Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Szałpiw] [Pracownia Piwa] 5

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Szałpiw] [Pracownia Piwa] 5

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Sim666
    Senior
    • 01-2015
    • 153

    #2
    Świeżo po WFP żadnych wrażeń nie było, pieprzu nie czułem, stout stoutowy mocno Więc z tego wszystkiego jedną sztunię odłożyłem na pewien czas.

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemnobrunatny, zamglony. [4]
      Piana: dość obfita, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, redukuje się do cienkiej warstwy. [3.5]
      Zapach: słodki, sporo nut czekolady, kakao, delikatnie wyczuwalna nutka pieprzu, po ogrzaniu zdecydowanie intensywniejsza. [4]
      Smak: dość smukłe jak na 14 BLG, delikatne nuty czekkoladowe, trochę kakao, goryczka średnia w kierunku niskiej, na finiszu delikatne muśnięcie pieprzem, przyjemne nie dominujące. [3.5]
      Wysycenie: niskie w kierunku średniego, pasuje. [4.5]
      Opakowanie: całkiem ładna grafika, sporo informacji o składzie i o piwie. [4]
      Uwagi: warka do 13.10.2015.

      Moja ocena: [3.775]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 10-05-2015, 23:32.

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sim666 Wyświetlenie odpowiedzi
        Świeżo po WFP żadnych wrażeń nie było, pieprzu nie czułem, stout stoutowy mocno
        Dlatego dodałem go jako stout nie specjalne
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • GreenFox
          Senior
          • 12-2013
          • 273

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarno-brunatny, ciężko ocenić dokładniej ze względu na kiepskie oświetlenie [4.5]
          Piana: Beżowa, grube pęcherze, nie utrzymuje się zbyt długo, raczej przeciętna [3.5]
          Zapach: Zapach raczej mało intensywny - nuty czekoladowe, lekko kawowe i palone, delikatna czarna porzeczka, w tle nuty przyprawowe [3.5]
          Smak: W smaku za to obok znanych z aromatu nut czekoladowych i palonych pojawiają się świetne nuty pieprzowe, wyczuwalne charakterystyczne, lekko owocowe posmaki pieprzu czerwonego oraz zielonego. Najlepsze jest to, że ilość pieprzu jest świetnie zbalansowana, piwo jest lekko ostrawe, ale całość świetnie komponuje się z czekoladowością i nutami palonymi. Goryczka delikatna, lekko wzmacniana przez nuty pieprzowe, piwo raczej wytrawne. [4.5]
          Wysycenie: Niewysokie, piwo dzięki temu ma brytyjski charakter - aksamitną, kremową strukturę - jak na stouta super. [4.5]
          Opakowanie: Napis kredą na tablicy w multitapie... [4]
          Uwagi: Chwilę trzeba było czekać, aż piwo się w końcu pojawi w zestawieniu :P Drobny minus jaki znajduję w piwie, to to, że jego ostrość odbiera się bardzo indywidualnie - jak dla mnie była ona idealna, kolega jej w ogóle praktycznie nie wyczuwał, a znajoma z kolei stwierdziła, że nie da się pić - takie ostre. No ale to chyba przypadłość piw z pieprzem lub papryczkami chilli.

          Moja ocena: [4.025]

          Comment

          • jerzdna
            Senior
            • 07-2014
            • 240

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Darkness I saw Pod światło przebłyski brązu [5]
            Piana: Piana brązowa złożona z drobnych i średnich pęcherza o dosyć długo przetrwala. Znaczki na szkle zaznaczyly swą obecność [4]
            Zapach: Głównie kakao, troszkę palonosci i przypraw [4]
            Smak: Słodki. Kakao i czekolada. Troszkę palonosci. Goryczka niska. Leciutko piekący w język posmak pieprzu. Nie jest bardzo ostry jak w niektórych piach z dodatkiem chilli [4]
            Wysycenie: Niskie. Good [5]
            Opakowanie: Całkiem niezgodny design. Info wystarczające [4]
            Uwagi: Ciekawy stout. Warty spróbowania i porównania z tymi z chilli

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny brąz. Prawie czarne. [4]
              Piana: Obfita, długo się utrzymuje, oblepia szkło. [4.5]
              Zapach: Palony słód, kakao, suszone owoce. Może lekka nutka melanoidynowa ? [4]
              Smak: Na wstępie cierpkawe ale po chwili daje o sobie znać pełnia. Oleista konsystencja, kawa, czekolada, słód. Na finiszu czuć lekkie pieczenie od pieprzu i raczej niską chmielową goryczkę. [4.5]
              Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
              Opakowanie: Nudnawe ale posiada wszystkie informacje. [4]
              Uwagi: Warka 13.10.2015 Bardzo fajne piwo, złożone, ciekawe.

              Moja ocena: [4.275]
              Attached Files
              Last edited by Dzoshu; 20-05-2015, 20:27.

              Comment

              • Pess09
                Senior
                • 12-2013
                • 284

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, pod słońce brunatne refleksy [4.5]
                Piana: Beżowa, niezbyt obfita, drobno pęcherzykowa, szybko opada to małej obwódki. [3]
                Zapach: Mleczna czekolada, śmietanka w proszku, kawa i oczywiście bardzo fajny aromat świeżo zmielonego pieprzu który delikatnie gryzie w nos. Nuty stout'a mogły by być troszkę bardziej wyraziste. [4]
                Smak: Tutaj już bardziej kawowy i lekko wytrawny, lekkie pieprzowe palenie wraz z kolejnymi łykami nasila się i zostaje długo w ustach. [4.5]
                Wysycenie: W porządku nie jest zbyt słabe ani się zbytnio nie wybija. [4.5]
                Opakowanie: Niezłe jak wszystkie z tej kolaboracji, szkoda że brakuje dedykowanego kapsla. [4]
                Uwagi: Ciekawe piwo, fajne na spróbowanie.

                Moja ocena: [4.15]

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19166

                  #9
                  Nuta pieprzowa praktycznie przysłoniła resztę. Aromat przypomina czeskie pieprzowe piwa. Stoutu w tym piwie niewiele. Gładka faktura, ale praktycznie nie czuć palonych słodów. Smaczne, ale zbyt odjechane i w gruncie rzeczy pół litra to za dużo.

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, lekko zamglony, pod żarówkę są widoczne minimalne prześwity. [4.5]
                    Piana: Prawie brązowa, złożona z drobnych pęcherzyków. Początek wysoki, jednak piana za szybko opadła i nie zostawiła nic ciekawego na szkle. [3]
                    Zapach: Kakao, przyprawy, trochę palonego słodu. Raczej ubogo, ale bez wad i przyjemnie. [3.5]
                    Smak: Goryczka niska, pieprz za to już tu wyraźnie obecny. Przyjemnie łączy się z kwaskiem od słodu, orzeźwia. Lekka czekolada uzupełnia doznania smakowe. [4]
                    Wysycenie: Niskie. [4]
                    Opakowanie: Jak inne z tej serii. Podano pełny skład, kapsel czarny, goły. [4]
                    Uwagi: Poprawne piwo, jednak bez szału (sic!). Pieprzność nie oceniłem może obiektywnie, ale moja kuchnia jest ostra i pikantna, więc ciężko mi ją wyczuć ( ale w smaku pieprz był). Warka do 13.10.2015.

                    Moja ocena: [3.75]

                    Comment

                    • cyoorka
                      Senior
                      • 03-2007
                      • 338

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Prawie czarne, klarowne, z rubinowymi refleksami. [4.5]
                      Piana: Średnioobfita, drobno i średniopęcherzykowa, raczej szybko się redukuje. [3.5]
                      Zapach: Czekoladowy, kakaowy, wyraźnie pieprzowy, pikantny. Po dłuższej chwili ujawniają się nuty znane z brytyjskich ale: lekko owocowe, karmelowe. [4]
                      Smak: Wytrawne, średnio treściwe, z akcentem ciemnych słodów, bardziej czekoladowe niż palone, lekko kwaskowe, przyprawowe. Goryczka niska, zastąpiona przyjemnym odczuciem rozgrzewania, pieczenia od pieprzu. [4.5]
                      Wysycenie: Poniżej średniego. [4.5]
                      Opakowanie: Zwykłe, proste. [3.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.175]

                      Comment

                      • Wujas
                        Gość
                        • 11-2014
                        • 267

                        #12
                        Piwo zdecydowanie warte spróbowania.
                        Pikanteria bardziej wyczuwalna niż taca papryczek w Olimpowym Hadesie.
                        Jest ewidentny pieprz, zarówno w aromacie, jak i w smaku. W połowie butelki język cierpnie i aż dziw, że nie chce się kichać
                        Pod tym względem warto się z tym piwem zmierzyć.
                        Natomiast jeśli chodzi o piwo w piwie, czyli stout...jest słabiutki niestety. Pustka, której nie przykryje ani pieprz, ani świetna etykieta.
                        Wysycenie za wysokie jak na stout.
                        Jako piwo - średnie, jako ciekawostka - warte spróbowania.
                        13.10.2015.

                        Comment

                        • Pivotal
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 671

                          #13
                          BARWA: Bardzo ciemnego brązu. Piwo było nieprzejrzyste z osadem drożdżowym na dnie butelki. [4.25]
                          PIANA: Słabiutka. Brązowa o wysokości poniżej średniej,szybko znikała i nie obklejała szkła. Do końca pozostała w postaci obrączki z poszarpaną powłoczką w środku. Łatwo dawała się wzbudzić,jednak na króciutko. [1.5]
                          ZAPACH: Kawy,gorzkiej czekolady,słodów palonych i pieprzu. W zatkanej butelce jeszcze po kilku dniach u trzymał się intensywny zapach (zasługa osadu,który pozostał wewnątrz) chmielu,pieprzu oraz czekolady. [3.5]
                          SMAK: Kawowy,pieprzowy,czarnej czekolady,ciemnych słodów z delikatną przypalaną nutką i trochę popiołową. Pierwsze łyki z niewielką nutą pieprzną,później smak tej przyprawy wzmocnił się do średniej mocy. Goryczka stłamszona przez pieprz i w dalszym planie czekoladę oraz lekką przypalankę. [4.25]
                          GAZ: Był do końca. [4.25]
                          OPAKOWANIE: Bezzwrotne z czarno-białą,samoprzylepną etykietą ze szczegółowym składem. Kapsel był czarny. [3.5]

                          UWAGI: Warka do 13.10.2015,wypite 3.11'15,a więc już trochę po terminie. Podeszło mi to piwo,w smaku było słodkawo-kwaśne i palono-pikantne...niezbyt treściwe. Zastosowanie słodu żytniego spowodowało,że pepper stout 5,był trochę gęstszy od klasycznych piw tego gatunku. Udany wyrób połączonych sił Pracowni Piwa i Szałupiw.

                          Comment

                          • yoxik
                            Senior
                            • 10-2012
                            • 427

                            #14
                            Wąsosz: [Szałpiw] [Pracownia Piwa] 5
                            Ekstrakt: 14.0% wag. | Alkohol: 5.6% obj. / 4.2% wag.

                            Warka do 13.10.2015, pite po terminie.

                            Piana drobna dość szybko się redukuje ale pozostaje do końca. Kolor ciemny pod światło klarowny rubin. Aromat słodycz karmel czekolada, kakao, palone nuty melanoidynowe, mało intensywny ale przyjemny. Smak również gorzka czekolada, lekki karmel i takie przyjemne nuty przypalonego słodu jest pieprz, który tu robi za goryczkę lekko pali na finiszu. Piwo lekkie w odbiorze nie puste wydaje mi się ze poczułem żelazo, na teście z dłonią wyszło również. Piwo Dobre ciekawe
                            Również tutaj
                            https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                            Comment

                            • Brodzislaw
                              Senior
                              • 09-2013
                              • 1020

                              #15
                              Kolor czarny, zmętniony. Piana beżowa, opadła szybko do krążka na powierzchni.
                              Aromat wybitnie palony (kawa/czekolada), podkreślony przez dodatkowe przyprawy. W smaku niemal podobnie, gdzie pieprz jest jeszcze bardziej zaakcentowany. Brakuje niestety ciała, co przy 14% ekstraktu – dziwi. Goryczka niska, ledwie wyczuwalna, „zakryta” została pieprzem. Jest też lekka wodnistość na finiszu.
                              Chyba źle wybrałem porę degustacji. Zapewne przy ultra-upałach by mi bardziej smakowało.
                              PS. Pite sierpień 2015 r.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎