Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] [To Øl] Kwas Alfa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, [Pinta] [To Øl] Kwas Alfa

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • GreenFox
    Senior
    • 12-2013
    • 273

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny, słomkowo-szary, piwo mętne, zawiesiste, wygląda jak żurek (dosłownie!) [4.5]
    Piana: Niska i słaba, no ale generalnie można się było tego spodziewać [3]
    Zapach: Kwaśny, pachnie jak żurek albo woda z ogórków, zakwas do chleba, może nieco mniej intensywnie, jakieś delikatne akcenty kwiatowe w tle [4]
    Smak: Ciężko jednoznacznie ocenić smak tego piwa - jest baaardzo jednowymiarowy, w zasadzie smakuje jak woda z kiszonych ogórków, ewentualnie chłodny żurek, kwas jest intensywny, niemniej jednak całkiem przyjemny, piwo jest orzeźwiające, akcentów chmielowych, czy innych piwnych niemal nie stwierdzono. Jedno z bardziej specyficznych piw jakie piłem kiedykolwiek, pytanie tylko czy wciąż można je oceniać jako piwo :? [4]
    Wysycenie: Na średnim poziomie, fajnie współgra z kwasowością [4.5]
    Opakowanie: Etykieta na nalewaku, raczej bez szału [3.5]
    Uwagi: Baaaardzo dziwne piwo - jak na styl pewnie jest ok, pytanie tylko ilu odbiorcom tego typu styl przypadnie do gustu? Mimo wszystko jest na pewno ciekawe, dobrze pijalne i orzeźwiające - a o to chyba chodziło. Nadawało by się jako forma lekarstwa na syndrom dnia poprzedniego

    Moja ocena: [3.925]

    Comment

    • Azi_92
      Member
      • 03-2014
      • 38

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty. Mętne jak diabli [4.5]
      Piana: Rewelacyjna - biała, drobnopęcherzykowa, długo się utrzymuje i ładnie zdobi szkło [5]
      Zapach: Kwaśny, coś pomiędzy ogórkami kiszonymi a cytryną. Ale niezbyt intensywny, choć mogła mieć na to zbyt niska temperatura piwa. Do tego delikatne akcenty słodowe [4]
      Smak: Piwo jest, tak jak powiedział mój poprzednik, bardzo jednowymiarowe. Ale smakuje świetnie, kwaśność jest intensywna, ale nie przytłaczająca, a w połączeniu ze średnim wysyceniem daje to bardzo orzeźwiające piwo. Goryczka nieobecna (zrozumiałe), brak też smaków ze słodu, których trochę brak. [4.5]
      Wysycenie: Średnie, pasujące. [5]
      Opakowanie: Nic ciekawego [3]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.325]

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, mętny. [4]
        Piana: Piana biała, drobna, niska. Cienka warstwa obecna przez dłuższy czas, pod koniec zanika do obrączki. [4]
        Zapach: Aromat wyraziście kwaśny, z charakterystycznym mlecznym motywem bakterii Lactobacillus wyczuwalnych np. w czystym berliner weisse. W tle obecny lekko pikantny akcent z żyta. [5]
        Smak: Pierwszy łyk to porządna, solidna kwaśność z wyczuwalną podbudową ze słodu żytniego. Piwo jest zarówno rześkie przez swą kwaśność jak i krągłe i pełne smaku przez swoje „ciało”. Bardzo przyjemnie się je pije, 330 ml znika momentalnie. [5]
        Wysycenie: Średnie, dla pojemności 330 ml bez zastrzeżeń. [5]
        Opakowanie: Buteleczka 330 ml, sądzę że optymalna dla tak wyrazistego piwa. Świetna grafika i nazwa, o wiele lepsza niż pierwotna "Kwaśna Kulka". [5]
        Uwagi: Rewelacyjne piwo. Między wersją butelkową a beczkową są różnice (butelka jest bardziej kwaśna i mniej słodkawa, z mniej obfitą pianą i słabiej zaznaczoną obecnością chmielu). Ocena odnosi się do wersji butelkowej.

        Moja ocena: [4.85]
        Attached Files
        Last edited by docent; 05-05-2015, 20:04.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Klatak
          Senior
          • 07-2014
          • 431

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brzoskwiniowy, czyli słomka z dużym zmętnieniem. [4]
          Piana: Przeciętnie obfita, dość drobno zbudowana, niezbyt trwałą ale nieźle zdobi szkło. [4]
          Zapach: Średnio intensywny, kwaśno-chmielowy. [4]
          Smak: Kwaśny ale raczej umiarkowanie. Delikatnie słodkawe z akcentami nowofalowego chmielenia. Bardzo delikatna faktura. Goryczka praktycznie niewyczuwalna. [4.5]
          Wysycenie: Nieco poniżej średniego. [4.5]
          Opakowanie: W stylu TO OL, całkiem spoko, papier mógł by być lepszej jakości, dość dużo informacji, kapsel pinty. [4.5]
          Uwagi: Bardzo dobre i ciekawe piwo. Zdecydowanie warte zakupu, szkoda że w małej butelce.

          Moja ocena: [4.25]

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasno złoty, mętny. [4.5]
            Piana: niska, drobna, niezbyt trwała. [2.5]
            Zapach: średnio intensywny, kwaśny, mleczny, lekko owocowy i delikatnie pikantny. [4.5]
            Smak: kwaśny, ale nie przesadnie, lekko owocowy. Trochę brakuje mi wyraźniejszych smaków od żytniego słodu. Piwo smaczne i orzeźwiające. [4]
            Wysycenie: średnie. [5]
            Opakowanie: pite w pubie. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • Glingorth
              Senior
              • 04-2014
              • 283

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasny pomarańcz, mętne. [4.5]
              Piana: Redukuje się do niewielkiego dywanu, pozostawiając całkiem ładne ślady na szkle. [4]
              Zapach: Bardzo przyjemna kwaskowatość z cytrusowymi akcentami. Aromat jest rześki i zachęca do konsumpcji. [4.5]
              Smak: Dominuje kwaśność, ale nie jest ona zbyt przytłaczająca, przez co piwo się dobrze pije i szybko znika. Przyjemny kwaskowaty finisz, który przywodzi na myśl miks kiszonego ogórka i cytryny. [4.5]
              Wysycenie: Niskie do średniego. [4.5]
              Opakowanie: Bardzo fajnie to wygląda. [4.5]
              Uwagi: Dzięki niskiemu ekstraktowi, pomimo wysokiej kwaśności piwo pije się przyjemnie i szybko znika ze szkła.

              Moja ocena: [4.45]

              Comment

              • xRoman
                Junior
                • 08-2010
                • 7

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Mętne. Żurkowo-brzoskwiniowy. [4]
                Piana: Szybko redukuje się do cienkiej, ale długo utrzymującej się warstwy. Zostawia miłe ślady na szkle. [4]
                Zapach: Kwaśny, cytrynowy, może nieco sera. W tle akcenty chmielowe i odrobina słodowości. [4.5]
                Smak: Przy pierwszym łyku kwaśność wydaje się być przytłaczająca, ale szybko się do niej przyzwyczaiłem i stała się bardzo przyjemna. W połączeniu z żytnią gładkością dała fantastyczny efekt. [4.5]
                Wysycenie: Optymalne. [5]
                Opakowanie: Pojemność odpowiednia dla takiego piwa. Grafika na bardzo wysokim poziomie. [5]
                Uwagi: Moje pierwsze kwaśne piwo, od razu na duży plus. Intensywne, acz przyjazne nawet dla nowego w klimacie.

                Moja ocena: [4.475]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasna, żytnia żółć, mętne [4]
                  Piana: istniała tylko po nalaniu, szybko opadła do zera, biała, drobna [2]
                  Zapach: słabiutki, kwaskowato cytrusowy [3]
                  Smak: brak pełni, nie jest treściwe, rozwodnione też nie, smak go pestkowy posmak i kwaskowaty sok jak grejpfrutu, akcentów zbożowo-chmielowych nie stwierdziłem, do picia zdatne tylko małymi łyczkami jak koniak [3]
                  Wysycenie: zdecydowanie za duże [3]
                  Opakowanie: pite w wersji beczkowej, podane w teku, bez wafla [2.5]
                  Uwagi: napewno moze orzeźwić, przemęczyłem małe piwko w prawie godzinę, nie mój smak, nie moja bajka choć fanatykom tego gatunku może posmakować, spożywane w Piwnej Sprawie

                  Moja ocena: [2.925]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • rafael52
                    • 12-2013
                    • 478

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złocisty, mętny. [4]
                    Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała, wolno opada. [4]
                    Zapach: intensywne kwaśne aromaty na pierwszym planie, w tle nuty słodowe, wyraźne aromaty żyta. [5]
                    Smak: bardzo przyjemny, orzeźwiający, kwaśność na średnim poziomie, wyczuwalna również wyraźna pełnia słodowa z solidnymi nutami od słodu żytniego [4.5]
                    Wysycenie: średnie, odpowiednie. [4.5]
                    Opakowanie: etykieta bardziej w stylu TO OL, jakoś średnio do mni przemawia. [4]
                    Uwagi: warka do 22.10.2015, bardzo udane piwo, szkoda tylko, że butelka 330 mL.

                    Moja ocena: [4.575]

                    Comment

                    • yassmen
                      Senior
                      • 11-2012
                      • 288

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Mętny, żółty, grodziszowaty. Nieapetycznie się prezentuje. [4]
                      Piana: Brak. Rozumiem, że w tym gatunku tak ma być? [2]
                      Zapach: Kiszona kapusta z beczki. [3]
                      Smak: Kwas z funkcją orzeźwienia. Trochę woda po ogórach albo sok z kwaszonej kapusty plus żytni chlebek. Zakwasowo i przaśnie. [3]
                      Wysycenie: Bardzo niewielkie. I dobrze. [4]
                      Opakowanie: Skandynawski minimalizm i prosty przekaz. Wolę tradycyjne pintowe zestawy kolorystyczno-smakowe. [4.5]
                      Uwagi: Ciekawe. Niemniej, w moim odczuciu, to nie jest piwo.

                      Moja ocena: [3.075]

                      Comment

                      • Derbeth
                        Senior
                        • 04-2013
                        • 337

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: oryginalny - jasny pomarańcz, zmętniony [4.5]
                        Piana: niezbyt obfita, szybko znika i nie zostaje po niej nawet ślad [2.5]
                        Zapach: intensywnie owocowy, bardzo przyjemny, "belgijski" (brzoskwinia), trochę cytryny [4.5]
                        Smak: wyraźny kwasek, kojarzy się z sokiem z cytryny, ale nie jest przesadzony; w przeciwieństwie do lambików nie kojarzy mi się z wodą spod ogórków; są cytrusy - czerwony grejpfrut; na finiszu lekka grejfrutowa goryczka [4.5]
                        Wysycenie: niskie, odpowiednie [4.5]
                        Opakowanie: minimalistyczna, ładna etykieta, sporo informacji o piwie [4.5]
                        Uwagi: Bardzo ciekawe piwo. Piłem z prawdziwą przyjemnością, ale nie wiem, czy będę powtarzał - jest mocno specyficzne.

                        Moja ocena: [4.3]

                        Comment

                        • grejwi
                          Member
                          • 08-2014
                          • 78

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Barwa zcukrzonego miodu. Mętne. [4.5]
                          Piana: Minimalna. Utrzymuje się drobny pierścień. Drobna koronka. [2]
                          Zapach: Chmiel nowozelandzki wyczuwalny. Nie piłem wczesniej kwasu, więc mam problem z rozpoznaniem innych nut. Kwasowy aromat. Ogólnie rzecz biorąc - przyjemny. [4]
                          Smak: Kwaśne ale nie przesadzone. Orzeźwiające. Lekka goryczka (o charakterze hmm.. pestkowym; pestka wiśni?) wyczuwalna na finiszu. [4.5]
                          Wysycenie: Średnie z odchyleniem do słabego. [4.5]
                          Opakowanie: Dane dość szczegółowe. Czytelna czcionka, ale grafika mi się niezbyt podoba - jakaś taka niezbyt zachwycająca. [3.5]
                          Uwagi: Warka 22.10.2015.

                          Moja ocena: [4.025]

                          Comment

                          • Pinio74
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 3881

                            #14
                            Ciekawe piwo. Zapach żytniego zakwasu plus cytrynowo-trawiaste nuty. Smak orzeźwiający, cytrusowo-żytni, kwaśność solidna, ale nie wykrzywiająca. Piwo mogłoby spokojnie mieć normalną, półlitrową pojemność, bo 0,33 wypiłem nawet nie wiem kiedy.
                            BIRRARE HUMANUM EST

                            Comment

                            • gebruiker
                              Senior
                              • 01-2014
                              • 187

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasnozłoty, lekko mętny [4.5]
                              Piana: Ładna, drobno zbudowana, ładnie znaczy szkło. Trochę za szybko się redukuje. [4.5]
                              Zapach: Wyraźne aromaty żytnie i kwaśne, przebija się też lekki aromat chmielowy. Ogólnie przyjemny. [4.5]
                              Smak: Na pierwszym planie kwasek, przyjemny, na pewno nie przesadzony. Jest również żyto nadające piwu gładkość, świetne połączenie. [5]
                              Wysycenie: Niskie, jest tak jak być powinno. [5]
                              Opakowanie: Etykieta przyjemna dla oka, podoba mi się. [5]
                              Uwagi: Bardzo dobre piwo na nadchodzące już powoli upały, wolę na nie taki Kwas niż np. APA czy nawet Grodziskie.

                              Moja ocena: [4.75]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎