Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Rauchbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Widawa, Rauchbier

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemno miedziany, rubinowy, zmętniony. [4]
    Piana: średnio obfita, początkowo drobnopęcherzykowa, szybko się dziurawi, redukuje się do około centymetrowej warstwy, dość trwałej. [3]
    Zapach: średnio intensywny, dominuję wędzonka, zaraz za nią wyczuwalny karmel, delikatne przypiekane aromaty [4]
    Smak: piwo wytrawne, dominuje wędzonka, delikatny karmel i nuty opiekane, może lekko palone, goryczka średnia z nutką dymu. [4]
    Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, mogło by być niższe. [4]
    Opakowanie: ładna grafika na etykiecie, sporo informacji o piwie, o twórcy receptury, brakuje tyko informacji o składzie. [4]
    Uwagi: warka do 15.06.2015.

    Moja ocena: [3.9]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 22-05-2015, 23:25.

    Comment

    • Derbeth
      Senior
      • 04-2013
      • 337

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czarny, pod światło brązowy i zmętniony [3.5]
      Piana: beżowa, grubopęcherzykowa, nietrwała, zostaje po niej tylko cienka warstwa, słaby lacing [3.5]
      Zapach: dość wyraźna wędzonka w typie drewna z ogniska [4.5]
      Smak: dominuje "drewniana" wędzonka, ale nieprzesadzona; jest trochę słodyczy; niezły balans [4]
      Wysycenie: dość wysokie, lekko szczypie w ustach [4]
      Opakowanie: bardzo prosta etykieta, ale podoba mi się "retro" czcionka i rycina; sporo informacji o piwie [4]
      Uwagi: Butelka z datą 10.06. Bez fajerwerków, ale to porządnie wykonany, "przystępny" rauchbier. Jak ktoś ma w sklepie to chyba warto brać, bo cena rozsądna.

      Moja ocena: [4.1]

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brązowe z miedzianymi przebłyskami. [4]
        Piana: Obfita, dość drobno zbudowana, średnio trwała, zdobi szkło. [4.5]
        Zapach: Dość intensywny, wyraźnie dymiony w ogniskowo-szynkowym stylu z nutą karmelową. [4]
        Smak: W smaku wędzonka nieco mniej dominuje jednak dalej jest bardzo intensywna przypomina mocno wędzony ser. Delikatnie słodkawe z akcentem karmelowym. Goryczka średnia. [4]
        Wysycenie: Nieco powyżej średniego. [4]
        Opakowanie: W stylu Widawy, proste ale schludne, szkoda że nie ma kompletu informacji. [4]
        Uwagi: Warka z datą do 10.06.2015. Solidne i smaczne piwo, może nieco za słodkie.

        Parametry A: 5,2% obj. E: 13% wag.

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brązowy mętny. [4]
          Piana: Kremowobeżowa, drobna, niewysoka i nietrwała. [3.5]
          Zapach: Wędzonka, słód i karmel. [4]
          Smak: Wędzonka, taka serowa, lekka goryczka, może troszkę jakichś owoców...? [3.5]
          Wysycenie: Niskie raczej. [4]
          Opakowanie: W starym stylu, rycina sprzed lat, charakterystyczne, może się podobać. [4]
          Uwagi: Hm. Uwielbiam wędzonki, ale ta zafascynowała mnie co najwyżej średnio...

          Moja ocena: [3.75]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎