Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Stu Mostów, WRCLW Dunkelweizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Stu Mostów, WRCLW Dunkelweizen

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6077

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pod światło ładniejszy bo mętny czerwony a bez światła jakiś odcień ciemniejszego brązu, bardzo matowy. [3.5]
    Piana: Trzeba było trochę pomóc. Na dłużej ok. 0,5 cm i mały lejsing. [3.5]
    Zapach: Wyraźny banan i goździki. [4.5]
    Smak: Słodkawe, bananowo-goździkowe. Bardzo pijalne. Mała dopasowana goryczka z nutą cynamonową. [4]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Dopracowana, estetyczna. Kapsel z Festiwalu Dobrego Piwa. [4.5]

    Uwagi: Przyjemne piwko. Na lato z lodówki bedzie ok. IBU 18. Warka 10.06.2015

    Moja ocena: [4.125]
    Attached Files
    Last edited by Javox; 26-05-2015, 15:54.

    Comment

    • rgrzech
      Senior
      • 12-2013
      • 230

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny bursztyn, zmętniony. [4.5]
      Piana: Ecru, składająca się z dużych pęcherzy. Bardzo skąpa, po zamieszaniu dobrze się wzbudza, jednak szybko opada. Słabiutko jak na pszenicę. [3]
      Zapach: Przeplatanka farby emulsyjnej i dwuacetylu. Ponadto nuta chlebowa i goździk. [2.5]
      Smak: Dominacja goździka połączona z nutą chlebową, pszeniczną i delikatnymi melanoidynami. Niestety dwuacetyl w postaci maślanki jest mocno wkurzający. Goryczka nieobecna, pełnia adekwatna do ekstraktu. Finisz długi, przyjemny z nutami chlebowymi i ciemnego słodu. Słabo pijalne. [2.5]
      Wysycenie: Niestety bardzo niskie. Spłyca smak i jest odpowiedzialne za słabą pianę. [2.5]
      Opakowanie: Prosta etykieta, z dużą ilością informacji. Dodatkowe plusy za ładny kapsel. [4.5]
      Uwagi: Wadliwe i słabo nasycone piwo.

      Moja ocena: [2.75]

      Comment

      • rafael52
        • 12-2013
        • 478

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemny brąz zmętniony. [4]
        Piana: jak na styl to skąpa, szybko opada. [2.5]
        Zapach: przyjemny, średnio intensywny, banany, goździki, trochę aromatów słodowych, opiekanych. [4]
        Smak: dość wytrawny, wyraźne nuty goździka, lekki banan, goryczka niska, na finiszu nuty opiekane, karmelowe, delikatna kwaśność. [4]
        Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego. [4.5]
        Opakowanie: w stylu browaru, przejrzyste, czytelne, komplet informacji na swoim miejscu, do tego festiwalowy kapsel. [4.5]
        Uwagi: warka do 10.06.2015.

        Moja ocena: [3.9]

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemny brąz, zmętniony. [4.5]
          Piana: niezbyt wysoka, drobno i średniopęcherzykowa, niezbyt trwała, szybko opada. Jak na pszenice słabo [2]
          Zapach: średnio intensywny, banan i goździk, w tle lekko chlebowy. [4]
          Smak: są goździki, banany słabiej wyczuwalne niż w zapachu, jest karmel i nuty opiekane. Goryczka bardzo niska. Piwo jest nieco wodniste i lekko kwaskowe. [3]
          Wysycenie: za niskie. [2.5]
          Opakowanie: prosta, ładna etykieta, mnóstwo informacji, ładny festiwalowy kapsel. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.35]

          Comment

          • Glingorth
            Senior
            • 04-2014
            • 283

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mętny, ciemny brąz. [4]
            Piana: Niezbyt wysoka, średniotrwała, pozostaje niewielka obrączka. [3.5]
            Zapach: Typowy dla weizenów, głównie banan i goździki, delikatna zbożowość. [4]
            Smak: Zbożowość, goździk, trochę banana. Finisz w kierunku wytrawnym. [4.5]
            Wysycenie: Średnie, przydało by się ciut większe. [3.5]
            Opakowanie: Typowe dla seri wrclw, komplet informacji, kapsel festiwalowy, całość wygląda bardzo fajnie. [4.5]
            Uwagi: Dobre piwo, po wypiciu ma się ochotę na jeszcze jedno.

            Moja ocena: [4.15]

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mahoniowy, średnie zmętnienie. [4]
              Piana: Kompletna klapa jak na piwo pszeniczne. [1.5]
              Zapach: Wyróżnia się banan, goździki słabo wyczuwalne. Obecna też czekolada. [4]
              Smak: Goryczki prawie nie ma, słód średni lekko karmelowy. Najbardziej wyczuwalny jest kwasek, piwo dobrze orzeźwia. Trochę brakuje nut związanych z ciemną pszenicą. [3.5]
              Wysycenie: Średnie, wolałbym nieco wyższe. [3.5]
              Opakowanie: Kapsel z Festiwalu Dobrego Piwa. Papier dobrej jakości, bardzo podoba mi się narysowana skala parametrów piwa. Komplet informacji. [4.5]
              Uwagi: Przyzwoite piwo. Warka 30.09.2015.

              Moja ocena: [3.55]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎