Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, Banany Na Rauszu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Reden Świętochłowice, Banany Na Rauszu

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brudna pomarańcza (mocno zmętnione). [4.5]
    Piana: Obfita, dość drobno zbudowana, trwałość przyzwoita niestety brzydko się dziurawi, gdzieniegdzie zdobi szkło. [4]
    Zapach: Dość intensywny, bananowo-wędzony. Raczej żaden z zapachów nie dominuje, może delikatnie wędzonka. [4]
    Smak: Na początku wyczuwalna typowa dla weizena kwaskowatość, nieco później pojawiają się akcenty wędzone, z kolei w posmaku pojawia się banany i nieco słodyczy. Goryczka przyjemnie zaznaczona na finiszu, jak na weizena na średnim może nawet średnio-wysokim poziomie. [4.5]
    Wysycenie: Dość wysokie, ale nie za wysokie. [4.5]
    Opakowanie: Super - ładnie się prezentuje, fajny projekt, komplet informacji i dedykowany kapsel. Czego można chcieć więcej? [5]
    Uwagi: Warka z datą do 10.07.2015. Ciekawe i smaczne piwo. Na początku mocno obawiałem się tego połączenia, ale jest naprawdę bardzo udane. Piwo jest bardzo pijalne i z przyjemnością do niego za jakiś czas wrócę.

    Moja ocena: [4.3]

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
      Piana: Wysoka, bardzo trwała, grubopęcherzykowa. Oblepia szkło i zostawia kożuch. [5]
      Zapach: Ciekawa mieszanka bananów i wędzonki. [4.5]
      Smak: Słodkawy, słodowy, wyraźnie bananowy, silna wędzonka, raczej ogniskowa, drzewna, niż szynkowa. Przypomina mi w tym aspekcie Grodziskie z Jopena, też podobny smak wędzonki i mokrego drewna. Goryczka ziołowa średnia. Końcówka lekko kwaskowa. [4.5]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: W porządku, czytelne, dedykowany kapsel, pełen skład. [4]
      Uwagi: Smaczne piwo o bardzo wyraźnej bananowości. Wędzonka ogniskowa, możliwe, że połączenie z ziołową chmielowością nadaje jej charakterystycznego posmaku drewna. Smaczne, intensywne smakowo, bardzo pijalne. Solidna robota!

      Moja ocena: [4.475]

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnopomarańczowy. [5]
        Piana: Spora, ale przeciętnie trwała. Za to biała, drobna, ładna. [4]
        Zapach: Mmm... Wędzonka. Przez wędzonkę przebijają się też banany. [4]
        Smak: Mocno wędzone. Wędzonka na pierwszym planie. Na drugim bananowo-chlebowy pszeniczniak; a w tle jeszcze mocna jak na styl goryczka. Piwo raczej treściwe. Przy przełykaniu kwasek. [4.5]
        Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
        Opakowanie: Jak inne z tego browaru. Chociaż z racji funky bananów nieco ciekawsze. [4.5]
        Uwagi: Bardzo smaczne. Reden powoli urasta do miana jednego z moich ulubionych browarów. Tym bardziej, że jest dostępny w mojej okolicy dosyć łatwo, do tego stoi w lodówkach, nawet w całodobowych żulsklepach...

        Moja ocena: [4.3]

        Comment

        • rafael52
          • 12-2013
          • 478

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnozłoty, bursztynowy, zmętniony. [4.5]
          Piana: obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, średnio trwała, opadając zostawia ślady na szkle. [4]
          Zapach: dominują goździki, a zaraz za nimi są banany, wędzonka delikatna. [4]
          Smak: piwo zdecydowanie wytrawne, orzeźwiające, na początku dominują banany i lekka kwaskowość, później pojawia się przyjemna, wyraźna goryczka, wysoka jak na pszenicę, na końcu sporo nut wędzonych, jak by się zagryzło boczkiem albo kiełbasą. [4.5]
          Wysycenie: średnie wyraźnie w kierunku wysokiego. [4.5]
          Opakowanie: grafika w stylu Redenu, nawet ładna, pełen skład. [4.5]
          Uwagi: warka do 10.07.2015.

          Moja ocena: [4.275]
          Attached Files
          Last edited by rafael52; 15-04-2015, 22:43.

          Comment

          • Mars276
            Senior
            • 07-2014
            • 134

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy. Mocno mętne. Trochę za ciemne jak na weizena. [4]
            Piana: Obfita. Drobno i średniopęcherzykowa. Niezbyt trwała. Lacing sladowy. [3.5]
            Zapach: Głównie bananowy, ze śladową wędzoną nutą w tle. Goździki wyłażą dopiero na trzecim planie i po mocnym zabełtaniu. Po piwie nazwanym rauchweizenem oczekiwałbym zdecydowanie mocniejszej wędzonki. Średnio. [3.5]
            Smak: Piwo nie jest po weizenowemu wytrawne. Przy smakowaniu z zatkanym nosem dalej czuć lekką słodycz, która oczywiście wzmaga się po odetkaniu nosa i omamieniu zmysłów słodkim zapachem bananów. Piwo jest mocno bananowe. Wędzonki nie czuć wcale, a goździków jest bardzo niewiele. Goryczki brak. [3.5]
            Wysycenie: Średnie. Jak na weizena za niskie. [3.5]
            Opakowanie: Etykieta nie jest brzydka, ale też nie powala na kolana. Plus za dokładny skład. [3.5]
            Uwagi: Fakt faktem, że piwo nazywa się "Banany na rauszu", więc można się było spodziewać, że dominować będą banany. Tym niemniej nazywanie tego piwa rauchweizenem jest mocną przesadą. Wędzonki trzeba się domyślać.

            Moja ocena: [3.525]

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mętne, opalizujące. [5]
              Piana: Twarda, zwarta, czapa pozostawiająca okręgi na szkle. [5]
              Zapach: Bardzo przyjemna wędzoność, trochę jednak brakuje akcentów pszenicy. [4]
              Smak: Daje 4,5 bo jestem fanem wędzonek, fan pszenicy pewnie dałby 4 Bardzo wyraźna i sympatyczna wędzonka, przebijają się też akcenty bananowe (troszeczkę za mało). [4.5]
              Wysycenie: Super pijalne. [5]
              Opakowanie: Nie wiem co można pisać o opakowaniach - no podoba mi się. [5]
              Uwagi: Bardzo sympatyczne, dobre piwo z wyraźną wędzonką, co lubię.

              Moja ocena: [4.45]
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • Derbeth
                Senior
                • 04-2013
                • 337

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: brudny jasny brąz, zmętnione [2.5]
                Piana: niezbyt obfita jak na pszeniczne, niezbyt trwała, słabo oblepia szkło [4]
                Zapach: dość intensywny; banany, wędzonka w typie drewna z ogniska albo skórki wędzonej szynki [4.5]
                Smak: banany i wędzonka - zauważalna, ale nieprzesadzona; gorzki finisz [4]
                Wysycenie: odpowiednie [4.5]
                Opakowanie: etykieta bomba, dużo informacji o piwie, specjalny kapsel - podoba mi się [5]
                Uwagi: Dobrze się pije. Naprawdę niezłe piwo.

                Moja ocena: [4.175]

                Comment

                • Dukat_WSI
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 781

                  #9
                  Przyzwoity wędzony weizen o bardzo dobrej pianie i ładnym kolorze. Lekka nuta wędzonej papryki, która jest naprawdę kozacką przyprawą. Pilem trochę za zimne - jakby było cieplejsze, to na pewno bukiet smaków byłby bogatszy.

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    #10
                    Jako miłośnik wędzonek oceniam to piwo bardzo pozytywnie. Wędzonka jest intensywna, a i banany tez obecne. Jedyny minus, to zbyt słaba nuta orzeźwiająco-kwaskowa.
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • Dukat_WSI
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 781

                      #11
                      Piję nową warkę i jest super. Nuta wędzona wydaje się bardziej szynkowa i wyrazista niż poprzednio. Reden to aktualnie moi mistrzowie - bardzo przykładają się do tego co robią. Może nie robią piw wybitnych, ale udaje się im unikać wad. Żadnych mokrych szmat, dms-ów, rzadkiej wody.

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętny. [4]
                        Piana: wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, średnio trwała. [4]
                        Zapach: średnio intensywny, wędzonka, i lekki banan, przyjemny. [4]
                        Smak: słodowy, bananowy, wędzony i lekko kwaskowy. Średnia goryczka. [4]
                        Wysycenie: średnie. [4]
                        Opakowanie: etykieta podobna do innych z Redena, może być, firmowy kapsel, podany pełny skład. [3.5]
                        Uwagi: Smaczne i mocno pijalne piwo.

                        Moja ocena: [3.975]

                        Comment

                        • Dukat_WSI
                          Senior
                          • 03-2015
                          • 781

                          #13
                          Piłem wczoraj ponownie i zauważyłem nutę wędzonego serca, podchodzącą pod oscypka - jak dla mnie sympatyczny aromat.

                          Comment

                          • jerzdna
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 240

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Zmetniona pomarańcz [4.5]
                            Piana: Niska, biała, krótkotrwała. Nie przystoi weizenowi nawet w wersji rauch [3]
                            Zapach: Dużo lepiej Wedzonka dość intensywna na pierwszym planie Są też banany [4.5]
                            Smak: W smaku oprócz wedzonki i bananów dochodzi tez goździki biały pszenny chleb tez jest. Razem z kwaskiem. Czyli wszystko jest to co być powinno [5]
                            Wysycenie: Średnio wysokie. Mogłoby być ciut wyższe ale i tak jest ok [4.5]
                            Opakowanie: Grafika nie powala ale zestaw informacyjny jest [4]
                            Uwagi: Warka do 5.10. Bardzo udane połączenie wedzonki i weizena

                            Moja ocena: [4.525]

                            Comment

                            • Wujas
                              Gość
                              • 11-2014
                              • 267

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                              Piłem wczoraj ponownie i zauważyłem nutę wędzonego serca, podchodzącą pod oscypka - jak dla mnie sympatyczny aromat.
                              Wędzonego serca? Ki dewiant???

                              Wspaniałe piwo. Idealne połączenie wzorowego bananowo-goździkowego weizena z piwem o optymalnej wędzonce (nieprzesadzonej).
                              Ubolewam, że ominęła mnie pierwsza warka, ale obecna jest wspaniała.
                              Piwo w sam raz zarówno na lato, jak i na sierpniowy poranek na balkonie przy 11 stopniach Celsiusza.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎