Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] American Amber Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Wrężel] American Amber Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny bursztyn/miedziany z dość dużym zmętnieniem. [4]
    Piana: Przeciętnie obfita, drobno zbudowana, niezbyt trwała ale przyzwoicie zdobi szkło. [4]
    Zapach: Dość intensywny, karmel, miód, owoce egotyczne, cytrusy, biszkopt. Stylowy i przyjemny, ale niczym szczególnym nie zachwyca. [4]
    Smak: Karmel, żywica, owoce egzotyczne, cytrusy. Bardzo podobnie jak w aromacie. Delikatna przewaga akcentów słodowych nad chmielowymi. Goryczka dość niska, grejpfrutowa. [4]
    Wysycenie: Średnio niskie, mogło by być wyższe. [4.5]
    Opakowanie: Wrężelowa, dobry papier, komplet informacji, przyzwoity projekt. [4.5]
    Uwagi: Warka z datą do 01.10.2015. Jedno z bardziej udanych piw Wrężela do tej pory. Dość łagodne i pijalne, co z jedne strony może być plusem jednak niczym szczególnym się nie wyróżnia.

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: No, amberowy , ciemny, zmętniony. [4]
      Piana: Kremowobeżowa, wysoka i drobna, dość sztywna ale jednak nietrwała. [3.5]
      Zapach: Słodowy, chyba minimalny ślad wędzony plus lekko suszone owoce. [4]
      Smak: Goryczka z dalekim posmakiem karmelu, liczyłem na trochę więcej wrażeń. [3.5]
      Wysycenie: Niskie. [4]
      Opakowanie: Stylistyka browaru, proste wzornictwo, charakterystyczne. W sumie nic szczególnego. Czekam na dalsze "trzyliterowe" piwa, np. CBA, CIA, ABW, KGB... itd. . [3.5]
      Uwagi: Przyzwoite piwo, chociaż takich teraz już sporo.

      Moja ocena: [3.725]

      Comment

      • murek17
        Member
        • 06-2014
        • 52

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Głęboki bursztyn, delikatnie i równomiernie zmętnione. [5]
        Piana: Bardzo skąpa. Utworzył się zaledwie kożuch, ale o dziwo oblepia ładnie szkło [3]
        Zapach: Najpierw intensywne iglaki, później słodkie owoce i baza słodowa, troszkę karmelu. Później aromat gdzieś ucieka i idzie bardziej w stronę słodu i karmelu. Troszkę brakuje kontry chmielowej (nie jakiejś wielkiej - jakiejkolwiek). [3.5]
        Smak: Bardzo przyjemna nuta chlebowa, wsparta przez delikatny karmel i przeplatające się gdzieniegdzie nutki owocowe. Do tego wyraźna goryczka, ale absolutnie niedominująca, dobrze komponująca się z ciałem słodowym. Poza tym w posmaku pojawia się nawet nuta popiołowa. Dla mnie mogłoby być mniej wytrawne, pełniejsze, ale nie jest najgorzej. [4]
        Wysycenie: Wysycenie powiedziałbym wyspiarskie, może ciut za niskie. [4.5]
        Opakowanie: Nie przemawia do mnie stylistyka etykiet Wrężela, ale są na bardzo dobrym papierze i jest pełen komplet informacji, no i są co by nie mówić schludne. [4.5]
        Uwagi: Warka do 4.02.16
        Całkiem solidny American Amber Ale, nie jest przechmielony, jednak trochę brakuje mu ciała. Wypite raczej z przyjemnością, można pić bez obawień

        Moja ocena: [3.825]

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brąz. [4.5]
          Piana: Ładna i zdobi szkło, ale niska i przeciętnie trwała. [3]
          Zapach: Moc hamerykańców, trochę karmelu, zapach intensywny. [4.5]
          Smak: To jest piwo z serii "wszystko jest na swoim miejscu", tzn. jest średnio mocna, przyjemna, cytrusowa goryczka, jest karmel, ale w dawce odpowiedniej, nie przesadzonej, jest wyraźny słodowy posmak, owocowe nuty itd. Niby nic, ale wszystko jest fajnie zharmonizowane. [4.5]
          Wysycenie: Niskie, fajnie. [5]
          Opakowanie: Jak inne z Wrężela. [4]
          Uwagi: Niby nic, ale sprawiło mi sporą przyjemność.

          Moja ocena: [4.35]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎