Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Pszeniczne Cieszyńskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zamkowy, Pszeniczne Cieszyńskie

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • cembaluk
    Member
    • 10-2013
    • 39

    #2
    Nie polecam - już dawno nie wyłałem z taką premedytacją i satysfakcją piwa. Przemęczyłem się przez niecałe pół szklanki - reszta poszła do zlewu...
    Kwaśne, mdłe.
    piotr

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Leżajsk Pszeniczny powrócił po kilku latach.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Myszon007
        Senior
        • 02-2007
        • 1208

        #4
        Taaa, tylko jest jakieś 2,5 raza droższy pamiętam, jak kupowałem sporo Leżajska w Biedronce w cenie 2,69, a potem na wyprzedaży po 2,19. Dziś cena Pszenicznego Cieszyńskiego - 6,40 w Piwotece
        ♪♫

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          Kolo, ale nie porównuj Piwoteki do Biedronki... ciut inny kaliber

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6130

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółto-pomarańczowy, lekko mętny. [3.5]
            Piana: Średnia ale na dłużej niewiele więcej niż obwódka. Prawie nie ma lejsingu. [3]
            Zapach: Banan i goździki z wrażeniem syntetycznego szlifu. [3]
            Smak: Słodkawe, pije się jak oranżadę. Trochę posmaków pszenicznych jest ale raczej nie górnych lotów. Kwasu zero, nawet kwaskowatości brak. [3]
            Wysycenie: Nie małe, jak w coli albo mineralce trzeszczy w ustach. [3]
            Opakowanie: Trochę blade, jasne na jasnym to trochę się zlewa ale całość serii w porządku. [3.5]
            Uwagi: Dziwna ta pszenica, smak "naciągany", gaz zaraz manifestuje się bekaniem. No nic za te pieniądze są smaczne niemieckie pszenice i taki będzie wybór.

            Moja ocena: [3.05]
            Attached Files
            Last edited by Javox; 28-05-2015, 23:03.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, mętny. [5]
              Piana: Zaskakująco kiepska. Niska i niezbyt trwała. [2]
              Zapach: Lekki aromat bananowo-goździkowy. Mało intensywny, ale bez obcych zapachów. [3.5]
              Smak: Piwo niezbyt treściwe, mało "chlebowe", w charakterze zdecydowanie wodnisto-kwaskowate. Nie jest to typ hefe-weizenów, który lubię. [3]
              Wysycenie: Wysokie. [5]
              Opakowanie: Jak pozostałe z serii. [4]
              Uwagi: Piwo nie ma żadnych konkretnych wad, po prostu jest średnie.

              Moja ocena: [3.325]

              Comment

              • rafael52
                • 12-2013
                • 478

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: złoty, w kierunku ciemnego, lekko zmętniony. [4.5]
                Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dziurawi się, dość szybko opada. [3]
                Zapach: wszystko co powinno być, sporo goździka, trochę banana, w tle lekka nuta słodowa, delikatny karmel. [4.5]
                Smak: piwo w kierunku wytrawnego, lekkie orzeźwiające, delikatna kwaskowatość, jest również goździk oraz delikatny banan, goryczka niska. [4]
                Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, dobre. [4.5]
                Opakowanie: całkiem niezła grafika, technicznie bez zarzutów, jest namiastka skłądu. [4]
                Uwagi: warka do 28.07.2016, całkiem dobra pszenica.

                Moja ocena: [4.125]

                Comment

                • dzemek
                  Senior
                  • 12-2010
                  • 450

                  #9
                  Dla mnie ta pszenica jest dobra, może nie jest wybitna, piłem lepsze ale na pewno nie wylałbym jej do zlewu. Piana gęsta, pozostaje do samego końca, smak bananów, goździków, wszystko to, co powinno być w dobrej pszenicy. Z chęcią wypiłbym wersję beczkową. Warto powrócić do tego piwa.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasne złoto. Najpierw tylko lekko zamglone, po zabełtaniu butelki odpowiednio nieklarowne. Czyli jest możliwość nalania sobie prawie kristal weizena. [4.5]
                    Piana: Najsłabszy element piwa. Biała, o zróżnicowanej strukturze - jest i troche kremowa, trochę drobnych pęcherzy i trochę grubych. Szybko opada, by po 5 minutach nie było jej wcale. Do poprawy. [2.5]
                    Zapach: Na pierwszym planie aromat goździków o umiarkowanej mocy. W tle lekkie banany. I nic więcej. [4]
                    Smak: Głownie banany z niewielką domieszką słodową (chlebową). Balans na słód Dla mnie za mało ciała, za mało atrybutów.
                    Goryczka delikatna, prawidłowa. Pełnia smakowa średnia, nieco za mała. [3.5]
                    Wysycenie: Wizualnie bardzo dużo bąbelków, ale w ustach się tego nie czuje. Dopiero po chwili dochodzi lekkie szczypanie CO2. [4]
                    Opakowanie: Co tu dużo pisać - jest ok [4]
                    Uwagi: Dobre piwo, ale w ciągu ostatnich dni piłem lepsze polskie pszenice.
                    Kupione w zwykłym sklepie spożywczym za 5.10 zł. Oceniłam ją na 36/50 wg skali PSPD.

                    Moja ocena: [3.675]
                    Last edited by Pendragon; 22-11-2015, 19:07.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Dukat_WSI
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 781

                      #11
                      Mam wrażenie, że jest to najbardziej niemiecki z weizenów uwarzonych w polskich browarach. Przyzwoite piwo. Nie zachwyca, ale czy hefe weizen jest od tego, by zachwycać?

                      Comment

                      • leech2
                        Member
                        • 04-2011
                        • 48

                        #12
                        Warka 03.01.2017. Dominują goździki, wyczuwalne nuty słodowe, lekkie, wytrawne. Może trochę za niskie wysycenie jak na weizena przez co wydaje się wodniste. Trochę więcej banana i byłby ideał.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎