Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Double IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zamkowy, Double IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnozłoty, lekko zmętniony. [4.5]
    Piana: bardzo obfita, drobnopęcherzykowa, trwała, wolno opada, oblepia szkło. [4.5]
    Zapach: aromat chmielu jak jak na DIPA średni, mało intensywny, zdominowany przez cytrusy, ale wyczuwalne również nuty ziołowe, trawiaste, kwiatowe, w tle delikatny karmel, ze szkła brak żelaza jednak na skórze już jest. [3.5]
    Smak: piwo wytrawne, goryczka średnia, cytrusowa, trochę alkoholowa, zalegająca, przez kilka pierwszych łyków wyraźnie wyczuwalne żelazo. [3.5]
    Wysycenie: średnie, pasuje. [4.5]
    Opakowanie: całość całkiem ładna, przejrzysta, brakuje tylko informacji o składzie. [4]
    Uwagi: warka do 18.08.2016 (super pomysł dawać 1,5 roku terminu na IPA), spodziewałem się czegoś zbliżonego do GC z 2013, jednak jest przepaść, przynajmniej w przypadku tej butelki.

    Moja ocena: [3.725]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 04-04-2015, 00:58.

    Comment

    • behegrzmot
      Senior
      • 01-2009
      • 276

      #3
      Rafael, gdzie kupiłeś (sklep z piwem czy market) i za ile?

      Comment

      • rafael52
        • 12-2013
        • 478

        #4
        Dostałem w Cieszynie po walnym PSPD.

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pomarańczowozłoty. [5]
          Piana: Przeciętnie wysoka, raczej trwała, ładna, drobna. [3.5]
          Zapach: Intensywny aromat amerykańskich chmieli. Owoce, słodowość. [4]
          Smak: Tutaj spory zawód. Piwo jest raczej wodniste, ponadto wyczuwalny jest alkohol. Goryczka jest jak na styl niekoniecznie wysoka. Puste to piwo.

          Albo inaczej - piwo nie jest niesmaczne. Poza wyczuwalnym alkoholem pije się je nawet przyjemnie - ale prawie każda obecna na rynku podwójna IPA czy IIPA jest lepsza. [3.5]
          Wysycenie: W porządku. [5]
          Opakowanie: Jak pozostałe z tej serii. W składzie podano też cukier, odważnie jak na koncern. [4]
          Uwagi: Raczej nie wrócę.

          Moja ocena: [3.85]

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Miedziana barwa, delikatne mętne. [5]
            Piana: Gęsta, zwarta, śnieżnobiała, zostawia okręgi na szklance. [5]
            Zapach: Delikatne cytrusy ale stanowczo za mało jest aromatu. [3.5]
            Smak: Bardzo smaczne, wysoka cytrusowość, wyczuwalna pestka. Długa, przyjemna i wyraźna goryczka. [4.5]
            Wysycenie: Ładnie się układa w żołądku. [5]
            Opakowanie: Do mnie przemawia i wzornictwo (klasyczne) i kolorystyka (stonowana). [5]
            Uwagi: Zakupione w sklepie na Rudnickiego. Bardzo dobre, udane i porządne piwo. 90% rzemieślników nie potrafi zrobić tak porządnego piwa. Do tego jest sporo tańsze.

            Moja ocena: [4.275]
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • Klatak
              Senior
              • 07-2014
              • 431

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy z delikatnym zmętnieniem. [4.5]
              Piana: Obfita, dość drobno zbudowana, średnio trwała ale brzydko się dziurawi, nieco zdobi szkło. [4]
              Zapach: Średnio intensywny, chmielowy (owoce egotyczne, cytrusy, żywica) i karmelowy. Mocno mdły, co jest typowe dla stylu, jednak tu trochę zbyt przesadnie. [3.5]
              Smak: Głównie karmel i owoce egotyczne. Goryczka jak na styl niska. Alkohol słabo ukryty, z czym przy 18° raczej nie powinno być problemu. Do tego żelazo (potwierdzone na teście skórnym). [3]
              Wysycenie: Dość niskie, oczekiwał bym nieco wyższego. [4.5]
              Opakowanie: Etykieta prosta ale ładna i na fajnym papierze. Szkoda że w składzie pojawił się tylko zasyp. [4.5]
              Uwagi: Warka z datą do 18.08.2016. Męczące i mało pijalne, generalnie słabe. Brakuje chmielu i w aromacie i w goryczce.

              Moja ocena: [3.5]

              Comment

              • yassmen
                Senior
                • 11-2012
                • 288

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, soczysty z lekką opalizacją. [4.5]
                Piana: Po nalaniu wysoka. Przyzwoita, grube pęcherzyki, zostaje na ściankach naczynia. [4]
                Zapach: Tropiki tylko w fazie początkowej. Szybko uleciały i została mdła, słodkawa nijakość. [3.5]
                Smak: Wrażenie picia z obowiązku. Męcząca słodkawość w połączeniu z wyłażącym pod wpływem temperatury alkoholem tworzą mocno nieatrakcyjną mieszankę. Jednorazowa przygoda. [3]
                Wysycenie: Średniowysokie, ułatwia spożycie. [4]
                Opakowanie: Klasa. Dbałość o detale, dobry dobór odcieni, dedykowany kapsel. Co z tego, skoro zawartość nie dorównuje. [5]
                Uwagi: Ocena może tego nie odzwierciedla, ale DUPA nie DIPA to jest.

                Moja ocena: [3.5]

                Comment

                • supersklep
                  PiwBiz
                  • 01-2005
                  • 982

                  #9
                  Spodziewałem się solidnej cytrusowej goryczki ale niestety na pierwszym planie jest alkohol i mocno czuc go w głowie


                  Comment

                  • Shedao
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 900

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, minimalnie zmętniony. [3.5]
                    Piana: Dość obfita po nalaniu, spore pęcherzyki. Bardzo szybko zniknęła. [2]
                    Zapach: Z początku - praktycznie nieistniejący, ledwie wyczuwalna nuta chmielowa. W trakcie picia zacząłem również czuć nieprzyjemny zapach alkoholowy. [2]
                    Smak: Na pierwszym planie tępa gorycz nieprzyjemnie zalegająca na języku, wymieszana z wyraźnym posmakiem alkoholowym. Cytrusów brak. [2]
                    Wysycenie: Zbyt wysokie. [2]
                    Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, tak jak w przypadku reszty nowych, cieszyńskich piw. Szkoda tylko, że kapsel ten sam na wszystkich pięciu. [4.5]
                    Uwagi: Cena rzemieślnicza, jakość koncernowa. Alkohol mocno trzepie po głowie, ale cena odstraszy ludzi, którzy kupowaliby to piwo tylko dla upicia się. A jakość odstraszy tych, którzy kupowaliby je dla smaku. Odradzam i nie wróżę sukcesu.

                    Moja ocena: [2.2]

                    Comment

                    • Czapayew
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1966

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnożółty, wpadający w bursztyn, lekko mętnawy. [4.5]
                      Piana: Średnio obfita, lekko wpadająca w beż, dość trwała. [4]
                      Zapach: Intensywny chmiel z nutą karmelu oraz owoców. [4]
                      Smak: Mocno zaznaczona goryczka, w tle nuty karmelowe. [4]
                      Wysycenie: Dobre - piwo gazuje dość długo i drobno. [4.5]
                      Opakowanie: Oszczędne, utrzymane w klasycznej konwencji. Plusik za kapsel. [5]
                      Uwagi: Kupione za 7,30 zł/0,5 l w katowickim Absyncie, Przyjemne IPA, bardzo dobrze układające się na języku.

                      Moja ocena: [4.1]
                      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                      www.zamkoszlaki.com
                      www.piwnekapsle.net

                      Comment

                      • kali2000
                        Member
                        • 06-2014
                        • 30

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemno żółty opalizuje [4.5]
                        Piana: Piana słabiutka jak na górną fermentację 2 minuty to stanowczo za mało [3]
                        Zapach: pierwszy przyjemny, po paru sekundach w zapachu nieprzyjemne alkoholowe nuty, następnie powraca do formy. [4]
                        Smak: po zastanowieniu obniżyłem ocenę. Ne czuję dominacji cytrusów, goryczka mało przyjemna . Wstydu nie ma. [3.5]
                        Wysycenie: myślę ,że za wysokie [4]
                        Opakowanie: etykieta bardzo mi się podoba są wszystkie dane. Jedna z ładniejszych na rynku. [5]
                        Uwagi: Piwo bardzo drogie prawie 8 zł dla mnie za mocne 8% Alk jak słabe wino. Ale znajdzie swoich klientów.

                        Moja ocena: [3.775]

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6130

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Lekko mętny, ładny bursztyn. [3.5]
                          Piana: Na początku nie mała. Prawie pełna warstwa na dłużej. Częściowy lejsing. [3.5]
                          Zapach: Zioła, żywice ze szlifem grapefruitowym. [4]
                          Smak: Dość słodko i "trochę płaskawo" w dodatku atakuje "skórka jabłka" co chyba jest ostatnio "modą" w koncernach. [3.5]
                          Wysycenie: Średnie. [3.5]
                          Opakowanie: Pomysł i wykonanie perfect. Widać że prześledzono trendy / pewnie za sporą kasę zbadano tendencje graficzne i efekt jest bardzo pozytywny /

                          Podbijam kwestię: ten sam kapsel dla wszystkich - NIE. Mają tyle kasy więc tą cząsteczkę grosza powinni przeznaczyć dla przyszłych fanów...hehehehehehhe [5]

                          Uwagi: Piwo może zawojować scenę polskiego "innego" piwa.

                          Ale jak to w koncernach, nawet w Browarze w Cieszynie... za kilka tygodni dziś przyswajalny smak sięgnie "sobie" dna.... a może nie!? Zobaczym.

                          Moja ocena: [3.75]
                          Attached Files
                          Last edited by Javox; 11-05-2015, 11:25.

                          Comment

                          • Pess09
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 284

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasny bursztyn, taki brzoskwiniowy, opalizujący [4.5]
                            Piana: Nie jest to mocna strona tego piwa, niezbyt obfita i szybko znika prawie bez śladu. [2.5]
                            Zapach: Bardzo słodki i przyjemny, mało w nim takiego cierpkiego grejpfruta natomiast więcej słodkich dojrzałych owoców i odrobina żywicy. Gdyby był bardziej intensywny byłby idealny. [4]
                            Smak: Tutaj już pierwsze skrzypce grają cytrusy natomiast słody też nie dają za wygraną i tworzą naprawdę harmoniczne połączenie.
                            Goryczka na dobrym wysokim poziomie, piwo daje uczucie rozgrzewania w gardle, cytrusowy posmak pozostaje na bardzo długo. [5]
                            Wysycenie: Dla mnie troszkę zbyt nagazowane, jednak mieści się w normie. [3.5]
                            Opakowanie: Tutaj prawdziwy majstersztyk. Bardzo mała etykieta z przodu i z tyłu a mimo tego jest bardzo ładna i dodatkowo są zamieszczone na niej wszystkie informacje. Zwraca na siebie uwagę, dodatkowo podoba mi się kapsel browaru. [5]
                            Uwagi: Po prostu bardzo dobre piwo.

                            Moja ocena: [4.3]

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złotobursztynowy, prawie klarowny. [4]
                              Piana: Brudnobiała, średniowysoka, drobna z pojedynczymi większymi bąblami, średniotrwała. [3.5]
                              Zapach: Sosnowy ze słodowym tłem, harmonijny. [4]
                              Smak: Dość ostry, chropawy, żywiczno-chmielowy, delikatne tło słodowe z akcentem owocowym. Trochę chyba jeszcze nieułożony. [3.5]
                              Wysycenie: Średnie, OK. [4]
                              Opakowanie: Dopracowane, eleganckie, nowa linia browaru, śliczny kapsel. [4.5]
                              Uwagi: Jeśli to ma być odpór H. na rewolucję, to... czemu nie...?

                              Moja ocena: [3.775]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎