Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kernel, Export Stout London 1890

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Kernel, Export Stout London 1890

    styl: stout
    ekstr. ?%, alk. 6,9%

    Czas poznać drugie oblicze Kernela, który oprócz warzenia najwyższej jakości piw nowofalowych, znany jest z odgrzebywania rozmaitych starych receptur i wskrzeszania zanikającej londyńskiej tradycji piwowarskiej. To właśnie te piwa Kernela - tradycyjne londyńskie stouty, portery i sour ale - uznawane są za najlepsze brytyjskie piwa. Testowany export stout warzony jest wg receptury z końca XIX w., niestety nie wiadomo z którego browaru. To były czasy, kiedy stouty uznawane były za mocniejsze wersje porterów - kwestia czym się różni stout od porteru do dziś budzi zainteresowanie piwoszy, dlatego warto poczytać dobre blogi, np. Zythophile.

    BARWA: nieprzejrzysty ciemny brąz
    ZAPACH: paloność w słodkim, czekoladowym wydaniu z mnóstwem kwaskowatych suszonych owoców, ale to wszystko takie niezbyt intensywne
    SMAK: mówić tutaj o wyraźnych nutach czekoladowych to za mało - ten oleisty stout smakuje jak esencja z palonych ziaren kakaowca, jest tu wyraźna słodycz, ale przede wszystkim potężna czekoladowa paloność i goryczka, która z czasem przechodzi w silną, ściągającą gorycz chmielową; w międzyczasie wyczujemy w tym czekoladowym tyglu nuty suszonych owoców, prażonych orzechów i odrobinę łagodnej waniliowej słodyczy; w końcówce pojawia się rozgrzewająca nuta alkoholowa; i jedynie nasycenie jest nieco zbyt mocne.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • Estrelicia
    Senior
    • 09-2014
    • 108

    #2
    "...mówić tutaj o wyraźnych nutach czekoladowych to za mało - ... smakuje jak esencja z palonych ziaren kakaowca... wyraźna słodycz, ale przede wszystkim potężna czekoladowa paloność i goryczka, która z czasem przechodzi w silną, ściągającą gorycz chmielową; w międzyczasie wyczujemy w tym czekoladowym tyglu nuty suszonych owoców, prażonych orzechów i odrobinę łagodnej waniliowej słodyczy..." - muza dla moich oczu

    To wg opisu to piwo jest dobre, średnie czy genialne?
    Pytam, ponieważ moje odczucia pokrywają się z Twoimi w niemal 100% i dla mnie to piwo jest najlepszym piwem jakie do tej pory miałam okazję pić w moim krótkim piwnym życiu
    Jak tylko mam okazję - to korzystam z możliwości rozkoszowania się tą ambrozją
    Last edited by Estrelicia; 08-04-2015, 06:25.

    Comment

    • Estrelicia
      Senior
      • 09-2014
      • 108

      #3
      P.S.
      Pozdrowienia dla katowickiego Browariatu

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #4
        W tym przypadku może być mowa o browarze Truman i Double Stout'cie, który miał około 7% i właśnie w tym roku przestał istnieć w portfolio browaru.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎