Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, West Coast IPA Equinox

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Widawa, West Coast IPA Equinox

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnozłoty, solidnie zmętniony. [4.5]
    Piana: niezbyt obfita i nietrwała, redukuje się do cienkiej warstwy. [3]
    Zapach: intensywny aromat chmielu, słodki, dużo owoców tropikalnych, trochę cytrusów, delikatne żywice, wyczuwalna również lekkie aromaty ziołowe. [5]
    Smak: wyczuwalna średnia pełnia słodowa, goryczka na solidnym poziomie, nawet można uznać, że wysoka, przyjemna cytrusowa, grejpfrutowa, lekko żywiczna i ziołowa, niezalegająca, trochę dziwna tekstura, jak by czuć tą mętność. [4.5]
    Wysycenie: średnie, mogło by być trochę wyższe. [3.5]
    Opakowanie: grafika całkiem ładna. [4]
    Uwagi: warka do 30.04.2015.

    Moja ocena: [4.45]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 03-04-2015, 23:45.

    Comment

    • Klatak
      Senior
      • 07-2014
      • 431

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemne złoto / bardzo jasny bursztyn z trochę za wysokim ale równomiernym zmętnieniem (powyżej średniej). [4.5]
      Piana: Średnio obfita, drobno zbudowana, trwałość średnia, ładnie zdobi szkło. [4.5]
      Zapach: Dość intensywny głównie chmielowy - kwiatowy i owoce egotyczne (melon, marakuja). Dość typowy dla piw z Equinoxem - przyjemny ale też żadna rewelacja. [4]
      Smak: Podobnie jak w aromacie jednak pojawia się też posmak żywiczny. Średnie odfermentowanie, na odpowiednim poziomie. Goryczka średnia, grejpfrutowa, na początku dość przyjemna niestety długo zalegająca. [4]
      Wysycenie: Niskie, zdecydowanie powinno być wyższe. [3]
      Opakowanie: Etykieta nie przypadłą mi do gustu - ponura i niczym się nie wyróżniająca na półce, standardowo brak pełnego składu. [3]
      Uwagi: Warka z datą do 07.05.2015. Przyjemne i całkiem pijalne ale bez żadnych fajerwerków, dodatkowo niestety zalegająca gorycz trochę denerwuje.

      Moja ocena: [3.975]

      Comment

      • rgrzech
        Senior
        • 12-2013
        • 230

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisty, opalizujący. [4.5]
        Piana: Biała, drobna, skąpa, utrzymuje się cienką błonką do końca, delikatnie krążkuje. [4]
        Zapach: Cytrusy z dominującą nutą grejpfruta, słodkie mango, oraz mocna siarka zapałczana i diacetyl. [3]
        Smak: Słodkie, żółte owoce skontrowane przyjemną grejpfrutową goryczką. Piwo jest rzeczywiście West Coast, w konsekwencji bardzo dobrze się je pije. Niestety nuta maślana psuje cały smak. Finisz rześki, grejpfrutowy. [3.5]
        Wysycenie: Optymalne. [4.5]
        Opakowanie: Ciekawa grafika, reszta oszczędna. [4]
        Uwagi: Gdyby nie było siarki i masła...gdyby.

        Moja ocena: [3.5]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brudnozłoty, błotny z zawiesiną. Nieapetyczny. [3.5]
          Piana: Białokremowa, średniowysoka, drobna, średniotrwała. [3.5]
          Zapach: Lekko słodowy, choć silniejsze jednak są owoce i zioła. [3.5]
          Smak: Lekka goryczka, ziołowa, a nawet sosnowa . Posmak owocowy w kierunku tropikalnym. [3.5]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Nie rozkminiam po prostu. Ale ja już stary jestem...
          I z tych obu powodów podoba mi się średnio... [3]
          Uwagi: Piwo wypite bez należnej (być może) czci i oszołomienia...

          Moja ocena: [3.5]

          Comment

          • Crim44
            Member
            • 09-2014
            • 88

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasny bursztyn złoto, opalizujacy, piwo nie filtrowane takze nie jest źle [4]
            Piana: nie jest nadzwyczajna, dosyć niska, zostawiaja jakas koronke zostaje do konca, biała średnio drobna [3.5]
            Zapach: cytryna, ananas, pomarańcz, średnio intensywnie, trochę chyba masła czuć, ogólnie w porządku [4]
            Smak: bardzo pijalne, odświeżająca goryczka, intensywna, grejfrutowa, podstawa słodowa wyczuwalna ale nie dominuje, nie jest tak bardzo wytrawne, gdzieś tam trochę masła chyba się pojawia [4]
            Wysycenie: średnie imo w miare pasuję [4.5]
            Opakowanie: nie wszystkie informacje, jakaś informacja której nie rozumiem, edycja specjalna? to znaczy co tu jest? , dupy nie urywa co najwyzej poprawnie [3.5]
            Uwagi: Jak na piwo typu starter, jest bardzo ok, w tym stylu w mojej opinii

            Moja ocena: [3.95]

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #7
              Kolor: Jasny bursztyn, klarowne.
              Piana: Obfita, oblepia szkło, długo się utrzymuje.
              Zapach: Intrygujący, świeży, trudny do zidentyfikowania, cukierkowo owocowy aromat equinoxa.
              Smak: Słodkie, likierowe niczym iipa z wysoką ale krótką, przyjemną żywiczną goryczką i herbacianym posmakiem.
              Wysycenie: Średnie, OK.
              Opakowanie: Fajny art, dokładny skład.
              Uwagi: Warka 20.05.15 Świetnie uwypukla wszystkie walory tego specyficznego chmielu (w przeciwieństwie do nowej warki Kinky Ale).
              Attached Files

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎