Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nepomucen, Amber Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Nepomucen, Amber Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Welsh
    Member
    • 09-2014
    • 33

    #2
    Piwo bardzo słabe, lekko przy piciu czuć aromaty chmielowe, ale głównie to po prostu goryczka bez żadnej kontry w smaku czy aromacie.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Opalizujący rubin. [5]
      Piana: Po nalaniu drobna, niska. Szybka redukuje się do obrączki. [3]
      Zapach: Początkowo przyjemny - lekki karmel i wyraźny biszkopt. Od połowy daje się jednak we znaki lekka autoliza czyli por, czosnek i cebula. [3]
      Smak: Najpierw całkiem wyraźna goryczka, zaraz za tym idzie melanoidynowy, słodowy motyw. Średnio treściwe, całkiem dobrze zbalansowane. Lekka goryczka pozostaje na języku co akurat w tym wypadku jest rzeczą przyjemną. [4]
      Wysycenie: Średnie. [5]
      Opakowanie: Ładna lakierowana etykieta. Stylistyka elegancka. Pełne info. [4.5]
      Uwagi: Mankamentem tego piwa są autolizowe motywy w zapachu, amerykańskich odmian chmielu też nie czuć za bardzo. No ale to przecież pierwsze butelkowe piwo z Nepomucena, także powinno być lepiej

      Moja ocena: [3.675]
      Attached Files
      Last edited by docent; 10-06-2015, 07:37.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztyn, bardzo klarowny [5]
        Piana: Szara, drobna, niska i porozrywana. [3.5]
        Zapach: Z butelki czuć było przyjemny amerykański chmiel. Po przelaniu do szklanki i w trakcie picie pojawiła się przyjemna słodowość, karmel i trochę chmielu. Z czasem do głosu doszły pieczone kartofle (wyraźnie) i kiszonka (umiarkowanie) [2.5]
        Smak: Słodowa, lekko karmelowa baza skontrowana wyraźną ale nie mocną goryczką. Średnia treściwość. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, odpowiednie [4.5]
        Opakowanie: Elegancka kolorystyka, lakier i regionalny motyw. Pełna informacja włącznie z tą - zaznaczoną wykrzyknikiem - aby tego piwa nie pić z kieliszków degustacyjnych [3.5]
        Uwagi: Mam nadzieję, że trafiła mi się wadliwa butelka bo aromat woła raczej o pomstę do nieba. Smak natomiast to jest po prostu to czego oczekuję po takim piwie, żadnych sztucznych ogni tylko dobry balans słodu i chmielu.

        6,8 zł za zepsutą butelkę to za dużo.

        Moja ocena: [3.675]
        Last edited by leona; 12-06-2015, 21:00.

        Comment

        • rgrzech
          Senior
          • 12-2013
          • 230

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, opalizujący. [4.5]
          Piana: Biała, średnio i drobno pęcherzykowa, średnio obfita. Delikatnie zdobi szkło. [4]
          Zapach: Nuty chlebowe, karmelowe, liczi, lekki cytrus oraz siarka. Piwo nie bucha aromatem, jest mocno stonowane. [3]
          Smak: Nuty tostowe i karmelowe połączone ze średnio intensywną, ziołową goryczką. Gładkie i dość pijalne. Na finiszu nuty tostowe i ziołowy posmak goryczki. [3.5]
          Wysycenie: Typowo angielskie, jest ok. [4.5]
          Opakowanie: Proste i czytelne. [4]
          Uwagi: Szaleństwa nie ma. Piwo o zdecydowanie bardziej brytyjskim niż amerykańskim charakterze, pomimo użytych chmieli.

          Moja ocena: [3.5]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎