Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Księży Młyn, [Piwoteka] Mawashi Geri

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Księży Młyn, [Piwoteka] Mawashi Geri

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnozłoty, pomarańczowy, zmętniony. [4.5]
    Piana: niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, szybko redukuje się do cienkiej warstwy. [3]
    Zapach: średnio intensywny, sprawia wrażenie słodkiego, lekko owocowy, raczej czerwone owoce, wyczuwalne również wiórki kokosowe, jest też lekka nuta ziołowa. [3.5]
    Smak: przyjemna, średnia pełnia słodowa, skontrowana wyraźną goryczką na średnim poziomie, jak w aromacie wyczuwalne nuty kokosa. [4]
    Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, mogło by być trochę niższe. [4]
    Opakowanie: graficznie główny motyw średnio mi się podoba, ale jest sporo informacji o piwie, o składzie. [4]
    Uwagi: ciekawa wariacja na temat IPA, brakuje tylko trochę aromatu.

    Moja ocena: [3.75]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 11-05-2015, 14:33.

    Comment

    • pavlo11111
      Member
      • 11-2014
      • 78

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemna zamglona pomarańcza [4]
      Piana: Średnio pęcherzykowa, niezbyt trwała, szybko się redukuje [3]
      Zapach: Rzeczywiście nuty zbliżone do wodorostów używanych w sushi, do tego wyczuwalny również kokos, całość daje mleczno-mdłe połączenie. [3.5]
      Smak: Podobnie jak w aromacie, tak również w smaku wyczuwalna mleczność, czuć też słodkawy kokos. Słodycz ta jest jednak kontrowana wyraźną goryczką [4]
      Wysycenie: Bez zastrzeżeń [5]
      Opakowanie: Podobnie jak w przypadku gose z Piwoteki - pomysł ciekawy, informacje szczegółowe, jednak całość trochę zbyt przekombinowana. [4.5]
      Uwagi: Największa wartość marketingowa czyli wodorosty dają ciekawe nuty w aromacie, jednak na tym pozytywne wyróżniki tego piwa się kończą. Lekko mdłe i mleczne zarówno w zapachu jak i smaku, prezentuje się dość przeciętnie.

      Moja ocena: [3.8]

      Comment

      • tristan_tzara
        Senior
        • 12-2007
        • 1038

        #4
        Przecietne i za smak 4 a ocena ogólna 3.8? Wychodzi na to że jednak bardzo dobre

        Comment

        • Antolasek
          Junior
          • 03-2014
          • 1

          #5
          Gdyby ktoś był zainteresowany to w Drink Hali we Wrocławiu jest to piwko w promocji za niecałe 4 zł (termin ważności bodaj do 28.05).

          Osobiście nie podejmę się szczegółowej oceny, gdyż daleko mi do konesera godnego wystawiania ogólnie dostępnych opinii. Stwierdziłem jednak, że warto poinformować Wrocławian o tej promocji, bo jak z taką cenę jak najbardziej warto spróbować - chociażby dla statystyki.
          Last edited by Antolasek; 26-05-2015, 21:29.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9731

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnozłoty zamglony. [4]
            Piana: Białokremowa, drobna, dość wysoka i trwała. [4]
            Zapach: Słód, owoce i lekki powiew chmielu. Poprawny standard. [3.5]
            Smak: Konkretna goryczka, ale nieźle opakowana owocami i słodem. Na szczęście nie wyczuwam dalekowschodniej egzotyki. [3.5]
            Wysycenie: Średniowysokie. [4]
            Opakowanie: W stylu Piwoteki, który jednak nie jest moim stylem... Kapsel browaru. [3.5]
            Uwagi: Nie jadam tradycyjnego sushi - raz zjadłem wersje grillowaną. Niczego kojarzącego się z surową rybą tutaj nie wymlaskałem. Dla mnie to piwo mogłoby się nazywać np. pas de deux albo Maschinengewehr... .

            Moja ocena: [3.6]

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Lekko zamglony jasny bursztyn. [4]
              Piana: Jasna, dość obfita, drobne pęcherzyki, do tego całkiem trwała, ładny lacing. [4.5]
              Zapach: Lekko słodowy, troszkę cytrusów no i może odrobinę ziołowy, może być, ale to nic specjalnego. [3.5]
              Smak: Niedużo słodu, ryżowy, wyraźnie cytrusowy, trochę ponad średnia goryczka grejpfrutowa, całkiem pełne, dość wytrawne, niezbyt długi posmak trochę jakby ziołowo-zielony, może to te wodorosty. [3.5]
              Wysycenie: Średnio-wysokie - mogłoby być odrobinę niższe, ale pasuje do piwa. [4]
              Opakowanie: Etykieta typowa dla Piwoteki, komplet informacji z wyjątkiem miejsca warzenia. [4]
              Uwagi: Nie próbowałem nigdy sushi, więc nie kojarzę jak smakuje nori. Ale lubię za to piwa z dodatkiem płatków ryżowych. Pod tym względem jest niewiele lepsze niż Chorągiew Rodowa(Łańcut), ale nadal wolę Oto Mata IPA od Pinty. Ogółem piwo jest w porządku, nie urzekło mnie, ale nie ma mu nic do zarzucenia, można wypić ze smakiem. Warka do 21.05.2017.

              Moja ocena: [3.675]

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: miodowy/bursztynowy (jasny) lekko zmętniony. [4]
                Piana: écru z drobnych pęcherzyków utworzyła gęstą czapę, opadając zostawiła ślad na szkle. [4.5]
                Zapach: lekko wytrawny, cytrusowy, przyprawa imbiru majaczy w tle. W kontrze są nuty słodowe z biszkoptem i jeszcze coś: może to są te słodkawe wodorosty, które wcinają skośnoocy? [3.5]
                Smak: najpierw bazę słodową – zbożową z lekkim kwaskiem, nadający piwu orzeźwienie. Potem wchodzi goryczka żywiczno-przyprawowa i trochę też łodygowa, lekko zalegająca. Całość dopełnia posmak …sushi. Ciało piwa jest wysokie, gładkie co zapewne jest efektem wsadu płatków ryżowych. [3.5]
                Wysycenie: średnie do niskiego, pasuje do stylu. [4.5]
                Opakowanie: Grafika ciekawa ale trudno odczytać tytuł [4]
                Uwagi: Do ideału brakuje tylko wytrawnej goryczki i bardziej intensywnego aromatu.

                Moja ocena: [3.7]

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: W odcieniach pomarańczowych, piwo zmętnione. [4]
                  Piana: O żółtawym zabarwieniu, wysokość powyżej średniej, trwała z przewagą drobnych pęcherzyków, opadając pozostawia na szkle ślady. [4]
                  Zapach: Cytrusowy, kokosowy... po ogrzaniu pojawiają się owoce mango, nuty ziołowe, imbir i akcenty słodowe. [4]
                  Smak: Cytrusy, akcenty imbirowo-ryżowe, kokos, mango, zioła... Goryczka średnia cytrusowo-korzenna z imbirowo-ryżową pikantnością. [4]
                  Wysycenie: Spore, pasuje do piwa. [4.5]
                  Opakowanie: Na etykiecie podane informacje... firmowy kapsel [3.5]
                  Uwagi: Warka do 21.05.2017, pite 20.05 i 11.07'17. Spożywanie niemal po dwóch miesiącach po terminie smakowało identycznie jak to z dnia przed końcem. Wytrawne, trochę odbija się wodorostami... :-) **271**

                  Moja ocena: [4]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎