Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, Krzyż Południa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Reden Świętochłowice, Krzyż Południa

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnozłoty, zmętniony. [4]
    Piana: dość obfita, początkowo drobnopęcherzykowa, szybko się dziurawi, ale jest w miarę trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
    Zapach: intensywny aromat chmielowy, sporo nut cytrusów, ale są też inne owoce, tropikalne, żółte, w tle delikatne iglaki. [4.5]
    Smak: średnia pełnia słodowa, sporo nut chmielowych, głównie cytrusy, goryczka konkretna, zdecydowanie w kierunku wysokiej o cytrusowym charakterze. [4.5]
    Wysycenie: średnie, dobre, pasuje. [4.5]
    Opakowanie: utrzymane w stylu browary, jakoś ta wycięta etykieta niespecjalnie mi się podoba, ale jest pełen skład i komplet informacji. [4]
    Uwagi: warka do 24.0.2015.

    Moja ocena: [4.4]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 09-05-2015, 23:44.

    Comment

    • Dimon
      Junior
      • 03-2015
      • 4

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złoty, lekko zmętniony [4.5]
      Piana: obfita i zwarta, jednak bo niedługim czasie dziurawi się i opada, jednak nie do końca [4]
      Zapach: silnie umiarkowany, wyraźne żółte, białe owoce, troche cytrusów i żywicy [3.5]
      Smak: lekkie, a nie wodniste, dobrze pijalne z wyraźnie zaznaczoną goryczką, przyjemny smak chmielowy [4.5]
      Wysycenie: umiarkowane, dobrze skomponowane [5]
      Opakowanie: estetyczne z wszystkimi niezbędnymi informancjami jednak szału nie ma [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.1]

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasny bursztyn, klarowne. [4.5]
        Piana: Obfita, drobne pęcherzyki, oblepia szkło i dość długo się utrzymuje. [4.5]
        Zapach: Słodowy i rześki chmiel - żywica, las i delikatny cytrus. [4]
        Smak: Niezbyt słodkie, dość lekkie. Trochę biszkoptowy. Chmielenie w stylu trawiasto-ziołowym z wyraźnie zaznaczoną goryczką. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
        Opakowanie: Zgrabna eta, dokładne info. [4]
        Uwagi: Warka 24.07.15 Dość neutralne w odbiorze, żadnych udziwnień - przez to łatwo pijalne i łatwo przyswajalne.

        Moja ocena: [4.3]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 09-06-2015, 23:19.

        Comment

        • Wujas
          Gość
          • 11-2014
          • 267

          #5
          Przyjemne piwo. Jak najbardziej warte spróbowania.
          Zdecydowanie czuć klimaty chmielów południa.

          Comment

          • Admirador
            Senior
            • 03-2015
            • 431

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Nalewałem na dwa razy. Najpierw powiedziałbym, że bursztyn. Potem poszło więcej z dna, więc było jaśniejsze i bardziej zmętnione. [4.5]
            Piana: Ładna, wysoka, drobna. Umiarkowanie trwała, ale ślady pozostawiła wyraźne. [4.5]
            Zapach: Intensywny, przyjemny. Owoce południowe. Takie dojrzałe, słodkie. Próbowałem wyłapać naftę (w końcu to NZ), ale nie wiem, czy coś jest, czy autosugestia. Ogólnie jednak w aromacie jest świetnie. [5]
            Smak: Goryczka średnia, taka pestkowa, grapefruitowo, a może bardziej ziołowa. Trochę jednak zalegająca. Zapach sugerował coś słodkiego, a w smaku tego zupełnie nie czuć. Nieco jednak brakuje mi tu podbudowy słodowej. Ale piwo smakuje dobrze. [4]
            Wysycenie: Niskie, no może w kierunku średniego. OK. [5]
            Opakowanie: Komplet informacji, to najważniejsze. Co do grafiki, można dyskutować. Ale to kwestia trzeciorzędna, jak dla mnie. [4.5]
            Uwagi: Butelka z datą 24/07/15.
            Pozytywne zaskoczenie. Piwo godne polecenia.
            Skoro taki efekt daje chmielenie jednym tylko chmielem, to ten Southern Cross ma potencjał.

            Moja ocena: [4.5]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Zmętniony bliski pomarańczy [4.5]
              Piana: Obfita z początku, jasna z drobnych i średnich pęcherzy, zostawiła gruby ślad na szkle i pozostała w małej warstwie na powierzchni. [4.5]
              Zapach: Poczatkowo przyjemne aromaty dojrzałych owoców białych i tropikalnych, ale doszła dusząca nutka coś na wzór starej szmaty. [3.5]
              Smak: Goryczka w nucie owocowej, pozostawiająca długo na języku, kontrowana przez słody. Orzeźwiający kwasek. [4.5]
              Wysycenie: Średnie, poprawia pijalność. [4.5]
              Opakowanie: ładny kolor, reszta poprawna i czytelna. [4]
              Uwagi: Efekt psuje zapach uwydatniający się z czasem, jakby od starych chmieli.

              Moja ocena: [4.125]

              Comment

              • DonZ
                Senior
                • 03-2013
                • 303

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złote, jasno pomarańczowe. Zmętnione. [4]
                Piana: Bardzo obfita, drobne i średnie pęcherze. Ładnie się prezentuje. [4]
                Zapach: Nuty słodowe przemieszane z intensywnymi ale nie powalającymi nutami owoców cytrusowych, lekkie iglaki, mało tropików. Aromat orzeźwiający. [3.5]
                Smak: Tak jak i aromat, przede wszystkim przyjemne chmielowe orzeźwienie, goryczka średnia lekka cytrusowa, minimalnie kwiatowa. dobrze zbalansowana słodową słodyczą. Piwo przede wszystkim wytrawne ale słodowej słodyczy tutaj jest nie mało. [4]
                Wysycenie: Chyba ciut wyższe jak na Pale Ale, potrafi się solidnie odbić. [3.5]
                Opakowanie: Może być, nie jest powalająca, nie bardzo przyciąga uwagę. Po prostu jest. [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.775]

                Comment

                • jerzdna
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 240

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Żółty, lekko mętne [4.5]
                  Piana: Wysoka, drobna, biała. Zmniejszona do cienkiej warstwy 1 cm ale towarzyszyła do końca picia zostawiając piękne krzaczki [4.5]
                  Zapach: Średnio intensywny ale b. ładny Cytrusy, las i białe, słodkie owoce [4]
                  Smak: Tu już nie ma się czego przyczepić Podbudową słodowa, białe pieczywo i tost a nad nią góruje chmiel. Owocowy, rześki smak z żywiczną, krótką goryczką o średniej mocy [5]
                  Wysycenie: Średnie. Baaardzo pijalne [5]
                  Opakowanie: Grafika jak to u Redena -szału nie ma ale info jest [4]
                  Uwagi: Warka do 1.12 bodajże... Uch, bardzo smakowita APA. Zaliczyłbym ją do pierwszej trójki najlepszych amerykańskich ejli wypitych przeze mnie w tym sezonie. Warto!

                  Moja ocena: [4.525]
                  Last edited by jerzdna; 25-08-2015, 07:35.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: miedziano-pomarańczowe, mętne [5]
                    Piana: drobna, zwarta, gęsta, zostaje w szkle długo czas po tym jak piwo zostanie wypite [5]
                    Zapach: słabo wyczuwalny, głównie owocowo-chmielowy [3.5]
                    Smak: pełne, treściwe, goryczka mocna ale nie zalegająca, świetnie wyważona ze smakiem zbóż oraz owoców, głównie cytrusowych, do tego wyczuwalne kwiatowe akcenty [5]
                    Wysycenie: bez zarzutu [5]
                    Opakowanie: prosta fajna etykieta, firmowy kapsel [5]
                    Uwagi: Swietne piwo

                    Moja ocena: [4.475]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #11
                      Pite z kija w pubie jako 2 i 3 piwo wieczoru było świetne. Fajne, lekkie, rześkie, bardzo orzeźwiające. Z wysoką, ale krótką, cytrusową, przyjemną goryczką.

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: złoto-pomarańczowy, mętny. [4]
                        Piana: wysoka, gęsta, drobnopęcherzykowa, trwała, ładnie oblepia szkło. [5]
                        Zapach: średnio intensywny, przyjemny, chmielowy, owocowy i lekko sosnowy. [4]
                        Smak: chmielowy i lekko słodowy. Mocno owocowy, lekko kwaskowy z dość mocną goryczką, która nie jest zalegająca. Piwo jest lekkie, orzeźwiające i smaczne. [4.5]
                        Wysycenie: średnie. [5]
                        Opakowanie: etykieta podobna do innych z tego browaru, niezbyt ciekawa, podany pełny skład, firmowy kapsel. [3.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.325]

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnożółty, zmętniony. [5]
                          Piana: Mogłaby w końcu zacząć opadać, bo nie mogę przelać pozostałej połowy piwa do szklanki [5]
                          Zapach: Lekki, rześki, owocowy, tropikalny. [4]
                          Smak: Piwo wytrawne, orzeźwiające, z mocną, cytrusowo-żywiczną goryczką. Sporo owoców, chociaż słodowości, ciała mogłoby być odrobinę więcej (aczkolwiek to prywatna preferencja, po prostu lubię bardziej treściwe piwa). [4.5]
                          Wysycenie: W sam raz. [5]
                          Opakowanie: Jak to Reden. [4.5]
                          Uwagi: Fajne piwo, dobre na upał.

                          Moja ocena: [4.425]

                          Comment

                          • Nietoperz23
                            Member
                            • 09-2015
                            • 44

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztynowe, mętne, ale bez drobin i farfocli, [4.5]
                            Piana: Intensywna, drobnopęczherzykowa, wysoka, dosyć trwała, ładnie oblepia szkło, schodzi do kożuszka [4.5]
                            Zapach: Z butelki cytrusy intensywna igła, ze szkła zółte cytrusy, igła, biszkopty, wyraźna nuta słodowa. [4.5]
                            Smak: Goryczka niska, ale przyjemna, nie zalega, ale pozostawia przyjemny posmak. Lekko biszkoptowe , wytrawne nawet lekko wodniste. Bardzo pijalne, sesyjne piwko [4.5]
                            Wysycenie: Wysycenie może nawet troszkę za duże. [4]
                            Opakowanie: Ciekawa forma etykiety, odnośnik do Krzyża Południa, wszytkie potrzebne informacje, [5]
                            Uwagi: Chmiel ciekawy, goryczka mogłaby być troszkę wyższa,

                            Moja ocena: [4.5]

                            Comment

                            • kenny
                              Senior
                              • 04-2009
                              • 712

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złocisty, mętny. [4.5]
                              Piana: Bardzo wysoka, sama zaczęła uciekać z butelki. Zajmuje połowę objętości szkła, piwo nalewane na cztery razy, trochę to denerwujące Grubopęcherzykowa. [4.5]
                              Zapach: Cytrusy, białe owoce. Nikły. [3.5]
                              Smak: Słodowy, cytrusowy, goryczka cytrusowa, średnia. [4]
                              Wysycenie: Niskie. [4.5]
                              Opakowanie: Standard dla tego browaru, nie jest źle, ale szałowo też nie. Brawo za własny kapsel. [4]
                              Uwagi: Hm, mam problem z oceną tego piwa, z jednej strony jest pijalne i nienarzucające się, z przyjemną goryczką, ale z drugiej trochę nijakie. Po NZ spodziewałem się "dziwniejszych" aromatów i posmaków, tymczasem jest dość normalne Wyczytałem teraz, że ten chmiel daje nuty sosnowe, ja w piwie ich nie wyczułem, ale za to odbija mi się właśnie sosną - dziwne. Podsumowując, można je spróbować, ale raczej nie powtórzę go drugi raz. Warka do 23.01.2016

                              Moja ocena: [3.925]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎