Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Olimp] Eurydyka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Olimp] Eurydyka

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Dość jasna, słomkowa z średnio niskim zmętnieniem. Bardziej w stylu west coast ipa niż bittera. [3.5]
    Piana: Niestety, nie zachwyca szczególnie. Niezbyt obfita, przeciętnie zbudowana, dość szybko opada, pozostawia ślady na szkle. [3]
    Zapach: Dość intensywny słodki, cytrusowy, ziołowy. Kompozycja zapachowa jest głównie zasługą "ziół", jednak z początku miałem wrażenie ze chmiel gdzieś tam się przebija. Piwo jest dość słodkie a nawet mdławe, jednak tylko nieznacznie karmelowe. [4]
    Smak: Zdecydowanie dominuje ziołowość z cytrusem, słodycz jest raczej stonowana. Goryczka najwyżej średnia ziołowa. Karmelu brak. Treściwość jak na 10 nie jest zła. [4]
    Wysycenie: Nieco powyżej średniego. [4.5]
    Opakowanie: Olimpowe, generalnie bardzo przyjemne i z kompletem informacji. Brak jedynie firmowego kapsla. [4.5]
    Uwagi: Warka z datą do 30.11.2015. Całkiem niezłe piwo z wyraźnie zaznaczoną obecnością użytych dodatków, głownie podejrzewam werbeny cytrynowej. Zdecydowanie nie jest to bitter i nie chodzi tu o obecność cytrusów z użytych ziół. Chmielenie, barwa i smak maja się nijak do bittera, jedynie goryczka jest stylowa.

    Moja ocena: [3.925]

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złotu, lekko zamglony. [4]
      Piana: skąpa, szybko zanika, zostaje tylko znikoma obrączka. [2.5]
      Zapach: średnio intensywny, słodki, sporo aromatów cytrusowych, oraz ziół, w tle delikatny karmel. [4]
      Smak: średnia pełnia, tak jak w aromacie sporo nut cytrusowych i ziołowych, karmel i słodycz na delikatnym poziomie, skontrowane średnią goryczką o charakterze ziołowym. [4]
      Wysycenie: niskie w kierunku średniego, mogło by być trochę wyższe. [4]
      Opakowanie: komplet informacji, pełen skład, etykieta bardzo dobrze wykonana. [4.5]
      Uwagi: warka do 30.11.2015.

      Moja ocena: [3.875]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 10-05-2015, 22:37.

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Kolor: Jasny bursztyn, klarowne.
        Piana: Sycząca, szybko opada do warstwy na powierzchni, oblepia szkło.
        Zapach: Słaby, słodowy z nutką ziołową. Gdzieś w tle majaczą lekkie cytrusy.
        Smak: Dość wytrawne o przyjemnym ziołowo-chmielowym charakterze. Fajna trawiasta goryczka przypominająca pilsa.
        Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, pasuje.
        Opakowanie: Pomysł fajny, wykonanie średnie, dokładny skład.
        Uwagi: Warka 30.11.15 Smakuje zdecydowanie lepiej niż pachnie. Dość wyraziste i ciekawe jak na niski ekstrakt.
        Attached Files

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4998

          #5
          Dzoshu!
          Twoje zdjecie jest gorszej jakosci od tego powyzej, i etykieta jest taka sama.
          Po co je wstawiles?
          5410 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • Dzoshu
            Senior
            • 12-2013
            • 496

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
            Dzoshu!
            Twoje zdjecie jest gorszej jakosci od tego powyzej, i etykieta jest taka sama.
            Po co je wstawiles?
            Wstawiam zdjęcia każdego piwa które pije w standardzie z postem. Chyba nie ma jakichś szczególnych zasad odnośnie pierwszeństwa wstawiania?

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4998

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dzoshu Wyświetlenie odpowiedzi
              Wstawiam zdjęcia każdego piwa które pije w standardzie z postem. Chyba nie ma jakichś szczególnych zasad odnośnie pierwszeństwa wstawiania?
              Wlasnie przez takie postawy, ART co jakis czas placze, ze serwery sa na skraju swojej pojemnosci.

              A w zasadzie to masz racje.
              Wszyscy powinni do swoich opisow dodawac zdjecia, moze wtedy pojawia sie zasady ich wstawiania!
              5410 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                Wlasnie przez takie postawy, ART co jakis czas placze, ze serwery sa na skraju swojej pojemnosci.

                A w zasadzie to masz racje.
                Wszyscy powinni do swoich opisow dodawac zdjecia, moze wtedy pojawia sie zasady ich wstawiania!
                Jeśli sprawia to problem to zawsze można zaimplementować możliwość podczepiania fotek z innych serverów. Jak na tą chwilę wstawianie fotek (wielkości 96KB każda) takiej czy innej jakości (ograniczenia sprzętowe) jest dla mnie przyjemne. Dzięki temu chce mi się pisać na forum i jeśli nie chodzi o to, żeby forum żyło to chyba pogubiłem się gdzieś po drodze Sorka za offtop.

                Comment

                • jerzdna
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 240

                  #9
                  Bardzo przyjemne piwo. Nawet jeśli nie trzyma się stylu - nie znam się- to i tak przez te ziółka (werbena? ), trawę cytrynową i przyjemną goryczkę spożywa się je lekko, łatwo i... szybko

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnozłoty, lekko zmętniony. [4]
                    Piana: Brudnobiała, bardzo drobna, niewysoka i nietrwała. [2.5]
                    Zapach: Zatrącające apteką zioła, ale i całkiem fajne tło słodowo-zbożowe. [4]
                    Smak: Goryczka, taka piołunowo-ziołowa, nieco tłumiąca resztę, ślad owoców tropikalnych, pojawił się też tak lubiany przeze mnie pomlask chlebowy. [3.5]
                    Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
                    Opakowanie: W olimpijsko-mitologicznym stylu, choć bywały znacznie ładniejsze... [4]
                    Uwagi: Można wypić. Nie za często jednak... .

                    Moja ocena: [3.65]

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Pomarańczowy, mętny. [5]
                      Piana: Niska i nietrwała. [2]
                      Zapach: Warzywka i trochę cytrusów. [2.5]
                      Smak: DMS. Poza tym smak chmielowy i ziołowy. Zostawia też w ustach posmak pasty do zębów. [2.5]
                      Wysycenie: Wysokie, pasuje do niskiego ekstraktu. [5]
                      Opakowanie: Jak to Olimp. [4]
                      Uwagi: Szkoda tych warzyw, bo był potencjał.

                      Moja ocena: [2.775]

                      Comment

                      • yassmen
                        Senior
                        • 11-2012
                        • 288

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasnożółty, mocno zmętnione. [4]
                        Piana: Bitterowa. Właściwie obwódka. Później znika zupełnie. [3]
                        Zapach: Ziołowy, cytrusowy, gorzka pomarańcza. Jak przechadzka po nasłonecznionym sadzie. Ortodoksi mogą mieć problem bo 'czuć perfumą'. [4.5]
                        Smak: Gorzka pomarańcza, werbena i Cascade. Bardzo orzeźwiające jeżeli schłodzone. Świetnie się pije, a przy tym wolumenie alkoholu kompatybilne z terenowym wypadem rowerowym. [4.5]
                        Wysycenie: Średnioniskie, bardzo pasuje. [4.5]
                        Opakowanie: Trochę przerażający motyw z zaświatów. Skład podany. Mitologia w pigułce też obecna. [4.5]
                        Uwagi: Dla mnie polskie Hoegaarden z większa goryczką i mniejszą cytrusową świeżością. Do powtórzenia nie raz.

                        Moja ocena: [4.325]

                        Comment

                        • Pess09
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 284

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brzoskwiniowy, zmętniony. [4.5]
                          Piana: Śladowa. [1.5]
                          Zapach: Słodko, cytrusy, zielona herbata i ogólnie ziołowo. [4]
                          Smak: Lekkie, chmielowa i bardzo przyjemna goryczka wychodzi od razu w momencie wzięcia piwa do ust. Wyraźne nuty cytrusowe i ziołowe oraz umiarkowana karmelowość. Pije się niesamowicie przyjemnie. [5]
                          Wysycenie: Dość wysokie lecz raczej musi być takie w piwie z 10% ekstraktu. [4]
                          Opakowanie: Etykieta mi się podoba, dobry papier, zawiera wszystkie informacje lecz jest średnio naklejona, kapsel czarny goły. [4]
                          Uwagi: Bardzo przyjemne piwo, znika w mgnieniu oka.

                          Moja ocena: [4.175]

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Słomkowy, lekko zmętnione. [4]
                            Piana: Szybko opada, daje nawet głos w postaci sssy.. Kiepski osad na szkle, [2]
                            Zapach: Dziwny, może to ta werbena? Ogólnie to trawa cytrynowa, pomelo, zielona herbata. Następnie, ale już w mniejszym stopniu pomarańcza i agrest. Aromat jest intensywny, jednak mało piwny. [4]
                            Smak: Goryczka średnia. Niestety owocowo warzywna. Z owoców czuć cytrynę i pomarańczę, a z warzyw kalafior. Poza tym przyjemny słód, trochę chlebka i drożdży. Na finiszu jest zbyt kwaskowate. [3.5]
                            Wysycenie: Za wysokie. To podobno bitter. [2.5]
                            Opakowanie: Tradycyjnie wszystko fajnie oprócz jeszcze bardziej tradycyjnie zamazanym terminem ważności. Skład podali pełen, Eurydyka namalowana jest jak jakaś kosmitka. Słusznie, bo greckie mity to bajki dla dorosłych ludzi. [4]
                            Uwagi: Herbal Bitter, pierwszy raz piję takie coś, więc moja ocena jest mało obiektywna.
                            Krótkie podsumowanie: mało słodu, dużo cytryny i średni poziom goryczki plus zboże i chlebek.

                            Warka 30.11.2015.

                            Moja ocena: [3.525]

                            Comment

                            • cejot
                              Member
                              • 11-2014
                              • 64

                              #15
                              Piłem po raz drugi wczoraj tj. 26.09.2015, warka do 03.11.2015. Poprzednia warka była niezła, ale niezbyt ją pamiętam. Natomiast ta wczorajsza naprawdę świetna. Ładna goryczka, ale nie napastująca, gdzieś tam słody są ale jakby ich zabrakło. Dla porównania, Trooper z Robinsons Brewery sygnowany Iron Maiden po prostu wypada blado, a w Eurydyce czuć, że w tym piwie coś jest i to coś pysznego.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎