Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Thornbridge, Charlie Brown

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Thornbridge, Charlie Brown

    styl: brown ale
    alk. 6,2%

    Brown ale - synonim nudy w brytyjskim piwowarstwie. Dziś już bardzo rzadko spotykany styl w browarach przemysłowych, za to wskrzeszany przez rzemieślników, najczęściej z rozmaitymi dodatkami dla urozmaicenia, głównie orzechami. Thornbridge poszedł dalej i do brzeczki dodano... masło orzechowe (!!!), a na cichą fermentację dodatkowo do tanków orzechy ziemne. I tylko duże zaufanie do tego znakomitego browaru pozwala na beztroski zakup butelki piwa, po którym - właściwie - nie wiadomo, czego się spodziewać.

    BARWA: ciemnobrązowa
    ZAPACH: intensywna, głęboka, karmelowo-orzechowa słodowość
    SMAK: zaskakująco orzeźwiające, kwaskowate piwo! I bez śladów żadnego masła! Rześkie, lekko kwaskowate nuty towarzyszą solidnemu profilowi słodowemu - mnóstwo orzechów, trochę karmelu i biszkoptów - i idealnie go balansują, gwarantując wysoką pijalność; chmiel właściwie nie odgrywa tu żadnej roli, no może poza pewną ziemistością w końcówce
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer Wyświetlenie odpowiedzi
    [...]I tylko duże zaufanie do tego znakomitego browaru pozwala na beztroski zakup butelki piwa, po którym - właściwie - nie wiadomo, czego się spodziewać.

    [...]
    I w moim przypadku okazało się, że zaufanie zostało, bodajże pierwszy raz, wystawione na próbę

    Nie rozumiem fenomenu tzw. masła orzechowego i okazało się, że jako dodatek do piwa kompletnie mi nie pasuje. Nie pasuje, bo ja w tym brownie czułem delikatny aromat i jakby mineralno-słony smak orzeszków ziemnych. Orzeszki do piwa tak ale w miseczce, postawione na barze obok pinty pysznego brown ale

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎