Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Solipiwko] 1978 by Andrzej Miler

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Solipiwko] 1978 by Andrzej Miler

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziany z niewielkim zmętnieniem. [4.5]
    Piana: Obfita, dość drobno i średnio zbudowana, trwałość nieco powyżej średniej, słabo ale zdobi szkło. [4]
    Zapach: Intensywny wędzony z nutami słodowymi typowymi dla koźlaka. Bardzo przyjemny. [4.5]
    Smak: Niezbyt głęboko odfermentowane, wędzone, słodowe z wyraźnie zaznaczoną goryczką w posmaku. Brakuje mi nieco pijalności, która jest na średnim poziomie. [4]
    Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta w stylu browaru Solipiwko z elementami metalizowanymi, przyjemna dla oka, zwiera pełen skład. [4.5]
    Uwagi: Warka z datą do 24.09.2015. Piwo bardzo stylowe, zarówno intensywnie wędzone jak i koźlakowe.

    Moja ocena: [4.25]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemna herbata. [4.5]
      Piana: Raczej wysoka, chociaż przeciętnie trwała. Przybrudzona, osadza się tu i tam na ściankach. [4]
      Zapach: Wędzony, trochę słodowy i karmelowy. [4]
      Smak: Wędzonka nie jest mordercza (a taką lubię najbardziej), ale i tak dominuje to piwo. Poza tym słodowe, trochę karmelowe, takie... Klasyczne. Ale najważniejsze, że smaczne. [4]
      Wysycenie: Niskie, pasuje. [5]
      Opakowanie: Odblaskowy napis fajny, chociaż etykieta mało ciekawa. Skład pełen. [4]
      Uwagi: Smaczne, a o to przecież chodzi.

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • Wujas
        Gość
        • 11-2014
        • 267

        #4
        Szkoda, że sklepy pozamykane w diabły i nie mam szansy porównać z Kormoranem. Bardzo poprawny rauchbock. Jeszcze trochę brakuje do Schlenkerli.
        Świetna etykieta - cokolwiek ona oznacza, wyróżnia się na półce.
        Warte spróbowania

        Comment

        • rafael52
          • 12-2013
          • 478

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: herbaciany, bursztynowy, delikatnie zmętniony. [4.5]
          Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała, leniwie opada, zostawia ślady na szkle. [4.5]
          Zapach: na pierwszym planie wędzonka, bardzo przyjemna kiełbacha, na drugim trochę czerwonych owoców, śliwek, wiśni, rodzynek. [4]
          Smak: średnia pełnia, przyjemna słodowość, trochę nut karmelowych, melanoidynowych, przypiekanych, delikatne owoce, sporo wędzonki, goryczka średnia, lekko dymna, palona. [4.5]
          Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, mogło by być trochę niższe. [4]
          Opakowanie: ładna grafika, na pewno niewydurniająca się na półce, pełen skład, komplet informacji. [4]
          Uwagi: warka do 24.09.2015, bardzo dobry rauchbock, trochę mało w nim koźlaka i pewnie dlatego jest taki pijalny.

          Moja ocena: [4.275]
          Attached Files
          Last edited by rafael52; 06-04-2015, 23:15.

          Comment

          • Mawel
            Member
            • 04-2014
            • 65

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Miedziany, średnia herbata. [4.5]
            Piana: Średnie pęcherze, ładnie zdobią szkło. [4]
            Zapach: Przyjemne wędzone aromaty. Trochę owocowych estrów. Wędzonka szynkowa, stawiałbym na wędzenie bukiem. Lekko palone nuty, ale to równie dobrze może być pochodna wędzenia. [4.5]
            Smak: Jest dobrze. Początek lekko kwaśny, zaraz po nim przychodzi solidna wędzonka która trochę szybko zanika. Ale cios smaków wędzonych jest naprawdę solidny. Na finiszu delikatna nieprzytłaczająca goryczka, która doskonale uzupełnia ogólny profil piwa. [4.5]
            Wysycenie: Średnie, Dałbym o jeden ton wyższe. Jednakże nie przeszkadza. [4]
            Opakowanie: Eleganckie, pełen pakiet informacji. [4.5]
            Uwagi: Warka 24.09.2015

            Moja ocena: [4.425]

            Comment

            • Pinio74
              Senior
              • 10-2003
              • 3881

              #7
              Późno już jest i nie chce mi się rozpisywać, więc napisze tylko, że jest to bardzo poprawny rauchbock. Jak ktoś dostanie to piwko w prezencie, to może spokojnie wypić, ale jak trzeba już wydać własne, ciężko zarobione pieniądze, to lepiej kupić rauchbocka z Kormorana, bo tańszy i lepszy...
              BIRRARE HUMANUM EST

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Opalizujący, lekko zmętniony rubin. Piękny. [5]
                Piana: Beżowa, po nalaniu bardzo drobna i obfita. Jednak dość szybko opada do cienkiej warstwy, a potem do resztki. [3.5]
                Zapach: Wyrazista wędzonka dopełniona stonowanym aromatem słodu karmelowego. Po wypiciu w szkle pozostaje wspaniały wędzony aromat. [4.5]
                Smak: Konkretny. Gdy to piwo jest pierwsze w kolejce danego wieczoru uwagę zwraca wyrazisty woltaż, bardziej kojarzący się z podwójnym koźlakiem. Dopiero po kilku łykach smak przyzwyczaja się do mocy tego piwa. Wędzonka w smaku już nie taka wyraźna jak w aromacie. Jest obecna ale na drugim planie. Słodowość i pełnia smaku na dobrym, średnim poziomie. Melanoidyna i karmel bardzo stonowane, co mi bardzo odpowiada. Ogólne wrażenie to bardzo dobre zbalansowanie poszczególnych składowych smaku. [4.5]
                Wysycenie: Średnio wysokie, idealne. [5]
                Opakowanie: Ładna lekierowana etykieta z metalizowanymi elementami. Dodatkowo pełne info o składzie. Super! [5]
                Uwagi: Zdecydowanie ciekawsze piwo od tego uwarzonego na recepturze Andrzeja Milera w Cieszynie. Wypiłem ze smakiem co zasługuje na uwagę bo ostatnio uczulony jestem na karmel i melanoidynę :P

                Moja ocena: [4.475]
                Attached Files
                Last edited by docent; 14-04-2015, 19:56.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobursztynowy/miedzieny. [4.5]
                  Piana: Niezbyt wysoka, drobna, trwała. [4]
                  Zapach: Ładny aromat wędzonki szynkowej, lekki karmel. [4.5]
                  Smak: Słodkawy, karmelowy, wędzony, lekko palony. Goryczka niska, lekki kwasek. [4]
                  Wysycenie: Średnie. [4]
                  Opakowanie: Estetyczna, prosta etykieta, pełen skład. [4]
                  Uwagi: Dobre, choć niezbyt intensywne w smaku. Aksamitne, pijalność wysoka. Wędzonka mogłaby być bardziej intensywna, ale i tak jest dobre. Polecam.

                  Moja ocena: [4.2]

                  Comment

                  • Mars276
                    Senior
                    • 07-2014
                    • 134

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Klarowne. Ciemnobursztynowe. [5]
                    Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa. Niezbyt trwała. Pozostawia niezły lacing. [4]
                    Zapach: Na pierwszym planie wędzonka szynkowa, niezbyt intensywna. Po zabełtaniu czuć owocowe estry i śladową ilość rozpuszczalnika. Aromat nie jest bardzo intensywny. Mogłoby być lepiej. Brak tu nut kożlaczych - przede wszystkim melanoidyn. [3.5]
                    Smak: Minimalnie słodkawe. Wędzonka mocniejsza niż a aromacie - przyjemna. Goryczka niska, ale wyczuwalna. Rozpuszczalnik (nie przepadam, za takimi estrami, ale tu komponują się nienajgorzej). Piwo jest średnio pełne. Tu również brak melanoidyn. [4]
                    Wysycenie: Średnie do wysokiego. Za wysokie. [3.5]
                    Opakowanie: Ładna, elegancka etykieta + świetna metryczka. Czegóż chcieć więcej? [4.5]
                    Uwagi: Rauch owszem, bock niekoniecznie. Przyzwoite wędzone piwo nazwane koźlakiem mocno na wyrost.

                    Moja ocena: [3.875]

                    Comment

                    • Oskaliber
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 727

                      #11
                      Kolor: Miedziany, opalizujący.
                      Piana: Kremowa, dosyć obfita, dosyć gęsta, dosyć treściwa. Opada do kożucha.
                      Zapach: Wyraźna, mocna, wędzonka, nuty śliwkowe i melanoidynowe.
                      Smak: Średnio treściwe. Odrobina karmelu, mocna wędzonka, suszone śliwki, melanoidyny a nawet minimalne nuty palone. Goryczka średnio niska.
                      Wysycenie: Średnio niskie.
                      Ogółem: Bardzo dobry, bogaty Rauchbock. Jedyne do czego można się przyczepić to odrobinę za niska treściwość.
                      BeerFreak.pl

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Miedziany z lekkim zmętnieniem. [4]
                        Piana: Beżowa, złożona z grubych bąbli, ale trwała i łapczywie trzymająca się ścianek szkła. [3.5]
                        Zapach: Wędzonka serowa, intensywna. Czuć też karmel. [4]
                        Smak: Dymu mniej niż w zapachu. Solidne, bardzo treściwe, mocne piwo. Słody dominują, ale nie przeszkadzają niemieckim chmielom. Goryczka jest wyraźna, fajnie zsynchronizowana ze słodami, a szczególnie z tymi wędzonymi. Jest też wyraźny posmak ciemnego chleba. [4]
                        Wysycenie: Niskie. [4]
                        Opakowanie: Piękne, brak słów by to opisać. Dodam, że zamiast morskich opowieści są ... alternatywne morskie opowieści. Etykieta cudowna. [5]
                        Uwagi: Smakowało mi. Bardziej rauch niż bock. Data do 24.09.2015.

                        Moja ocena: [4]

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: bordowy, ciemny, delikatnie zamglenie [5]
                          Piana: jasno-bezowa, drobna, opada powoli ale znika w oczach [3.5]
                          Zapach: wędzonka i owoce, wytrawne [3.5]
                          Smak: pierwszy łyk i....nachalna wędzonka, za nią w tle delikatnie pestkowa goryczka, lekka owocowa cierpkość, przez to nachalne wędzenie piwo dla mnie do picia, wylane po dwóch łykach [2]
                          Wysycenie: zbyt duże [3.5]
                          Opakowanie: etykieta samoprzylepna ale poza opisami nic ciekawego nie prezentuje, gładki, czarny kapsel [3]
                          Uwagi: Piwa, którego wypić nie mogę nie ocenię pozytywnie, mam już dość wędzonek, jak chcę takiej, kupuje rybkę, a nie piwo

                          Moja ocena: [2.95]
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9729

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztynowy nasycony. Po prostu ładny . [4.5]
                            Piana: Kremowa, bardzo wysoka, drobna, trochę zbyt mało trwała, niestety. [4]
                            Zapach: No... Konkretna wędzonka . Taka w stylu dymu z ogniska i opiekanego nad nim wędzonego boczku. Chyba zalajkuję... . [4]
                            Smak: Ślad słodu, lekka, delikatna wędzonka, karmel, jakiś dziwny, ale sympatyczny posmaczek... [4]
                            Wysycenie: Niezbyt wysokie, stosowne. [4]
                            Opakowanie: Charakterystyczne opakowanie, przez te złote dupstwa trochę trąci odpustem. Tajemnicza dla mnie data... [3.5]
                            Uwagi: Lubię piwa wędzone. Lubię koźlaki. Nie zawsze lubię połączenie tych stylów. Tutaj wyszło smacznie. Szacunek .

                            Moja ocena: [4]

                            Comment

                            • Dzoshu
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 496

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Miedziany, klarowne. [4.5]
                              Piana: Ładna, oblepia szkło i długo się utrzymuje. [4.5]
                              Zapach: Na pierwszym planie intensywna wędzonka w tle karmel, suszone owoce. [4.5]
                              Smak: Wędzonka nie daje o sobie zapomnieć - czuć ją na początku, retro-nosowo podczas przełykania i zostaje długo w posmaku. Dobry balans karmelowej słodyczy z tytoniowo-ziołową chmielową goryczką. [5]
                              Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                              Opakowanie: Stylowa etykieta, dokładny skład. [4.5]
                              Uwagi: Warka 24.09.15 W niczym nie przypomina polskich koncernowych koźlaków i to mu się chwali. Piwo dopracowane i ułożone.

                              Moja ocena: [4.7]
                              Attached Files
                              Last edited by Dzoshu; 24-05-2015, 22:26.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎