Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Szałpiw] Niuda

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Szałpiw] Niuda

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoty, trochę blady, zmętniony. [4.5]
    Piana: skąpa, pozostaje jej znikoma warstwa. [2]
    Zapach: średnio intensywny, na pierwszym planie nuta belgijska, goździk, trochę przypraw, wyraźnie wyczuwalne aromaty chmielowe, owoce cytrusowe, tropikalne, lekka ziołowość, jest też ta dziwna nuta nowozelandzkich chmieli. [4]
    Smak: dość wytrawne, przyjemne nuty belgijskie, przyprawowe, przyjemne posmaki chmielowe, goryczka średnia, trochę chmielowa, trochę przyprawowa. [4]
    Wysycenie: niske, przydało by się zdecydowanie wyższe. [3.5]
    Opakowanie: jak dla mnie bardzo fajna grafika, sporo informacji. [4.5]
    Uwagi: warka do 26.09.2015, całkiem dobre piwo, zbalansowane.

    Moja ocena: [3.825]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 04-04-2015, 23:24.

    Comment

    • yassmen
      Senior
      • 11-2012
      • 288

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mętne, złoto-bure, mało apetycznie się prezentuje. [4]
      Piana: Tylko po nalaniu - symboliczny kożuszek. [2]
      Zapach: Mocno przyprawowy. Ziołowe nuty, kandyzowana skórka pomarańczowa, wytrawna gorycz chmielowa, lekko mydlana kolendra. Nienajfajniejszy. [3.5]
      Smak: Podobnie jak w zapachu kolendra robi krecią robotę. Są belgijskie drożdże i gorycz z użytych chmieli - mocno wytrawna, przeciągnięta. Piwo sprawia wrażenie nieułożonego, z wadą. [4]
      Wysycenie: Prawie żadne. Akurat tutaj potrzeba więcej. [4]
      Opakowanie: Oryginalna koncepcja połączenia kolorów, zwierząt i gwary poznańskiej. Info wystarczające. [5]
      Uwagi: Smak w połączeniu z wyglądem wręcz odstręcza od tego piwa. Ale spokojnie daje się sączyć. Niemniej - nie moja para kaloszy.

      Moja ocena: [3.675]

      Comment

      • Chmielnicki
        Senior
        • 07-2012
        • 324

        #4
        Bez zbędnego rozpisywania się: moim zdaniem najgorsze z piw Szałpiwu, nie licząc Ciemnego Dynksa (Dynksu?). W kolorze błoto, piana i wysycenie praktycznie zerowe, płatków owsianych ani skórki pomarańczowej nie czuję, jedynie kolendra i belgijskie drożdże dają o sobie znać. Chmiele z Antypodów też jakieś takie nijakie. Nie wiem, może mam zły dzień, ale ta Niuda faktycznie nadaje się tylko na "ajsbany". Inaczej mówiąc: wieje Niudą. Oczekiwałem wiele, zawiodłem się srodze.

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pomarańczowy, mętny. W środku coś pływa. [4]
          Piana: Piana? Jaka piana? [1]
          Zapach: Przyprawowy, trochę melona i gumy balonowej. Przyjemny, ale nie za bardzo intensywny. [3.5]
          Smak: Czuć goryczkę, słodowość przechodzącą w słodkość, taką... Hmm, kremówkową? Poza tym nuty typowe dla "belgów", tj. przyprawy i tego typu rzeczy. Przy przełykaniu wyczuwalny alkohol, co przy względnie lekkim piwie nie powinno mieć miejsca. [2.5]
          Wysycenie: Brak. [1]
          Opakowanie: Loklany patriotyzm popieram zawsze i wszędzie. Ale z ciekawości - co znaczy "utytłana sznupa"? Bo mi się kojarzy z "brudna noga". [4.5]
          Uwagi: Dobrym miernikiem tego, czy mi piwo smakuje, jest czas, w jakim je wypiłem. Potrafię wypić RISa w 5 minut albo eurolagera w minut 30. To piwo piłem jakieś pół godziny, może nie zmuszając się do kolejnych łyków (wiem, że to jest pożywka dla forumowych hejterów, ale jak mi piwo nie smakuje - bez skrupułów je wylewam, bo szkoda mi życia na picie złego piwa), ale na pewno nie czekając z utęsknieniem na kolejne. I w sprawie rzeczonych eurolagerów - piwo to sprawiło mi podobną przyjemność.

          Wydaje mi się, że coś poszło nie tak na etapie butelkowania, albo gdzie indziej, ale brak wysycenia i piany powoduje, że piwo jest po prostu męczące.

          Moja ocena: [2.8]

          Comment

          • Oskaliber
            Senior
            • 05-2010
            • 727

            #6
            Kolor: Bursztynowy, mętny.

            Piana: Biała, niezbyt gęsta, niezbyt obfita, średnio trwała.

            Zapach: Intensywny i przyjemny. Mocna estrowość i kwiatowy chmiel.

            Smak: Średnio treściwe. Słodowość, chleb, estry (głównie pomarańcza), mocne korzenne fenole, których nie było w zapachu, minimalny kwiatowy chmiel. Goryczka średnio niska, przyprawowa.

            Wysycenie: Średnio niskie.

            Ogółem: Dobre.
            BeerFreak.pl

            Comment

            • cyoorka
              Senior
              • 03-2007
              • 338

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złociste, brzydko zmętnione, z dużą ilością zawieszonych drobinek. [2]
              Piana: Skąpa, szybko znika. [2]
              Zapach: Belgijski, przyprawowy, drożdżowy, lekko cytrusowy. [4]
              Smak: Średnio treściwe, gładkie, rześkie, z herbatnikową słodowością i wyraźną, przyprawową goryczką. Lekko piekące po przełknięciu. [3.5]
              Wysycenie: Średnie do niskiego. [3]
              Opakowanie: Bardzo ładne, ale brakuje informacji o stylu. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.475]

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6075

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Mętny czerwonawy pomarańczowy /pod światło/ - bez światła bure. [3.5]
                Piana: Nie chętna wstać. Na dłużej malutka część warstewki i mini lejsing. [3]
                Zapach: Słodkawo, kolendrowe z lekką morelką /skórka pomarańczy/. [4]
                Smak: Lekko słodkie, kolendrowe, "multiwitaminowa" mała goryczka. Nuta cytrusowa lekka. [3.5]
                Wysycenie: Coś mało, poniżej średniej. [3]
                Opakowanie: Niezła świnia z brudnym ryjem. Konwencja ze zwierzęcej jaskrawej linii Szałowej jeszcze mi się nie opatrzyła. [3.5]
                Uwagi: Data: 26/09/2015. Myślałem że będzie gorzej a było w miarę OK. Trochę ta przytłaczająca kolendra ale wypić można, nie jest rewelacyjne ale nie wylałem .

                Moja ocena: [3.6]

                Comment

                • Dzoshu
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 496

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, zamglone. [4]
                  Piana: Szybko opada, osadzając się warstewką wokół szkła. [3]
                  Zapach: Kwaśnawy. Cytrusy, kwiaty, przyprawy, drożdże. [4]
                  Smak: Gęste, mdławo słodkie, dość płaskie. Kwiatowo-przyprawowy charakter. Przyjemny chmielowo-cytrusowy posmak i lekko ściągająca grejpfrutowa goryczka. [3.5]
                  Wysycenie: Za niskie. [3]
                  Opakowanie: Fajna etykieta, dokładny skład. [4]
                  Uwagi: Warka 26.09.15 Do wypicia, nawet ciekawe ale czegoś tutaj brakuje.

                  Moja ocena: [3.65]
                  Attached Files
                  Last edited by Dzoshu; 19-05-2015, 21:08.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, lekko zmętniony... z jakimś wiszącym w postaci zawiesiny syfem. To odrzuca... [1.5]
                    Piana: Brudnobiała, drobna, niewysoka i nietrwała. [2.5]
                    Zapach: Tu już lepiej: słód, karmel, owoce tropikalne, delikatna sosna. [4]
                    Smak: Tępa, narastająca goryczka, ślad owoców i karmelu. [3.5]
                    Wysycenie: Średnioniskie. [4]
                    Opakowanie: Ani świnia, ani kolor, ani cholerycznie mała czcionka na etykiecie mnie się nie podobają. [3]
                    Uwagi: Na oko dramat, horror i żużel , na nos i język -całkiem OK.
                    Czyli egzamin z nowoczesnego marketingu - do poprawy!

                    Moja ocena: [3.475]

                    Comment

                    • Klatak
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 431

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty z średnim dość nieciekawym zmętnieniem i dużą ilością wielkich farfocli na dnie butelki. [3]
                      Piana: Praktycznie brak, powstaje niewielka obrączka która o dziwo dość długo się trzyma. [2]
                      Zapach: Średnio intensywny. Owoce, kolendra, guma balonowa, karmel. Dość słodki nieco mdławy, ale generalnie przyjemny. [4]
                      Smak: W smaku pojawia się wyraźnie chmiel, aczkolwiek pozostałe nuty zapachowe również są zdecydowanie obecne. . Zaczyna się od delikatnej bliżej nieokreślonego smaku belgijskiego, za chwile dochodzą akcenty chmielowe wraz z średnią goryczką, finisz fenolowy. [4]
                      Wysycenie: Niskie, może być ale nieco wyższe też by nie zaszkodziło. [4]
                      Opakowanie: Opakowanie typowe dla Szałupiw, całkiem przyjazne dla oka. [4.5]
                      Uwagi: Warka z datą do 26.09.2015. Piwo prezentuje się bardzo przeciętnie delikatnie sprawę ujmując. W smaku jest zdecydowanie lepiej, przyjemne ale bez szczególnych rewelacji.

                      Moja ocena: [3.775]

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowy w szklance. W butelce jest sporo farfocli, a na samym dnie widoczna jest ogromna, prawie czarna i 3 centymetrowa warstwa osadu. [2.5]
                        Piana: Za nic nie lepi się do szkła, opada praktycznie po nalaniu. Jest malutka obrączka. [2]
                        Zapach: Bardzo słodki, owocowy. Głównie morela, marakuja, mango. Czuć też różne kwiatki z łąki, szczególnie te słodko mdlące. Zapach jest wyraźny, intensywny. Nie czuję żadnej kolendry, która jest wymieniona w składzie. [4]
                        Smak: Pierwszy łyk to słodycz, tak jak w zapachu, owocowa. Następnie pojawia się i nawet narasta wyraźna goryczka, w postaci cytrusów i pestek od nich. Słód jednak nie ustępuje zbytnio, piwo jest treściwe i syte. Pod koniec goryczka zaczyna już dominować i ściągać oraz uzupełniać doznania smakowe w postaci kwiatowych niuansów. [4]
                        Wysycenie: Niskie. [3]
                        Opakowanie: Skład podany dokładnie, ale brakuje nazwy stylu tego piwa. Na etykiecie świnka niby przyjemna, jednak za bardzo przypomina naszych polityków. Kapsel czarny, goły. [3]
                        Uwagi: Zaskakująco zmienne piwo. Od kiepskiej piany po słodki zapach i bardzo goryczkowy smak. Warka 04.10.2015.

                        Moja ocena: [3.625]

                        Comment

                        • Piwny_Radek
                          Senior
                          • 08-2014
                          • 108

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Błotnista, bursztynowa barwa z potężnym osadem drożdżowym. [3.5]
                          Piana: Piana skromniutka, występuje pod postacią symbolicznej obrączki. [2.5]
                          Zapach: Czuć nieco klimat Belgii, za sprawą drożdży oraz przypraw (kolendra). [2.5]
                          Smak: Piwo jest generalnie płaskie i słodowe podobnie jak piwa bursztynowe. Biszkoptowe wykończenie z dodatkiem fenoli szału nie robi, a w dodatku z czasem męczy. Goryczka na bardzo niskim poziomie. Treściwość na poziomie średnim. [2.5]
                          Wysycenie: Bardzo niska. [2.5]
                          Opakowanie: "urocza" etykieta ze świniakiem, komplet informacji o trunku i goły kapsel [3]
                          Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2015/...da-szapiw.html

                          Moja ocena: [2.575]
                          http://piwnyradek.blogspot.com/
                          http://instagram.com/piwnyradek

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Całkiem klarowny jasny bursztyn(nie przelewam całego piwa na raz). [5]
                            Piana: Jasnobeżowa, niewysoka, średnie i drobne pęcherzyki, niezbyt trwała. [2.5]
                            Zapach: Melon, żywica, słodki, karmelowy, fenolowy, średnia intensywność. Charakterystyczny aromat nowozelandzkich chmieli jest tu zupełnie nie na miejscu, w dodatku przykrywa inne zapachy. [2.5]
                            Smak: Słodowy, przyprawowy, lekko wodnisty, płaski, słodkawy, średnia trawiasto-ziołowa goryczka [2.5]
                            Wysycenie: Niewysokie, za niskie [2.5]
                            Opakowanie: Jak inne z Szałpiw, trochę za drobna czcionka, graficznie przeciętnie, ale zgodnie z serią, komplet informacji, trzy razy czytałem całą etykietę zanim dowiedziałem się, że to "Belgian Golden Ale". [3]
                            Uwagi: Warka 03.05.2016. Słabe piwo: w aromacie nowozelandzkie chmiele sieją spustoszenie, w smaku za to jest torchę fenolowej Belgii, ale piwo jest płaskie, brakuje ciała i gazu. Może jako "Belgian IPA" by przeszło, ale jak na Golden Ale to bardzo słabo.

                            Moja ocena: [2.65]
                            Last edited by rafalek21; 01-01-2016, 15:48.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎