Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

Promocje w TESCO

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nynek Wyświetlenie odpowiedzi
    ja swoj 4pak kupilem 5 maja. wedlug mnie to ty niepotrzebnie robisz zamieszanie. pokaz mi zasade na nie robienie takich promocji w przypadku FMCG. poczytaj o tak zwanej "promocji sprzedazy". moze zmienisz zdanie...
    Tylko nikt ci nie zrobi ceny czteropaka w cenie jednej butelki.Po prostu zwykła pomyłka,ktoś wbił cenę jednej butelki do ceny czteropaka i tyle.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • nynek
      Senior
      • 11-2007
      • 274

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
      Tylko nikt ci nie zrobi ceny czteropaka w cenie jednej butelki.Po prostu zwykła pomyłka,ktoś wbił cenę jednej butelki do ceny czteropaka i tyle.
      w takim razie masz przykład promocji:

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
      w tesco kupowałem pierogi po 0,39 pln mimo ceny ponad 3 zł
      kiszot bez urazy, ale jeśli już posługujesz się wiedzą marketingową, to bierz pod uwagę trochę więcej, a nie tylko "regułę" wyrwaną z kontekstu. piwo nie schodzi, robisz promocje (nie ważne, czy jest to produkt FMCG, czy okresowego zakupu), klient kupuje, (nie) przekonuje się do danego towaru i prawdopodobnie (nie) powtórzy swój zakup w przyszłości. przetrzymywanie towaru na magazynie i półkach też kosztuje...

      Comment

      • mwa
        Senior
        • 01-2003
        • 5071

        #93
        Moim zdaniem nie było promocji, tylko błąd.
        Tylko się teras spieracie, bo raz czy dwa na swoją niekorzyść, a robiąc zwykłe zakupy i posprawdzacie ceny to na nie jednym produkcie tez się pomylili-tym razem na korzyść sklepu a nie konsumenta.
        W Auchonie jest w cenie ponad 20zł.
        A co promocji to gdzie to pisało (ulotka, gazetka, promocyjna cena, która zawsze jest wyróżniona)?
        Pozdrawiam Cię !!!!

        Comment

        • nynek
          Senior
          • 11-2007
          • 274

          #94
          gazetki nie widziałem, więc się nie wypowiem. na cenie półkowej było napisane: Piwo Pszeniczne Paulaner 4x0,5l--> 3.99 zł. W sumie to już nie chce mi się drążyć tego tematu. Próbowałem tylko przekonać niektórych,że takie akcje (z reguły krótkookresowe) są elementem techniki marketingowej i nie muszą być przeprowadzane w całej Polsce ze względu na rozpiętość cen produktów.

          Comment

          • mwa
            Senior
            • 01-2003
            • 5071

            #95
            ok.
            Pozdrawiam Cię !!!!

            Comment

            • Tomasz_Moczarski
              Senior
              • 12-2007
              • 182

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nynek Wyświetlenie odpowiedzi
              gazetki nie widziałem, więc się nie wypowiem. na cenie półkowej było napisane: Piwo Pszeniczne Paulaner 4x0,5l--> 3.99 zł. W sumie to już nie chce mi się drążyć tego tematu. Próbowałem tylko przekonać niektórych,że takie akcje (z reguły krótkookresowe) są elementem techniki marketingowej i nie muszą być przeprowadzane w całej Polsce ze względu na rozpiętość cen produktów.
              W jednym poscie wszystko wyjasnione... Temat do archiwum, bo promocja zapewne byla od 2-5 maja (gdyz ktos tam pisal ze 5 maja jescze byla ta cena)... koniec tematu - szczesliwcom gratulujemy udanego zakupu
              koncerniak = prawie jak piwo :D
              Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
              reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
              Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nynek Wyświetlenie odpowiedzi
                gazetki nie widziałem, więc się nie wypowiem. na cenie półkowej było napisane: Piwo Pszeniczne Paulaner 4x0,5l--> 3.99 zł. W sumie to już nie chce mi się drążyć tego tematu. Próbowałem tylko przekonać niektórych,że takie akcje (z reguły krótkookresowe) są elementem techniki marketingowej i nie muszą być przeprowadzane w całej Polsce ze względu na rozpiętość cen produktów.
                Cenę na półkę drukuje się na podstawie danych z systemu komputerowego, więc jest to żaden dowód. Po prostu taka jest procedura. To była już konsekwencją błędu osoby, która przyjmowała piwo do systemu. Pierogi po 0,39zł to albo były zielone, albo zaraz zielone mogłyby się stać (inaczej mieli tego sporo a termin się kończył) albo był to podobny błąd. Po drugie nie porównuj pierogów, które mają 1-2 dni terminu przydatności, z piwem, które ma 1 rok terminu przydatności. Tego piwa nie można nawet wyprodukować w tej cenie. to jest 1,2€ za 4 butelki 0,5l. Zrozum człowieku, ze w hucie ta butelka sama kosztuje co najmniej 30groszy. Od ceny odejmij jeszcze VAT, transport z Niemiec i zostanie ci 20 groszy na piwo.
                Takich promocji się nie robi także dlatego, że nie wolno, bo to jest dumping. A akurat w przypadku takiego towaru to jest niesamowicie łatwo udowodnić. Z bananami czy jakimś warzywami jest trudniej, bo zawsze się można zasłonić kupiliśmy tanio, bo to towar szybko psujący itd. Tutaj takiego wytłumaczenia nie ma. Gdyby więc pojawiła się taka informacja w gazetce handlowej, to jedyne czym by się mogli tłumaczyć to błąd w druku.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomasz_Moczarski Wyświetlenie odpowiedzi
                Temat do archiwum, bo promocja zapewne byla od 2-5 maja (gdyz ktos tam pisal ze 5 maja jescze byla ta cena)...
                TO NIE BYŁA PROMOCJA!!!
                blog.kopyra.com

                Comment

                • nynek
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 274

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  Cenę na półkę drukuje się na podstawie danych z systemu komputerowego, więc jest to żaden dowód. Po prostu taka jest procedura. To była już konsekwencją błędu osoby, która przyjmowała piwo do systemu. Pierogi po 0,39zł to albo były zielone, albo zaraz zielone mogłyby się stać (inaczej mieli tego sporo a termin się kończył) albo był to podobny błąd. Po drugie nie porównuj pierogów, które mają 1-2 dni terminu przydatności, z piwem, które ma 1 rok terminu przydatności. Tego piwa nie można nawet wyprodukować w tej cenie. to jest 1,2€ za 4 butelki 0,5l. Zrozum człowieku, ze w hucie ta butelka sama kosztuje co najmniej 30groszy. Od ceny odejmij jeszcze VAT, transport z Niemiec i zostanie ci 20 groszy na piwo.
                  Takich promocji się nie robi także dlatego, że nie wolno, bo to jest dumping. A akurat w przypadku takiego towaru to jest niesamowicie łatwo udowodnić. Z bananami czy jakimś warzywami jest trudniej, bo zawsze się można zasłonić kupiliśmy tanio, bo to towar szybko psujący itd. Tutaj takiego wytłumaczenia nie ma. Gdyby więc pojawiła się taka informacja w gazetce handlowej, to jedyne czym by się mogli tłumaczyć to błąd w druku.
                  Wnioskuję, że jesteś wszechwiedzący skoro tak mocno się unosisz. Rozumiem dumping w wypadku 1 butelki, ale to był 4pak... Z tego co napisałeś wynika, że nawet dodanie szklanki do 2paku Pepsi jest akcją dumpingową. Jeśli cena była celowa, mogliby wytłumaczyć to promocją 1+3. Jeszcze raz powtórzę- promocja sprzedaży. Najlepiej to pojedź do Gliwic lub Olsztyna, spytaj się tego kto ustala ceny dlaczego tak się stało i nie wysnuwaj jakiś teorii oczerniając (w pewnym stopniu) wypowiedzi innych osób.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nynek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wnioskuję, że jesteś wszechwiedzący skoro tak mocno się unosisz. Rozumiem dumping w wypadku 1 butelki, ale to był 4pak...
                    Człowieku, czy Ty w ogóle przeczytałeś na czym polegała ta "promocja"? To właśnie o to chodzi, że 4-pak kosztował taniej niż 1 piwo pojedynczo. Jak to nie jest dumping, to już bardziej jaskrawego przykładu próżno szukać.
                    Co do tego, czy jestem wszechwiedzący, to pewnie nie, ale akurat na ustalaniu cen, wprowadzaniu towaru do system, akcjach promocyjnych się znam, bo pracuję od kilku lat na stanowisku kierownika marketu. Nie jest to hipermarket wielkości TESCO, ale też mamy faktury elektroniczne, gazetki, akcje promocyjne i piwo w promocyjnych wielopakach.

                    Jak mi pokażesz nadruk na kartoniku 1+3 gratis, ewentualnie w gazetce, to wszystko odszczekam, a Ty zostaniesz dla mnie guru marketingu. Wiem jednak, że tak się nie stanie, bo wyobraź sobie wiem jaki był mechanizm powstania tego błędu. Żeby uciąć dalsze spekulacje przedstawię Ci go poniżej.

                    Po pierwsze dystrybutorem Paulanera jest Grupa Żywiec. Do TESCO został on wiec dostarczony z Trade'u. Współpracuję z tą hurtownią, więc to co napiszę poniżej jest oparte na doświadczeniach. Żywiec Trade ma tę charakterystyczną cechę na FV, że najpierw podana jest cena jednostkowa w zaokrągleniu, następnie podana jest cena za opakowanie zbiorcze, następnie kwota netto za daną pozycję. FV z Trade'u mają też taka cechę, że zwykle ta cena jednostkowa jest rzeczywiście jednostkowa. Aktualnie mam w sprzedaży wielopak Żywca 5+1 gratis. I cena jednostkowa na FV została podana dla jednej puszki, gratisowa puszka obniżyła cenę wszystkich pozostałych, czyli wg FV dostałem nie 5+1gratis, ale 6 w cenie niższej niż normalnie. Ponieważ jednak nie jestem bezmyślny, to do swojego systemu komputerowego podzieliłem cenę całej zgrzewki, na którą składają się 4 promocyjne 6-paki, i od takiej ceny ustaliłem cenę sprzedaży na sklepie.
                    Teraz dalej, tak duży sklep jak TESCO z pewnością dostaje FV również w wersji elektronicznej np. poprzez e-mail. Taka FV niejako wprowadza się sama. Nie trzeba jej przepisywać ręcznie do komputera. Rozpoznaje ona towary zwykle po kodzie EAN (kod kreskowy). Jeżeli danego towaru nie było wcześniej w bazie system sam zakłada mu kartotekę. Pracownikowi pozostaje jedynie ustalenie marży lub ceny sprzedaży. I pracownik najprawdopodobniej to zrobił, tylko ustalił cenę od ceny jednostkowej, którą zaproponował mu sam komputer na podstawie danych z FV elektronicznej. W swoim sklepie akurat nie otrzymuję FV od Żywca, ale otrzymuję od innej dużej hurtowni i w przypadku np. 4-paków Tyskiego czy Lecha ten błąd jest częsty. Wszystko zależy jak towar jest wprowadzony do systemu hurtowni. Trzeba zachować czujność.

                    Rozumiesz już jak powstała pomyłka?
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • kogra
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 139

                      Ale po co tak sie napinacie? Kolega, jak to w zwyczaju na tym forum, poinformował że można zakupić 4-pak w takie cenie i może ktoś z tej informacji skorzysta. A czy to była promocja, głupota czy błąd to nie jest istotne. Jak zwał tak zwał, bo chodzi o to że można tam za taka cenę kupić. I nie ma co drążyć tego tematu.

                      Comment

                      • remfire
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 1334

                        Może juz czas dać sobie spokój z tym tematem ?
                        Przecież wszyscy doskonale sobie zdają sprawę że to nie była promocja, lecz ewidentna pomyłka. A skoro ktoś chce wierzyć wbrew logice, że w marketach są tacy dobroczyńcy to jego sprawa

                        Comment

                        • coldfire
                          Senior
                          • 01-2008
                          • 374

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
                          Może juz czas dać sobie spokój z tym tematem ?
                          Przecież wszyscy doskonale sobie zdają sprawę że to nie była promocja, lecz ewidentna pomyłka. A skoro ktoś chce wierzyć wbrew logice, że w marketach są tacy dobroczyńcy to jego sprawa
                          Masz rację, ale dzięki temu "uniesieniu" kopyra znamy mechanizm powstawania owej "promocji". A wiedzy nigdy za wiele
                          pzdr
                          Piwa i pacierza nie odmawiam

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            To była bardzo perfidna akcja:

                            1) robimy "pomyłkę" przy wprowadzaniu czteropaku do systemu gdzieś w Polsce
                            2) czekamy, aż ktoś założy temat na forum
                            3) wszyscy forumowicze od morza do Tatr ruszają do Tesco
                            4) większość nie znajduje "promocji", ale przy okazji wizyty wydaje kilkadziesiąt złotych

                            Ja kupiłem klapki, aspirynę, witaminę C i kilka piw w normalnej cenie

                            Comment

                            • Tomasz_Moczarski
                              Senior
                              • 12-2007
                              • 182

                              żąleną - najlepiej miec wtyki (tak jak ja) w Tesco i jesli bedzie cos w megasupehiper cenie jak te paulanery to gdzies je tak schowac, zeby nikt tego nie kupil... Poprosze znajomego to nastepnym razem schowa np. jak beda dunkle w 4-pakach to po cichu mam nadzieje na podobna pomylko-promocje Chyba jednak zgodze sie z kopyrem, ze to byla pomylka...
                              koncerniak = prawie jak piwo :D
                              Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                              reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                              Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                Informuj nas na bieżąco

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎