Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Kingpin] Lunatic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Kingpin] Lunatic

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • meszek0009
    Senior
    • 04-2014
    • 247

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętne, jasne złoto. [4.5]
    Piana: Niska, bardzo szybko opada, nie ma po niej śladu [2]
    Zapach: Zapach jest przyjemny, ale mógłby być bardziej intensywny. Jest słodowo owocowy, w kierunku pomarańczy, z akcentami pieprznymi i z kolendrą w tle. [4]
    Smak: Dziwna goryczka, niepotrzebna tutaj, spodziewałem się większej słodyczy, jest ściągająca, czuć taką cytrynową, nieprzyjemną kwasowość na końcu języka chwilę po przełknięciu, jak po wypiciu świeżego soku z cytryny. Przy tak znikomym ciele uwidacznia się to jeszcze bardziej. Trochę słodowych, przyprawowych nut, ale głównie ten dziwny kwas od cytryny, raczej średnio z tym jej "karmelizowaniem", granatu się nie spodziewałem i też go nie ma Generalnie pierwsze piwo od Kingpina, które mi nie smakowało. [3]
    Wysycenie: Do wysokiego, ok. [5]
    Opakowanie: Ok. [5]
    Uwagi: Generalnie w połowie butelki jest trochę lepiej, jak się kubki przyzwyczaiły do tej cytryny i wychodzi fajna słodowość, ale w sumie też niewiele ponad to. Te udziwnienia nie dość, że słabo wyczuwalne (granat) to to co z nich wyszło tylko przeszkadza. Zawód.

    Moja ocena: [3.525]

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnożółty, mętny. [4.5]
      Piana: Niezbyt wysoka, trwała. [4]
      Zapach: Początkowo stuprocentowy "ruski szampan"! Potem sama kolendra. Dziwny. [4]
      Smak: Kwaskowy, cytrusowy, kolendra, potem goryczka korzenno-ziołowa, średnia, dość długa. [4]
      Wysycenie: Niskie. [3.5]
      Opakowanie: Nie w moim stylu, ale ładnie dopracowane. Plus za podanie całego składu. [4.5]
      Uwagi: Dziwne piwo, trochę odpycha początkowym zapachem. Dość lekkie, ale wysycone nisko. Smak niezbyt urozmaicony, dominuje cytrusowość i kwasek wraz z kolendrą. Soku z granatu nie wyczuwam. Orzeźwiające, na lato w sam raz, ale stosunek cena/jakość taki sobie.

      Moja ocena: [4.025]

      Comment

      • Pulsar
        Junior
        • 10-2012
        • 9

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnożółty, miedziany [4]
        Piana: niska, trwała [3.5]
        Zapach: przebija się kolendra i cytryna, brak rześkości [2]
        Smak: Kwaskowy, kolendra, długa goryczka, nie pasuje do wita [3]
        Wysycenie: niskie do średniego [3]
        Opakowanie: ładnie dopracowne, najmocniejszy punkt tego piwa [4.5]
        Uwagi: bardzo przeciętny witbier, niestety w nieprzeciętniej cenie

        Moja ocena: [2.825]

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Żółty, nieprzejrzysty. [5]
          Piana: Bielutka, raczej niewysoka i średnio trwała, zostawia na ściankach grube wąsy. [3.5]
          Zapach: Strasznie dużo cytryny. Lekki aromat spalenizny. [3.5]
          Smak: Piwo jest tak cytrynowe, że aż kwaskowate. Do tego dochodzi posmak słodowy. Jest dosyć orzeźwiające, ale na dnie gardła zostaje po przełknięciu jakaś nieprzyjemna gorycz - niekoniecznie w typie chmielowy, tylko raczej grapefruitowym. [3.5]
          Wysycenie: Wysokie, OK. [5]
          Opakowanie: Świnia na kwasie? Mi się podoba. [4.5]
          Uwagi: Mam mieszane uczucia względem tego piwa. Z jednej strony jest to ciekawe, nietypowe podejście do witbiera, do tego lekkie i orzeźwiające, z drugiej - ta cytrynowa kwaskowatość zaczyna mnie po jakimś czasie męczyć. Ale nie zdziwię się, jeśli oceny dla tego piwa będą znacznie wyższe, niż moja.

          Moja ocena: [3.7]

          Comment

          • domaluj
            Senior
            • 04-2012
            • 303

            #6
            Bardzo orzeźwiające, świetne piwo. Prawdziwa cytrynowa bomba. Kwaskowe, przyjemnie gorzkie, z odpowiednią podbudową słodową.
            Soku z granatu nie wyczułem.
            Super etykieta.

            Comment

            • DonZ
              Senior
              • 03-2013
              • 303

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Witbier, żółte zmętnione. [4.5]
              Piana: Trochę wymuszona, wysoka, drobna, biała. Szybko opada. Zdobi szkło. Pozostaje jako lekki kożuch na wierzchu. [3.5]
              Zapach: Aromat dość lichy słodki, troszkę mleczny, odrobinę banana i cytryny. Poza tym nic tutaj się więcej nie dzieje. [3]
              Smak: Zdecydowanie wytrawne dość kwaskowate, cytrynowe, z witbierem ma niewiele wspólnego ani banana ani kolendry, tej drugiej może troszkę. Granatu tutaj nie ma cytryny aż za dużo choć na lato jak znalazł mocno może orzeźwić [3.5]
              Wysycenie: Odpowiednie, może ciut za niskie, wyczuwalne na języku ale jako takie nie jest w stanie utrzymać ładnej piany na piwie, co też przy wymuszonym nalewaniu sprawia problemy. [4]
              Opakowanie: Kingpin zawsze na propsie. [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.475]

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Żółty, piwo jest bardzo zmętnione, aż za bardzo jak na wita. [3.5]
                Piana: Biała, słaba, krótka, ale z ciekawym i trwałym osadem na ściankach szkła. [3]
                Zapach: Nie jestem fanem witów, kolejny raz to piszę. Tu jednak jest świetnie. W prawdzie brakuje kolendry, ale skórka od pomarańczy dominuję, oraz z wymienionego grilla to wolę mięcho niż z podanej cytryny i granatu. [4]
                Smak: Ja tam się nie znam na witach, ale piwo mi smakuje. Nawet lepsze od Blanche de Namur i Hoegaarden. Piwo jest słodowe, pijąc powoli jest nawet lepsze od niektórych warek wita z Kormorana. Jest też sporo kwasku, przyjemnego. [4.5]
                Wysycenie: Zdecydowanie z niskie. Witbier ma orzeźwiać, a nie wchodzić jak Ice Tea.. [2]
                Opakowanie: Dużo kolorów. Mi zarówno kojarzy się z pewnym wybitnym malarzem jak i twórcą pewnego komiksu. Na etykiecie morskie opowieści, ale i pełny skład i chmiele są podane. [4.5]
                Uwagi: Warka do 08.10.2015 . Polecam to piwo jako facet nie lubiący z reguły witów.

                Moja ocena: [4]
                Last edited by DariuszSawicki; 28-04-2015, 20:40.

                Comment

                • Glingorth
                  Senior
                  • 04-2014
                  • 283

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnożółty, nieprzejrzysty. [4.5]
                  Piana: Niewiele jej tutaj jest, chociaż pozostawia delikatne ślady na szkle. [3]
                  Zapach: Trochę nietypowy jak na witbiera. Jest słodko, trochę banana, ale pałęta się też jeszcze jakaś dziwna nuta...może to te grillowane cytrusy [3.5]
                  Smak: Smak głównie cytrynowy, ale jest też delikatna słodka nuta kojarząca się trochę z bananem. Posmak kwaskowaty z goryczkowym finiszem. [4]
                  Wysycenie: Średnio niskie, przydało by się więcej rześkości. [3.5]
                  Opakowanie: Daje radę. [4]
                  Uwagi: Witbierów za dużo nie piłem, ale ten na pewno pachniał i smakował troszkę inaczej niż te które piłem. Ale pół litra weszło szybko i bezproblemowo więc nie jest źle

                  Moja ocena: [3.725]

                  Comment

                  • melor
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 364

                    #10
                    Świetny witbier! Ostatnio piłem wiele polskich witbierów i długo szukałem czegoś na miarę witbiera z Kormorana lub dawnej viva la wita, ale żaden mnie nie zachwycił, a niektóre wręcz rozczarowały (np. ostatnie warki viva la wita). Tutaj bardzo wyraźnie czuć witbierowe przyprawy. Aromat: orzeźwiający owocowy. Piwo jest bardzo w stylu i jest bardzo pijalne. Aż miałem ochotę wziąć drugie, ale było jeszcze kilka innych piw do spróbowania. Jak jeszcze gdzieś spotkam to chętnie powtórzę.
                    Wersja lana w pubie.
                    8/10

                    Comment

                    • rafael52
                      • 12-2013
                      • 478

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: złoty, zmętniony. [4.5]
                      Piana: niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała. [3.5]
                      Zapach: dominuje aromat cytrusów, może delikatna nuta granatu, ale może to autosugestia, całość bardzo przyjemna słodka. [4]
                      Smak: średnio pełne, orzeźwiające, przyjemna delikatna kwaśność od cytryny, lekkie aromaty słodowe, goryczka średnia. [4.5]
                      Wysycenie: średnie, nie zapycha. [4.5]
                      Opakowanie: całkiem ładna grafika, dopracowana, sporo informacji o piwie. [4]
                      Uwagi: warka do 08.10.2015

                      Moja ocena: [4.2]
                      Attached Files
                      Last edited by rafael52; 03-05-2015, 22:18.

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Mlecznożółty mętny, jaśniejszy, niż na focie. [4]
                        Piana: Biała, dość drobna, niezbyt wysoka, średniotrwała. Na wita to nieszczególnie... [3]
                        Zapach: Słodowy, lekko owocowy. Bardzo łagodny. [3.5]
                        Smak: Lekka goryczka i ślad kwaskowy. Owoce i chlebowy posmak. [4]
                        Wysycenie: Średnie. [4]
                        Opakowanie: Jest świnia, jest orgia barw. Charakterystyczne, staranne, ale średnio mi się podoba... [4]
                        Uwagi: Prostym człowiekiem jestem. Nie wymlaskałem ani grillowanej cytryny, ani granatów... O so chozzi?

                        Moja ocena: [3.725]

                        Comment

                        • baroN1
                          Senior
                          • 08-2011
                          • 181

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: jasne złoto, mętne [4]
                          Piana: drobniutka, gęsta, wolno opada [5]
                          Zapach: cytryna, cytrusy, grejpfrut, delikatna kolendra, delikatne słody [3.5]
                          Smak: cytryna, cytrusy, kwaskowość, delikatna kolendra, delikatny grejpfrut, delikatne słody, przyjemna wmiare lekka goryczka [4.5]
                          Wysycenie: przyjemne [4]
                          Opakowanie: pierwsze z kingpina które mi się podoba [4.5]
                          Uwagi: przyjemne piwo dość, jestem mile zaskoczony, godne polecenia

                          Moja ocena: [4.15]

                          Comment

                          • Klatak
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 431

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Słomkowy z wyraźnym zmętnieniem. Klasyka wita. [5]
                            Piana: Przeciętnie obfita, dość drobno zbudowana, niezbyt trwała, nieco zdobi szkło. [4]
                            Zapach: Średnio intensywny, aromaty kolendry, cytrusów, mokrego zboża. Nie wiem ale coś zadecydowanie przesadza mi w tym aromacie, przez co całość nie jest przyjemna w odbiorze. [2.5]
                            Smak: Wyraźnie wyczuwalna kolendra, nieco cytrusów i cytrynowej (a nie witbierowej) kwasowości, delikatna cierpkość. Całość dopełnia charakterystyczna dla witbiera zbożowość. [4]
                            Wysycenie: Średnie. [4]
                            Opakowanie: Etykieta Kingpinowa, bardzo fajna z kompletem informacji. Brakuje jedynie firmowego kapsla. [4.5]
                            Uwagi: Warka z datą do 08.10.2015. Po tak bogatym składzie raczej należało spodziewać się czegoś więcej, a jest raczej bliżej do przeciętnego witbiera.

                            Moja ocena: [3.55]

                            Comment

                            • cyoorka
                              Senior
                              • 03-2007
                              • 338

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Żółte, równo zmętnione. [4.5]
                              Piana: Drobna, zbita, lecz niezbyt wysoka. Utrzymuje się do końca cienką warstewką. [4]
                              Zapach: Typowy dla stylu, skórka pomarańczy, cytryna, kolendra. W tle słodka nuta owocowa (prawdopodobnie granat) oraz lekka siarka. [3.5]
                              Smak: Dosyć gęste, pełne, orzeźwiające podwyższoną kwasowością. Wyraźnie wyczuwalna skórka pomarańczy oraz cytrusowa goryczka. [4.5]
                              Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4]
                              Opakowanie: Psychodeliczne, podoba mi się. [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.075]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎