Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga] Key Largo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Raduga] Key Largo

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: brunatny, ciemnobrązowy, trochę jasny jak na stout. [4]
    Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała, pozostawia pewne ślady na szkle [4]
    Zapach: średnio intensywny w kierunku słabego, delikatne aromaty kawowe, cynamon również wyczuwalny, kojarzący się trochę z ciastem, całość dość słodka, w tle lekkie aromaty ciemnego pieczywa, brakuje trochę aromatów stoutu. [3.5]
    Smak: dość pełne, słodkie, goryczka średnia w kierunku niskiej, trochę o przyprawowym charakterze, dominują nuty ciemnych słodów kojarzące się z ciemnym pieczywem, ciastem, nuta cynamony również wyczuwalna, nawet bardzo fajna i przyjemna, niestety brakuje paloności, kawy i innych aromatów stoutu. [3.5]
    Wysycenie: średnie, delikatnie w kierunku niskiego, pasuje. [4.5]
    Opakowanie: graficznie całkiem ładnie, trzyma się koncepcji browaru, pełen skład i informacje o piwie na swoim miejscu. [4.5]
    Uwagi: warka do 06.10.2015, całkiem dobre piwo, trochę brakuje cech charakterystycznych dla stoutu, bardziej pasuje na porter.

    Moja ocena: [3.675]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 22-04-2015, 23:15.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemno brunatno -wiśniowy [3]
      Piana: prawie w ogóle jej nie było, pite w lokalu z butelki, przelane do szkła, zaraz po nalaniu była jedynie cienka obwódka wokół szkła [2]
      Zapach: słabiutki, dominowały sfermentowały śliwki i lekka paloność [3]
      Smak: dość wodniste, brak piwu pełni i treściwości, smak to mocny, dziwny, lekko kwaskowaty (ale nie zepsuty) posmak wiśniowej goryczki, momentami słodkawej, w tle odrobina ciemnych smaków, w tle minimalnie wyczuwalne gorzko palone akcenty, dla mnie piwo nie do przełknięcia, oddane po dwóch łykach [2]
      Wysycenie: zdecydowanie za małe [3]
      Opakowanie: etykieta charakterystyczna dla Radugi, czarny kapsel [4]
      Uwagi: Spożywane w Spiskowcach Rozkoszy, jak dla mnie nie do picia

      Moja ocena: [2.55]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Idealnie czarna nie jest, bardziej ciemnobrązowa. [4]
        Piana: Średnio obfita, drobno zbudowana, niestety szybko opada, raczej słabo zdobi szkło. [3.5]
        Zapach: Średnio intensywny, nieco kawy i cynamonu. Trochę za mało stoutowy a i cynamonu nie ma za dużo. [3]
        Smak: Dość wytrawne jednak z gładkością płatków owsianych, cynamon zdecydowanie bardziej wyczuwalny niż w aromacie. Goryczka wyraźnie zaznaczona jak na stout. Niestety samo piwo stoutowe nie jest przypomina bardziej lagera z bliżej nieokreślonymi przyprawami. [3.5]
        Wysycenie: Zdecydowanie poniżej średniego. [4.5]
        Opakowanie: Standardowo bardzo ładne z kompletem informacji. [5]
        Uwagi: Warka z datą do 06.10.2015. Chyba najgorsze piwo z Radugi do tej pory. Receptura i opakowanie wygląda zachęcająco niestety piwo jest przeciętne.

        Moja ocena: [3.475]

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobrązowy, mętny. [4]
          Piana: Wysoka, ale szybko opada, lekko beżowa. [4]
          Zapach: Cynamonowy i kwaśny. [3.5]
          Smak: Lekko słodkawy, cynamonowy, lekko palony, dość długi, ale niezbyt silny kwaśny posmak na koniec + mocny smak przyprawy do piernika, "suchy", oblepiający usta. [3]
          Wysycenie: Niskie. [4]
          Opakowanie: Ładna etykieta, lubię ich styl. Podany pełen skład. [4.5]
          Uwagi: Dziwne piwo, daleko mu do stouta. Raczej to coś w stylu piwa "zimowego", silna przyprawowość przygniata całość. Pachnie dość niepokojąco, ale po ogrzaniu czuć już tylko cynamon. Końcówka ciężka, czuję, jakbym żuł suche przyprawy z paczki. Niezbyt udane.

          Moja ocena: [3.45]

          Comment

          • Rogerson
            Senior
            • 08-2012
            • 421

            #6
            Aż dziw bierze że jeszcze nikt tego nie napisal - toż to delikatnie mniej słodka Fortuna Czarna, tylko że dwa razy droższa

            Ogólnie da się wypić, choć wielkim fanem to nie zostanę i zakończy się na jednorazowej próbie bez możliwości powrotu.

            Comment

            • Wujas
              Gość
              • 11-2014
              • 267

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson Wyświetlenie odpowiedzi
              Aż dziw bierze że jeszcze nikt tego nie napisal - toż to delikatnie mniej słodka Fortuna Czarna, tylko że dwa razy droższa

              Ogólnie da się wypić, choć wielkim fanem to nie zostanę i zakończy się na jednorazowej próbie bez możliwości powrotu.
              Zdecydowanie nie. Czarna fortuna to czołówka najgorszych piw produkowanych pomiędzy Wenus a już-od-dłuższego-czasu-nie-planetą-Plutonem. Szczoch z cukrem i colą.

              Piwo nie powala - jest pustawe jak na stout. Jak na oatmeal stout to już w ogóle tragedia.
              Pierwszy zawód od Radugi.
              Na plus dwie sprawy:
              - jest cynamon. Nie jest to ściema w stylu "milk stout" Sweet Cow AleBrowaru, gdzie laktozy są homeopatyczne ilości. Piszą, że jest cynamon - i kurka jest.
              - Raduga szanuje klienta i nie liczy sobie za dodatki do piwa niczym za dodatki do pizzy w lokalu osiedlowym (vide choćby pomyje kingpina, za które liczą sobie europejskie stawki, przy jakości rodem z piwnicy wujka z Ukrainy).

              Pytanie brzmi, czy to właśnie cynamon (wytrawny chyba?) nie sprawia, że piwo wydaje się lżejsze i pustawe).

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6079

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ciemne, pod światło małe przebitki rubinowe. [3.5]
                Piana: Nie chętna do tworzenia się, na dłużej niewiele jej i trochę lejsingu. [3]
                Zapach: Cola, jakaś ciemniejsza owocowość, paloność ale nie duża. [3]
                Smak: Nie chcę pisać że wodniste to napisze lekkie. Lekko słodkie, trochę gorzkie, cynamon dość wyraźny /taki drzewny/ leci też trochę czekoladą. [3.5]
                Wysycenie: Średnie i niżej. [3.5]
                Opakowanie: Konwencja filmowa ok ale druk, papier mi nie podchodzi. Trochę to mało kontrastowe. [3]
                Uwagi: No może być ale następnym razem wezmę sobie co innego.

                Moja ocena: [3.25]

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobrązowy, wyłapałem słabe refleksy. [4]
                  Piana: Beżowa, bardzo drobna, dość wysoka, średniotrwała. [4]
                  Zapach: Karmel, czekolada, a może kakao...? Zapaszki winne też się plączą. [4]
                  Smak: Wanilia, karmel, jakieś ciasto dziwnie mi się kojarzy, posmaki winne, znów dziwne przyprawy... EUREKA! A może to rzeczywiście... ...cynamon? Tej kombinacji nie kupuję. Po prostu NIE. [2.5]
                  Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
                  Opakowanie: W stylu Radugi, ciekawa grafika, choć teraz to już trochę monotonne, trudno odróżnić te piwa między sobą. [3.5]
                  Uwagi: Cynamon? W piwie??? Mogę ewentualnie znieść cynamon w szarlotce. Ale w piwie? W piwie NIE.

                  Moja ocena: [3.375]

                  Comment

                  • Winalubie
                    Junior
                    • 05-2015
                    • 12

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Prawie nieprzejrzysty, ciemnobrązowy. [4]
                    Piana: Świetnie oblepia szkło, zostaje prawie do końca, drobnopęcherzykowa. [4.5]
                    Zapach: kawa, cynamon, czekolada - bardzo pozytywne wrażenia [4.5]
                    Smak: Wytrawne, trochę kwaskowate, kawowe i wykończone cynamonem (ale nie jest to tak intensywny cynamon jak w piwach światecznych). Aksamitne od płatków owsianych. Dla mnie bomba. [4.5]
                    Wysycenie: średnie [4]
                    Opakowanie: bywały ładniejsze z tego browaru, ale motywy starych, amerykańskich filmów są jak najbardziej dobre. [4]
                    Uwagi: Całkiem oryginalne piwo z cynamonem, jak dla mnie jedno z lepszych piw typu stout jakie ostatnio piłem.

                    Moja ocena: [4.425]
                    Attached Files
                    Last edited by Winalubie; 26-05-2015, 09:45.

                    Comment

                    • Szymon_Grodny
                      Member
                      • 08-2013
                      • 56

                      #11
                      No to jedziemy z tym piwem. Barwa czarna, w szkle bez żadnych refleksów. Piwo klarowne, niezmętnione, przy nalewaniu wydawało się bardziej brunatne niż czarne.
                      Aromat niezbyt intensywny - piernik z cynamonem(?), ciemny chleb (?).
                      Piana średnia, drobnopęcherzykowa, dosyć szybko znika. Smak - oj jest cynamonik. Kawa także. Dosyć gładkie, bardzo przyjemnie się pije. Paloność jakaś jest ale nie kwaskowość. Wysycenie niskie, pijalne. Bardzo fajny posmak trochę dobrej ciemnej czekoladzie. Goryczka niska, generalnie nie odgrywa większej roli w tym piwie.
                      Bardzo oryginalne piwo, wato spróbować. Daje radę ten cynamon.

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Brunatny. [4]
                        Piana: Przeciętnie wysoka i takoż trwała. Drobna, beżowa, na ściankach się osadza. [3]
                        Zapach: Intrygujący. Niby stoutowy, palone słody, trochę gorzkiej czekolady, ale jednak cynamon daje o sobie znać. Do tego nuta waniliowa. [4]
                        Smak: Całość dla mnie nieco zbyt wytrawna, niemalże wodnista - zdecydowanie wolę treściwsze stouty. Posmaki słodkie, kojarzące się z ciastem, czyli wanilia i cynamon; ciężko to uznać za wadę, skoro właśnie takie smaki w tym piwie być powinny. Przy przełykaniu kwasek, mi przeszkadzający. Posmak gorzkiej czekolady. [3.5]
                        Wysycenie: Za wysokie. [4]
                        Opakowanie: Jak pozostałe z Radugi. [4]
                        Uwagi: Nie powiedziałbym, że jest za słodkie, mdlące czy przypomina Fortunę Czarną. Z drugiej strony mało stoutu w tym stoucie. Ale może smakować. Ja wypiłem bez marudzenia.

                        Moja ocena: [3.7]

                        Comment

                        • Winterstorm
                          Member
                          • 06-2014
                          • 60

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnobrązowy, z minimalnymi przebłyskami. Nie jest typowo stoutowy, ale przyjemny dla oka. [4]
                          Piana: Po nalaniu całkiem spora, dość szybko opada do niewielkiego, acz wyraźnego kożuszka. Ma ładny, kremowy kolor, lekko oblepia szkło. [3.5]
                          Zapach: Wyraźnie czuć cynamon, ponadto nieco paloności i płatków owsianych. Brakuje jakiejś wyraźniejszej kawy, czekolady. Delikatne aromaty chmielowe. [3]
                          Smak: Całkiem wyraźna goryczka, mocna przyprawowość z dominującym cynamonem. Gładkość płatków owsianych i odrobina stoutowej kwaskowości. Trochę zbyt puste. [3.5]
                          Wysycenie: Poniżej średniego, w sumie można nieco podkręcić. [4]
                          Opakowanie: Nie jestem fanem etykiet Radugi, niemniej trzymają się konsekwentnie stylu. Jest opis i informacje o składzie, ogólnie przyzwoicie. [3.5]
                          Uwagi: Piwo ma potencjał, zwłaszcza, że uwielbiam cynamon. Niech tylko browar zdecyduje się albo zrobić z niego bardziej klasyczny stout, albo jakiś wytrawny porter. Bo teraz to takie nie wiadomo co.

                          Moja ocena: [3.375]

                          Comment

                          • rgrzech
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 230

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Brunatny, klarowny. [4.5]
                            Piana: Ecru, drobna, zwarta, po nalaniu obfita. Słabo krążkuje i szybko znika. [3.5]
                            Zapach: Owsianka i czekolada. Mało intensywny, pustawy. Po ogrzaniu wylazł lekki dwuacetyl. [3]
                            Smak: Bardzo delikatna paloność, gorzka czekolada i cynamon, który może być wkurzający. Piwo jest płaskie, mdlące, pozbawione goryczki. W posmaku występuje nuta owsiana i cynamonowa. [3]
                            Wysycenie: Mimo, że preferuję odgazowane stouty, w tym przypadku przydałoby się trochę gazu. [3.5]
                            Opakowanie: Spoko grafika na etykiecie. Niestety Raduga nadal korzysta z kiepskiego papieru. [3.5]
                            Uwagi: Mdłe, płaskie, nudne. Nuta cynamonowa jest wyraźna i może być drażniąca. Nie takich emocji szukam w stoutach.

                            Moja ocena: [3.175]

                            Comment

                            • DonZ
                              Senior
                              • 03-2013
                              • 303

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarne, klarowne. [4]
                              Piana: Drobna beżowa, nie za wysoka, Trwała. [4]
                              Zapach: Stout. Nuty palone i czekoladowe, delikatny cynamon, na granicy, subiekcji. [4]
                              Smak: Przyjemny wytrawny stout. Zdecydowane nuty palone i cynamon, lekkie gładkie. Pijalne, to czego oczekiwałbym po takim piwie. [4]
                              Wysycenie: Jest ok, jak dla stylu. [4]
                              Opakowanie: Standarowe [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎