Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Thornbridge, Bear State

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Thornbridge, Bear State

    styl: IPA
    alk. 7,0%

    Choć browar Thornbridge już od dwóch lat warzy piwo "West Coast IPA" dotychczas było ono dostępne tylko z beczki. Teraz (dokładnie 25.03) pojawiła się wersja butelkowa pod nazwą "Bear State". Nazwa piwa odwołuje się do czasów Bear Republic, czyli Kalifornii sprzed zjednoczenia. Piwo uwarzono na słodzie Crystal i Maris Otter z użyciem chmieli Centennial, Cascade i Chinook. Zgodnie z założeniami stylu West Coast możemy spodziewać się tęgiego nachmielenia, jasnej barwy i wytrawnego smaku.

    BARWA: jasnozłota, idealna klarowność
    ZAPACH: początkowo intensywne grejpfruty przeplatają się ze świeżymi nutami leśnymi, żywicznymi, chwilę później pojawiają się słodsze cytrusy (mandarynki, pomarańcze) i świeże nuty kwiatowe
    SMAK: bardzo wytrawny; choć od początku uderza bogactwo aromatów cytrusowych (w tym słodkich cytrusów - mandarynek) i łagodnych nut kwiatowych, które wydają się słodkie w odbiorze, nie jest to słodycz znana jako kontra słodowa; tutaj kontry słodowej w zasadzie nie ma - jest świeżość cytrusów, łagodność kwiatów i cierpkość żywicy, po których pojawia się mocna, wyrazista, ale równie świeża grejpfrutowa goryczka; świetne piwo i myślę, że idealny przedstawiciel stylu
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Świetnie iglaki i żywica, delikatnie wsparte słodkimi cytrusami. Wszystko modelowo wytrawne, orzeźwiające, wysoce goryczkowe i bardzo smaczne!

    Dobre piwo kalibracyjne dla entuzjastów polskich wc ipa. Tylko 12,9 zł butelka.

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      #3
      Potwierdzam pozytywne opinie. Zacne piwo.
      W aromacie jest naprawdę na bogato, po amerykańsku.
      Goryczki spodziewałem się wyższej, nie powiedziałbym, że jest wysoka. Ale na pewno jest bardzo przyjemna, szlachetna.
      Dużym plusem tego piwa jest świetnie ukryty alkohol. W ciemno na pewno bym nie powiedział, że jest tu 7 %.
      Nie wiem ile kosztowało, dostałem w prezencie. Warka sierpniowa 2016.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎