Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kernel, Pale Ale Citra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Kernel, Pale Ale Citra

    styl: American pale ale
    alk. 5,4%

    Ilość wariantów, w których Kernel wypuszcza swoje pale ale (IPA zresztą też) potrafi przytłoczyć najbardziej wytrwałego miłośnika brytyjskich craftów. Pomijając już taki drobny fakt, że chęć spróbowania wszystkiego okazałaby się druzgodząca dla portfela. Ponieważ na coś trzeba się zdecydować, ja postanowiłem ograniczyć się do oferty single-hopów. Te piwa o idealnie czystym i jednorodnym profilu pozwalają rozsmakować się w jednej odmianie chmielu poznając dokładnie jej wszystkie cechy. Dodatkowo, najwyższy poziom rzemiosła, jaki reprezentuje Kernel, pozwala mieć pewność, że za każdym razem postarano się o to, by wydobyć z chmielu to, co najlepsze, najbardziej wartościowe. Ortodoksyjni sensorycy będą w siódmym niebie. A ja do degustacji wybrałem single-hopa z Citrą, znaną z egzotycznego profilu smakowego.

    BARWA: ciemnozłota, wpadająca w pomarańcz, spore zmętnienie
    ZAPACH: intensywna rześkość i słodycz owoców egzotycznych: maracuja, papaja, mango, zapach intensywnością przypominający świeżo wyciskany sok owocowy
    SMAK: i znów ta niesamowita aksamitna łagodność, z której wydobywa się intensywna paleta słodkich smaków egzotycznych, wyczuwalnych w zapachu, a więc maracuja, mango, papaja, ananas, wzmocniona wyrazistą, cytrusową goryczką; podobnie jak w innych pale ale z tego browaru, w tle cały czas zaznacza swoją obecność delikatny akcencik świeżego chmielu, który po prostu rzuca na kolana; z czasem to wytrawne piwo robi wrażenie nieco słodszego, ale nie traci nic ze swego aromatu i goryczki.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎