Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Jagiełło Vienna Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jagiełło, Jagiełło Vienna Lager

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ładna, intensywna barwa. Ciemny bursztyn z rubinowymi odblaskami. Klarowny [4.5]
    Piana: Tu słabiutko. Już na początku mizerna, szybka redukcja. Po kilku minutach nie zostało prawie nic, lekki ślad po chmurce na powierzchni. Jeszcze chwilę i już nic zupełnie [2]
    Zapach: Karmel i dziwna kwiatowość. Poza tym mało ciekawy słód. I to by było na tyle. Generalnie jakiś taki mdły ten zapach [2.5]
    Smak: Jest nieco lepiej niż w zapachu, ale generalnie przeciętne piwo. Najpierw mało ciekawa słodowość, trochę kwiatowości i tak jak w zapachu karmelu, ale to wszystkie jakieś takie niewyraźne, mdłe. Płaski, mało złożony smak, brak głębi chociaż jakiegoś ciekawszego i wyraźniejszego karmelu, czegokolwiek. Na finiszu włącza się bardzo subtelna goryczka, która nieco ratuje sprawę [3]
    Wysycenie: Za niskie [3]
    Opakowanie: Wpisuje się w Jagiełłową serię, etykieta mało ciekawa, bardzo oszczędne też info odnośnie składu. Bida generalnie [3]
    Uwagi: Piwo z datą 18.12.2015
    Nic ciekawego. Da się wypić i to by było na tyle

    Moja ocena: [2.8]

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      #3
      Focia
      Attached Files

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: klarowny rubin, nie bardzo mi takie kolory w piwie pasują ale niech będzie [4.5]
        Piana: lekkie ecru, opadała powoli ale zauważalnie, drobniutka [3.5]
        Zapach: słaby, owocowe, wytrawne, karmel, landrynki [3]
        Smak: w smaku podobnie jak i w zapachu, dominuje lekko cierpka owocowość, dalej minimalnie wyczuwalne chmielowe nuty, lekka landrynkowa słodycz, trochę owoców, baza słodowa daleko w le [3]
        Wysycenie: troszkę za duże [4]
        Opakowanie: jak na fotce powyżej, podoba mi się, do tego nowy czarny kapsel z logo [5]
        Uwagi: Przecięne ale bez zbytnich negatywnych wrażeń

        Moja ocena: [3.275]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czerwono bursztynowy, klarowny. [5]
          Piana: średnio wysoka, drobna, średnio trwała. [4]
          Zapach: średnio intensywny, słodowy, lekko opiekany i niestety karmelowy. [2.5]
          Smak: lekko słodowy, słodkawy, karmelowy. Goryczka słabo wyczuwalna. Piwo jest puste w smaku i bardzo przeciętne. [2.5]
          Wysycenie: średnie. [5]
          Opakowanie: przeciętna etykieta, firmowy kapsel, brak informacji o składzie. [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [2.925]

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12201

            #6
            Słody - wiedeński, karmelowy, pilzneński (przeczytane na www.browar-jagiello.pl)

            Aromat - lekki słód, jakby owocowy, ale przykryty niestety gotowanymi warzywami
            Piana - wysoka, jasnokremowa, dość trwałą, zostaje na szkle
            Barwa - herbaciana
            Wysycenie - lekko musujące
            Smak - słodowe tony lekko kwaskowych owoców, tostowość od wiedeńskiego słodu znikoma, lekkie karmelki, umiarkowanie wyraźna goryczka pozostawia łagodny i nawet przyjemny posmak w ustach
            Treściwość - brakuje trochę do pełni

            No cóż - aromat zły, w smaku brakowało elementów stylu. Chyba oszczędzono wiedeńskiego słodu. Lubię ten styl, pognałem do Stokrotki, cena pod 4 zł i uważam, że przepłaciłem.
            Gdzieś tam w tle są jakieś tony wiedeńskiego lagera, dość przyjemny finisz, ale to tylko w niewielkim stopniu ratuje piwo. Na kontrze brakuje informacji dla wybredniejszych klientów. Etykieta stonowana, stylowa, wraz z dedykowanym kapslem robi dobre wrażenie. Niestety potem już gorzej, ale może się poprawi...

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #7
              Piękny ciemny bursztyn i wysoka pienistość. W zapachu dość dużo chmielu jak na wiedeńczyka, lekka baza słodowa. Nie porywa, ale zapach zachęca. Co w smaku? Kurde, wodniste, żelaziste, na pewno nie wiedeńskie, raczej skopane marcowe (vide żywieckie). Goryczka łączy się gwoździem i trwa. Nie o takie piwo pod Wiedniem żeśmy się tłukli (zresztą niepotrzebnie), oj nie.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6130

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemniejszy bursztyn. [3.5]
                Piana: Średnia ale szybka redukcja do małych wysepek. Sporo drobnych pozostałości na szkle. [3]
                Zapach: Gorzki karmel. [3]
                Smak: Karmel, słód, mini ziołowa goryczkowość, która jeszcze wzrasta. Nieciekawie. [3.5]
                Wysycenie: Średnio i gryzie trochę. [3]
                Opakowanie: Główna nawet, nawet. Krawatka nie pasuje ten niebieski. [4]
                Uwagi: Polo tmave? - ćwierć tmave? Nic specjalnego. Mało smaczków bo karmel wszystko przebija. Ogólnie dość słaba produkcja.

                Moja ocena: [3.275]
                Attached Files
                Last edited by Javox; 17-06-2015, 05:17.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Kolor: Ciemny bursztyn, klarowny, ładny - 4,5
                  Piana: Jasnokremowa, drobna, średniowysoka, długa - 4,5
                  Aromat: Chmiel i trochę karmelu, w dali muśnięcie ciemnych słodów. Dobry i bez wad ale nie do końca z wiedeńczyka - 3,5
                  Smak: Słodowy, lekko tostowy. Goryczka w dolnych stanach średnich. Dość pełne - 3,5
                  Wysycenie: Średnio wysokie - 4,0
                  Opakowanie: Żenująco słaba informacja ale główna etykieta mi się podoba.
                  Osobną kwestią jest napis Browar Jagiełło z Lubelszczyzny, który zasługuje na minus dwa punkty za wyrzeczenie się Chełmszczyzny, historycznej nazwy regionu sięgającej dalej niż peerelowskie województwo - 3,5

                  Wypiłem bez obrzydzenia, warte wydania 3,35 zł. Z drugiej strony zastrzegam, że nie piłem więcej niż trzech piw tym stylu dlatego nie oceniam artomatem.

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnomiedziany. [5]
                    Piana: Na początku ładna, wysoka, zbita i drobna, ale szybko opada. [3.5]
                    Zapach: Odrobina karmelu, tyle. [3]
                    Smak: Piwo puste, wręcz wodniste. Słodkie, chociaż jakaś mało przyjemna, chmielowa goryczka także się przypałętała. [3]
                    Wysycenie: Nieco wyższe by było lepsze. [4.5]
                    Opakowanie: Jedynym ładnym elementem jest kapsel. Brak podanego składu. [3]
                    Uwagi: Można wypić, ale nic ciekawego.

                    Moja ocena: [3.225]

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowy, prawie za ciemny. [4]
                      Piana: Kremowa, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4.5]
                      Zapach: Karmel i słód, słód i karmel. Trochę zbyt jednostronny... [3]
                      Smak: Tutaj też karmel rządzi, pojawia się jednak lekka orzechowa goryczka. Słabe to skontrowanie. [3]
                      Wysycenie: Średnie. [4]
                      Opakowanie: Kapsel browaru, dość prosta, charakterystyczna eta, panorama chyba Wiednia. Jakość wykonania średnia. [3.5]
                      Uwagi: Nie mam jakoś przekonania, czy to stylowy wiedeński lager...

                      Moja ocena: [3.275]

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasna miedź, klarowne. [4.5]
                        Piana: Kremowobiała, wysoka i trwała mimo zbyt szybko pękających pęcherzyków. Nieźle znaczy szkło. [4]
                        Zapach: Słodowy, biszkoptowy i karmelowy. Wyraźnie czuję też wanilię i małego zardzewiałego gwoździa na finiszu. [3]
                        Smak: W końcu jest coś od chmielu, czyli niska i tępa goryczka. Lekko opiekany słód, karmel i to wszystko. Trochę za wodniste. [3]
                        Wysycenie: Za bardzo szczypie. [3.5]
                        Opakowanie: Ładny kapsel i krawatka, brak składu. [4]
                        Uwagi: Piję dziś pierwszy raz, latem z pewnością powtórzę.
                        Warka 20.07.2016.

                        Moja ocena: [3.25]

                        Comment

                        • michael50
                          Senior
                          • 06-2013
                          • 325

                          #13
                          Moja fotka.
                          Attached Files

                          Comment

                          • michael50
                            Senior
                            • 06-2013
                            • 325

                            #14
                            Piwo zakupione w Kerfie za 3,85, na wieczorne, spokojne wypicie piątkowe. Cóż, nie spodziewałem się wiele po swoich doświadczeniach z piwami otwockimi, no i można powiedzieć, że się nie zawiodłem. Zupełnie średnie, lekko wodniste i lekko za słodkie piwo, do szybkiej i niezobowiązującej konsumpcji. Nie wiem, na ile trzyma się deklarowanego stylu, ale do "Odsieczy wiedeńskiej" Pinty, która również charakteryzuje się jako Vienna Lager, raczej mu daleko. Napój nie odrzuca, ale zdecydowanie nie zachwyca też niczym szczególnym. Wypite, odhaczone i tyle.
                            Last edited by michael50; 27-10-2017, 21:06.

                            Comment

                            • grodek
                              Senior
                              • 06-2015
                              • 527

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny bursztyn, idealnie klarowne. [5]
                              Piana: Drobnopęcherzykowa, średnio obfita i bardzo nietrwała. [1.5]
                              Zapach: Niezbyt intensywny, trochę słodowości, lekki karmel i wyraźna metaliczność na którą jestem wyczulony. [3]
                              Smak: Nieco wodniste w smaku, lekki karmel, delikatna słodowość i powiew "chlebka". Całość skontrowana lekką, ziołową goryczką. Ogólnie "bez szału". [3.5]
                              Wysycenie: Średnio musujące, w sam raz. [5]
                              Opakowanie: Ładna krawatka i firmowy kapsel. Etykieta i kontra dość słabe. Brak podanego składu. [3.5]
                              Uwagi: Podobno lager wiedeński to nudny styl, oczekiwałem jednak więcej doznań podczas degustacji. Przeciętne, do tego piwa raczej nie wrócę. Warka do 26.07.2018.

                              Moja ocena: [3.275]
                              604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎