dziesiątki innych lagerów ale żeby odrazu "szczyny" ? Po Okocimiu ktoś spodziewa się poziomu Pinty ?

        Comment

        • tristan_tzara
          Senior
          • 12-2007
          • 1038

          #5
          Ty tam czułeś aromat chmielu? Dla mnie to piwo było jeszcze bardziej niepijalne od zwykłego carlsberga, bo ten przynajmniej wali marichuaninen

          Comment

          • Gringo
            Senior
            • 07-2007
            • 2151

            #6
            Czułem, ale tylko aromat i to delikatny, taki ulotny, bo trwał może 2 minuty po otwarciu puszki.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Pite wczoraj w jakimś śmieszkoklubie za chore pieniądze. Wprawdzie w pierwszym momencie był jakiś nawet przyjemny aromat chmielowy, ale po chwili pozostała tylko typowa eurolagerowa pustka. I faktycznie było "bez zbędnej goryczki", jak głosi napis na opakowaniu

              Comment

              • Klatak
                Senior
                • 07-2014
                • 431

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złocisty idealnie klarowny. [5]
                Piana: Nalewa się obfita i drobna, szybko i nieładnie się dziurawi. [2.5]
                Zapach: Dość intensywny, słodowo-eurolagerowy i delikatny chmielowy (orzeźwiający miętowo-eukaliptusowy). Ciekawy. [4]
                Smak: Typowy dla koncernowego lagera z dziwnym i ciekawym posmakiem (orzeźwiającym, mentolowym) i niestety jakby alkoholowym. Posmak jest intrygujący jednak baza piwa jest bardzo mierna. [2.5]
                Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, jak na koncentraka nie jest zabójczo wysokie. [4.5]
                Opakowanie: Całkiem przyjemne, czarna butelka, dedykowany kapsel, szkoda że panuje totalna dezinformacja. [4]
                Uwagi: Butelka z datą do 29.11.2015. Piwo ciekawe i warte spróbowania. Niestety, jednak pozłacane g**** nadal będzie g***** poza chmieleniem na zimno Polarisem to piwo niczym nie różni się od przeciętnego eurolagera.

                Moja ocena: [3.325]

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6130

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Blado złoty. [2.5]
                  Piana: W ekspresowym czasie z trzaskiem zniknęła aż nie zdążyłem zdjęcia jej zrobić. [1]
                  Zapach: Na krótko pachnie zielono, ziołowo ale nie w dużym stopniu. [2.5]
                  Smak: Carslbergowy "niby zbożowy" słód. [1.5]
                  Wysycenie: Średni. [3.5]
                  Opakowanie: Graficznie "drogo" "błyszcząco" Kolorystyka z dodatkami przyciągającego koloru - odcień ciemnej zieleni neonowej. Kapsel ładny - jedyny plus do kolekcji. [4]
                  Uwagi: W promocji w Żabka chyba 5,50 za dwie i nigdy więcej na 99%. Takich nowości zrobią więcej byle drukarnia "nastarczyła" drukować etykiety.

                  Moja ocena: [2.075]
                  Attached Files
                  Last edited by Javox; 09-04-2015, 08:43.

                  Comment

                  • leech2
                    Member
                    • 04-2011
                    • 48

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: klasyczny, słomkowy [4]
                    Piana: Jakaś tam jest, na początku obfita, spada do kilku mm [2.5]
                    Zapach: aceton, zapach jak u szewca. [1]
                    Smak: jakaś tam nuta słodowa, goryczka powoduje cofanie się treści żołądkowej [1]
                    Wysycenie: o dziwo nie szczypie w język [3]
                    Opakowanie: dosyć oryginalne, nowoczesny design [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [1.575]

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bladozłoty, klarowny. [4.5]
                      Piana: Koncerniakowa. Buzująca, bardzo nietrwała. [2]
                      Zapach: Lekko słodowy, lekko chmielowy, niczym się nie różni od innych piw tego typu. [2]
                      Smak: Lekko gorzkawa i kwaskowata woda. Tyle. [2]
                      Wysycenie: Typowe. [5]
                      Opakowanie: Czarna butelka, ale poza tym nic fajnego. [3.5]
                      Uwagi: Nie warto.

                      Moja ocena: [2.35]

                      Comment

                      • marqqq
                        Senior
                        • 12-2014
                        • 660

                        #12
                        Mi tam smakuje. Ogólne to intryguje ten końcowy połykowy posmak.
                        Ale za 3.89 dużo za drogie.
                        Raz wystarczy.

                        Comment

                        • piwo_szka
                          Member
                          • 01-2015
                          • 71

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor żółtawy niczym rozwodnione siki. [2]
                          Piana: Słaba. Tak na 2 cm, biała, drobne pęcherzyki, szybko opada. [3]
                          Zapach: Czuć chmiel - kojarzy się z mokrą szyszką. Potem przychodzi aromat niepranych tygodniami skarpetek. [3]
                          Smak: Jak dla mnie zwykły eurolager, który niczym się nie wyróżnia. Owszem, te szyszki gdzieś majaczą, ale wielki minus za pozbawienie piwa "zbędnej goryczki". Piwo nie zintegrowało się z moimi kubkami smakowymi, wręcz było wodniste, niewyraziste, bardziej szczynowate niż piwowate. [2]
                          Wysycenie: Mocno nagazowane, pobekiwanie gwarantowane [3]
                          Opakowanie: Jedyna rzecz, która mi się podoba - czarna luksusowa etykieta i wzornictwo. Piłam z puszki, która była cała czarna (za wyjątkiem napisów i zawleczki). [4]
                          Uwagi: Piwo nietrafione. Kupione, żeby spróbować. Po spróbowaniu skreślone.

                          Moja ocena: [2.6]
                          Attached Files
                          Last edited by piwo_szka; 15-04-2015, 17:31.
                          piwna smakoszka na Alkowiki

                          Comment

                          • marqqq
                            Senior
                            • 12-2014
                            • 660

                            #14
                            Kupiłem je dzisiaj jeszcze raz, tak dla przypomnienia. Nadal jestem zdania że jest dość dobre, i nadal za drogie :-P
                            W sumie trzeci raz chyba jednak nie nastąpi.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: dość ciemny żółty kolor [4]
                              Piana: biała, drobna, dość obfita przy nalewaniu, szybko opadła do miernego kożuszka na piwie [2.5]
                              Zapach: typowy koncernowy, w miarę neutralny, głównie słód [3]
                              Smak: brak pełni, treściwość średnia, lekka tępawa goryczka z dziwnym słodowym, lekko ziołowym posmakiem, całość mi nie podpasiła [2.5]
                              Wysycenie: trochę za duże [4]
                              Opakowanie: zdecydowanie najlepszy element w całości, puszka bardzo mi się podobała [5]
                              Uwagi: Do wypicia na szybko i jeszcze szybszego zapomnienia

                              Moja ocena: [2.95]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎