Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Kingpin] Turbo Geezer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Kingpin] Turbo Geezer

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23790

    #2
    Do DariuszSawicki, którego ostatnie posty wyleciały:

    Nie są tu akceptowane polityczne wtręty w postach/ocenach. Będą one usuwane (całe posty) a w przypadku braku zastosowania się, Twoje konto zostanie zawieszone.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Crim44
      Member
      • 09-2014
      • 88

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brązowy nieprzejrzysty [4.5]
      Piana: Niska, małe bomble, bez koronki, szybko sie wygazowuje [3]
      Zapach: Słodko od czekolady , kwaśno od kawy, jest gdzieś w tle palonymi whisky bardzo ciekawy [4.5]
      Smak: Niestety ogólnie mdłe jak dla mnie, jest słodkie od czekolady, czuć wanilię, jest kwaśno kawowe, czuć troche dęba tak jak w jakimś jack Daniels, troche palonych kabli, goryczka niska [4]
      Wysycenie: Niskie ok [4.5]
      Opakowanie: Solidnie z pełna informacja [4]
      Uwagi: Troche przerost formy nad treścią, nie wyczułem amerykańskich chmieli choć sa, piwo jest bardzo zróżnicowane w smaku, możliwe ze komuś bardzo podejdzie, dla mnie jest troche za mdłe w smaku

      Moja ocena: [4.125]

      Comment

      • Crim44
        Member
        • 09-2014
        • 88

        #4
        Wow pomimo tego dosyć wysoko mi wyszło, no po prostu nie jest złe, dla mnie przekombinowane ale ktos moze ocenić za topowe, dlatego polecam spróbować, pewnie jeszcze kiedys wrócę

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
          Piana: Beżowa, średnia, dość trwała. [4.5]
          Zapach: Kawowy, słodkawy, lekko palony. Niezbyt silny. [4.5]
          Smak: Dość mocno kawowy, kwaskowy, potem czuć gorzką czekoladę, niezbyt silną wędzonkę i lekkie żywiczne nuty. Na koniec raczej niska goryczka i palony posmak. Po ogrzaniu winne, rozgrzewające. [4.5]
          Wysycenie: Bardzo niskie. [4.5]
          Opakowanie: Nie w moim stylu, ale ładnie dopracowane. Plus za podanie całego składu. Szkoda, że jeszcze własnego kapsla się nie dorobili. [4.5]
          Uwagi: Fajne, treściwe piwo. Podobnie jak Geezer ma złożony i harmonijny smak, ale to jest zdecydowanie bardziej degustacyjne, niż sesyjne. Smaczne, zbalansowane piwo, bardziej kwaskowe i treściwe niż podstawka. Myślę, że Kingpin nie powinien się zatrzymywać w połowie drogi i wypuścić teraz espresso RISa na tej geezerowej bazie

          Moja ocena: [4.5]

          Comment

          • Crim44
            Member
            • 09-2014
            • 88

            #6
            Prawda ris w tej formie mógłby być genialny

            Comment

            • supersklep
              PiwBiz
              • 01-2005
              • 982

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              Do DariuszSawicki, którego ostatnie posty wyleciały:

              Nie są tu akceptowane polityczne wtręty w postach/ocenach. Będą one usuwane (całe posty) a w przypadku braku zastosowania się, Twoje konto zostanie zawieszone.
              Piwo łączy , polityka dzieli he he


              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                Do DariuszSawicki, którego ostatnie posty wyleciały:

                Nie są tu akceptowane polityczne wtręty w postach/ocenach. Będą one usuwane (całe posty) a w przypadku braku zastosowania się, Twoje konto zostanie zawieszone.
                Obiecuję, że już więcej politycznych wtrętów nie będzie.
                Na swoje usprawiedliwienie dodam, że pijąc to piwo czytałem o propozycji wprowadzenia cen minimalnych na piwo i wódkę, więc krew mnie zalała...
                Natomiast szkoda mi mojej bardzo pozytywnej, skasowanej oceny ( zbyt wnerwiony byłem) bo piwo jest świetne. Krótko:
                Barwa jak smoła w piekle, piana beżowa, ale za szybko opadła i to jest najsłabszy element.
                W aromacie kawa, paloność przechodzi wręcz w wędzoność, jestem zadowolony.
                Smak jest najlepszy. Alkoholu nie czuję, później czuję w głowie. Laktoza nie dominuje, głównie kawa i kwaskowate stoutowe smaki są na pierwszej linii. Goryczka wyraźna, ale te trzy amerykańskie chmiele jakieś lekkie.
                W składzie słodów jest whisky light. Nie wiem co to znaczy, ale piwo jest smaczne, absolutnie i zdecydowanie polecam. Piję już trzecie to samo piwko od tygodnia z datą do 01.10.2015

                Comment

                • DonZ
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 303

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarne jak stout, klarowne. [5]
                  Piana: Brązowa, mięsista, drobne i średnie pęcherze. Miarowo obfita, stopniowo opada. Ładnie zdobi szkło. [4]
                  Zapach: W końcu coffe stout w którym nie ma pokrzywy w aromacie. Jest przyjemna słodycz kawy, odrobinę czekolady, szczypta wanilii. Przypomina mi się samiec alfa z Artezana leżakowanego w beczce. W aromacie nut laktozy brak, może troszkę siłą sugestii. [4.5]
                  Smak: Wytrawnie i kwaśno, nie ma pokrzywy jest kawa, dużo kawy. W odczuciu lekkie, nieco wodniste bez konkretnego ciała. Przede wszystkim zimna kawa, troszkę gorzkiej czekolady i lekkie nuty popiołu, na finiszu dochodzi do głosu wanilia w połączeniu z alkoholem, którego w sumie nie da się wyczuć daje wrażenie leżakowania w beczce po jakiejś whisky. Goryczka niska bardziej pochodząca z kawy jak z chmielu. Coffie stout taki jak być powinien, żadem tam FES. [4.5]
                  Wysycenie: Odpowiednie, niewysokie przez co nadaje gładkości temu piwu. [4]
                  Opakowanie: Kingpin, nie ważne jak brzydka jest to etykieta mi się bardzo podoba. [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.475]

                  Comment

                  • jerzdna
                    Senior
                    • 07-2014
                    • 240

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemny brunet. pod swiatlo wisniowe przeblyski [5]
                    Piana: drobna. brazowa. wysoka. szybko zmniejszona do obwodki ale krzaczki piekne na sciankach zostawialo [4.5]
                    Zapach: kawa srednio palona. prawdziwe esspreso z pianka. kakao. czekolada i wysoko alkoholowa won torfu. odrobina wanilii [4]
                    Smak: kawa palona jak w solidnym podwojnym esspreso. czekolada. kwasek leciutki od palonosci. torfowy posmak whisky. jest to co powino plus lekki gorzkawy posmak od palonych slodow i wanilii [5]
                    Wysycenie: niskie. great [5]
                    Opakowanie: swinski ryjek na modle irish plus pelne info to klasa kingpina ktora od poczatku przypadla mi do gustu.. [5]
                    Uwagi: warka do pierwszego oktobra. jako wielki fan stoutow i esspreso tego oceniam jako manne z nieba i niebo w gebie. goraco polecam. thats kicks ass. kingpin rulez...

                    Moja ocena: [4.6]

                    Comment

                    • Pinio74
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 3881

                      #11
                      Jest to moje ulubione piwo z Kingpina. Bardziej jest to milkstout niż cofeestout, ale niezmiennie piwo to czaruje swoją treściwością, delikatną słodyczą i lekką nutą wędzoną. Po dwóch miesiącach od mojego pierwszego razu (z tym piwem oczywiście) w końcu zaczynam wyczuwać wanilię Warka do 01.10.2015r.
                      Last edited by Pinio74; 13-06-2015, 19:41.
                      BIRRARE HUMANUM EST

                      Comment

                      • Glingorth
                        Senior
                        • 04-2014
                        • 283

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
                        Piana: Beżowa, drobna, po dłuższym czasie znika całkowicie. [3.5]
                        Zapach: Kawa, palone nuty, wyczuwalny alkohol, ale przyjemny. [4]
                        Smak: Podobnie jak w aromacie, kawa, paloność, delikatny alkohol, kwaskowatość. Całość wytrawna, z goryczkowym finiszem. [4]
                        Wysycenie: Średnie,pasuje. [4]
                        Opakowanie: Mi się podoba, całość fajnie się komponuje, komplet informacji. [4.5]
                        Uwagi: Wyższy ekstrakt i alkholol w porównaniu do pierwotnej wersji, daje ciekawsze doznania, za to całość jest bardziej wytrawna i mniej kawowa.

                        Moja ocena: [4.025]

                        Comment

                        • Wujas
                          Gość
                          • 11-2014
                          • 267

                          #13
                          Jak na wypust Kingpina - całkowity szok - da się wypić!
                          Nie śmierdzi starą szmatą, starym chmielem, szambem, siarką zapałczaną oraz cholera-wie-czym.
                          Tym samym nie wierzę, że to uwarzył ten browar.

                          Comment

                          • rafael52
                            • 12-2013
                            • 478

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemnobrunatny, lekko zamglony. [4.5]
                            Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość szybko opada, zostawia trochę śladów na szkle. [4]
                            Zapach: intensywny aromat kawy oraz płatków dębowych whisky, wyraźne aromaty wanilii, aromaty torfowe delikatne, wkomponowują się w całość. [4.5]
                            Smak: tak jak w aromacie sporo kawy, wyczuwalne nuty płatków whisky połączone z wanilią, delikatna paloność, daje się wyczuć kwaśność od kawy i palonych słodów, goryczka średnia w kierunku niskiej, kawowa. [4.5]
                            Wysycenie: średnie, zdecydowanie w kierunku niskiego, odpowiednie. [4.5]
                            Opakowanie: ciekawa grafika, nawiązująca do podstawowej wersji Geezera, jest pełen skład, plus za trójlistną koniczynę. [4]
                            Uwagi: warka do 06.01.2016, miałem okazję kiedyś pić laną wersję z pierwszej warki, obie na tym samym poziomie.

                            Moja ocena: [4.425]
                            Attached Files
                            Last edited by rafael52; 17-08-2015, 23:53.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23790

                              #15
                              W berlińskiej Szimpli można sobie gulnąć za jedyne 7,80.

                              Euro.

                              Za 0,3l
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎