Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Olimp] Sophia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Olimp] Sophia

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bardzo jasny, słomkowy, zamglony. [4]
    Piana: średnio obfita, początkowo drobnopęcherzykowa, szybko się dziurawi, dość szybko opada. [3.5]
    Zapach: dość intensywne aromaty wędzonki, lekka nuta chmielowa, ziołowa, w tle delikatna słodowość. [4]
    Smak: tak jak w aromacie na pierwszym planie wędzonka, delikatna baza słodowa, goryczka wyraźnie zaznaczona, wyczuwalne delikatne nuty owocowe. [4]
    Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, mogło by być trochę wyższe. [4]
    Opakowanie: etykieta dopracowana pod każdym względem, komplet informacji i pełen skład piwa. [4.5]
    Uwagi: warka do 22.11.2015.

    Moja ocena: [3.975]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 14-05-2015, 22:23.

    Comment

    • rgrzech
      Senior
      • 12-2013
      • 230

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bardzo jasny, słomkowy, lekko zamglony. [4.5]
      Piana: Biała, drobna, niezbyt obfita, składająca się z obłoczków. Ładnie krążkuje. [4]
      Zapach: Delikatna wędzonka, oraz rześkość słodu pszenicznego. [4.5]
      Smak: Pierwsze skrzypce gra umiarkowana, bardzo przyjemna wędzonka. Na drugim planie występuje delikatna kwaśność słodu pszenicznego oraz lekki cytrus, coś w rodzaju skórki z cytryny, junga robi robotę. Nadają one piwo przyjemnej goryczki. Sophia nie sprawia wrażenia piwa wodnistego, jak na swój ekstrakt jest naprawdę zacnie. Finisz to znakomite połączenie wędzonki i cytrusa. Bardzo rześkie i ekstremalnie pijalne piwo. [5]
      Wysycenie: Wysokie, jak przystało na grodzisza. [5]
      Opakowanie: Ładna, dostojna etykieta i świetny papier. Bardzo przypadło mi do gustu. [5]
      Uwagi: Kapitalne połączenie subtelnej wędzonki i delikatnego cytrusa. Dla mnie najlepsze "klasyczne" grodziskie jakie kiedykolwiek piłem. BRAWO!

      Moja ocena: [4.7]

      Comment

      • Glingorth
        Senior
        • 04-2014
        • 283

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasny, słomkowy, opalizujący. [4.5]
        Piana: Nie tak gęsta i wysoka jaka być powinna, za to utrzymuje się do samego końca. [4]
        Zapach: Przyjemny, nienachalny aromat wędzonki, słodowość [4]
        Smak: Bardzo dobre połączenie wędzonki i fajnej ziołowo cytrusowej goryczki. Piwo jest mocno orzeźwiające i szybko znika. [4.5]
        Wysycenie: Dość wysoka, pasuje. [4]
        Opakowanie: Świetna etykieta, ale kompletnie mi nie pasuje do tego piwa. Bardziej pasowała by do jakiegoś stouta. [4]
        Uwagi: Jak dla mnie jedno z najlepszych 'grodziszy' jakie piłem.

        Moja ocena: [4.225]

        Comment

        • domaluj
          Senior
          • 04-2012
          • 303

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bardzo jasny, słomkowy [4.5]
          Piana: obfita, bardzo drobnopęcherzykowa [5]
          Zapach: delikatna wędzonka [4.5]
          Smak: muśnięcie wędzonki, bardzo przyjemnej, nienachalnej; lekkość i orzeźwienie [4.5]
          Wysycenie: trochę za niskie, za mało szampańskie [4]
          Opakowanie: konsekwentna, boska stylizacja z Olimpu;
          trochę ta Sophia naciągana do babci Zosi; za mało stylu typowego dla Absztyfikanta;
          żeby było bardziej polsko i mitologicznie piwo powinno nazywać się "PARANDOWSKI" [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.475]

          Comment

          • Wujas
            Gość
            • 11-2014
            • 267

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domaluj Wyświetlenie odpowiedzi
            Kolor: bardzo jasny, słomkowy [4.5]
            Piana: obfita, bardzo drobnopęcherzykowa [5]
            Zapach: delikatna wędzonka [4.5]
            Smak: muśnięcie wędzonki, bardzo przyjemnej, nienachalnej; lekkość i orzeźwienie [4.5]
            Wysycenie: trochę za niskie, za mało szampańskie [4]
            Opakowanie: konsekwentna, boska stylizacja z Olimpu;
            trochę ta Sophia naciągana do babci Zosi; za mało stylu typowego dla Absztyfikanta;
            żeby było bardziej polsko i mitologicznie piwo powinno nazywać się "PARANDOWSKI" [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.475]
            Pomysł z nazwą od tego nazwiska dość ryzykowny - nie wiadomo co na to rodzina. Potencjalne jazdy z pozwami...
            Chociaż te jeszcze w miarę zdrowe umysłowo pokolenia (max 88') zapewne tę nazwę piwa by doceniły. Świetny pomysł.

            Comment

            • Mars276
              Senior
              • 07-2014
              • 134

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Słomkowy. Piwo jest niemal idealnie klarowne. [4.5]
              Piana: Obfita. Drobno i średniopęcherzykowa. Trwała. Pięknie koronkuje. [4]
              Zapach: Delikatny zapach wędzonki, który przeplata się z równie delikatnymi akcentami ziołowymi z chmielu. [4]
              Smak: Goryczka niska, ale wyczuwalna. Piwo jest słodkawe, trochę wodniste (biorąc pod uwagę ekstrakt, to, że tylko trochę, należy uznać za sukces). W smaku czuć delikatną wędzonkę o dymnym charakterze (nie kojarzy się z kiełbasą, ani szynką). Piwo jest orzeźwiające. [4]
              Wysycenie: Wysokie. Idealne. [5]
              Opakowanie: Ładna etykieta. Pełen skład. [4]
              Uwagi: Fajne grodziskie. Goryczka na wyższym poziomie niż w innych piwach w tym stylu na rynku. Mnie to pasuje. Piwo grodziskie nie bardzo ma prawo powalać na glebę, więc moja ocena dotyczy zgodności ze stylem. Jest naprawdę nieźle.

              Moja ocena: [4.075]

              Comment

              • Klatak
                Senior
                • 07-2014
                • 431

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasna słomka z niewielką opalizacją. [4.5]
                Piana: Bardzo obfita, drobno zbudowana, przeciętnie trwała i zdobiąca szkło. [4]
                Zapach: Dość intensywny, wędzony, ogniskowy. [4]
                Smak: Umiarkowana wędzonka, wyraźna ziołowa goryczka i bardzo delikatna nuta winna/winogronowa. [4.5]
                Wysycenie: Dość wysokie, ale nie gryzące. Jak dla mnie idealne. [5]
                Opakowanie: W stylu Olimpu, całkiem ładne i standardowo z pełnym składem. [4.5]
                Uwagi: Warka z datą do 22.11.2015. Bardzo dobry grodzisz z wyraźną goryczką. Bardzo dobrze pijalny.
                Moja ocena: [4.3]
                Last edited by Klatak; 20-05-2015, 19:23.

                Comment

                • Wujas
                  Gość
                  • 11-2014
                  • 267

                  #9
                  Grodziskie jak każde inne - nie ma się co jarać, ani być zaskoczonym, że ten styl piwa wyginął.
                  Chociaż jeśli mnie pamięć nie myli, to Pintowe Grodziskie 4.0 podchodziło mi bardziej.

                  Comment

                  • kenny
                    Senior
                    • 04-2009
                    • 712

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnożółty, mętny. [4]
                    Piana: Wysoka, dość trwała. [4.5]
                    Zapach: Lekko słodowy. [3]
                    Smak: Lekko wędzony, owocowo-suszowa chmielowość, goryczka średnia. [4]
                    Wysycenie: Średnie. [3.5]
                    Opakowanie: Jak to Olimp, ładne, dopracowane. [4.5]
                    Uwagi: Lekkie, wodniste, smaku niewiele, najbardziej czuć specyficzną, ale nawet smaczną chmielowość. Nie przypomina "typowego" grodziskiego (czyli dla mnie Pinty i Artezana), ale znawcą gatunku nie jestem.

                    Moja ocena: [3.7]

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bladozłoty, raczej mętny. [4.5]
                      Piana: Biała, drobna, raczej trwała, osadza się na ściankach. [4]
                      Zapach: Wędzonka nieprzesadnie intensywna, ale przyjemna. [4]
                      Smak: Czuć tu inne podejście do tego stylu, niż zastosowała Pinta. Goryczka jest mocniejsza, za to smaki wędzone lżejsze. Jak na ekstrakt piwo jest nawet treściwe, ale wciąż lekkie. [4]
                      Wysycenie: Mocne, dobrze współgra z resztą piwa. [5]
                      Opakowanie: Jak to Olimp. [4]
                      Uwagi: Aj, smakowało. Bardzo lubię grodzisze, idealne piwo do śniadania

                      Moja ocena: [4.075]

                      Comment

                      • Dzoshu
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 496

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Słomkowy, bardzo jasny, lekko zmętniony. [4.5]
                        Piana: Wygląda jak mydliny, szybko się dziurawi oblepiając szkło i osiadając na powierzchni. [3]
                        Zapach: Na pierwszym planie słód i chmiel przypominający pilsa, w tle subtelna wędzonka. [4]
                        Smak: Piwo lekkie, orzeźwiające. Już na wstępie czuć dość wysoką, pilsową ziołową goryczkę fajnie współgrająca z lekką, neutralną w odczuciu drewnianą wędzonością. Bardzo czysty profil, bez żadnych zbędnych udziwnień. [4.5]
                        Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego. [4.5]
                        Opakowanie: Fajna stylistyka olimpu, dokładny skład. [4.5]
                        Uwagi: Warka 22.11.2015 Ocena może być zawyżona ze względu na ukrop na zewnątrz ale ogólnie piwo sprawia wrażenie dopracowanego i przemyślanego.

                        Moja ocena: [4.175]
                        Attached Files
                        Last edited by Dzoshu; 02-06-2015, 21:52.

                        Comment

                        • Ravf
                          Senior
                          • 06-2013
                          • 264

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Słomkowy, lekko zmętniony. [4.5]
                          Piana: Średnio obfita, drobna, biała. Opada do krążka, który pozostaje do końca, lekko oblepia ścianki szkła. [4]
                          Zapach: Intensywny wędzony aromat. [4.5]
                          Smak: Ponownie wędzoność, wyraźna ale nieagresywna. Czuć też charakterystyczną kwaskowość od słodu pszenicznego. Goryczka mocniejsza niż w innych reprezentantach tego stylu, lecz nie wysoka, co najwyżej średnia, o ziołowych charakterze. [5]
                          Wysycenie: Średnio-wysokie. [4.5]
                          Opakowanie: Brązowa, bezzwrotna butelka. Etykieta wpisuje się w stylistykę Browaru Olimp. Jest opis piwa, dokładny skład, IBU, sugerowane szkło i temperatura spożycia. Uwagę zwraca również ciekawy "papier", znany zresztą już z poprzednich etykiet. [5]
                          Uwagi: Warka do 22.11.2015. Grodziskie z Olimpu różni się od innych dostępnych na naszym rynku. Postawiono na mocniejszą wędzoność i goryczkę, co przy zachowaniu tradycyjnego ekstraktu, zwiększyło wyrazistość.

                          Moja ocena: [4.675]

                          Comment

                          • Vortex
                            Senior
                            • 12-2011
                            • 153

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: słomkowe; lekko opalizujące [4.5]
                            Piana: bardzo drobniutka, na początku obfita; lecz szybko się zredukowała; przy końcówce pozostała w śladowych ilościach [3.5]
                            Zapach: wędzonka delikatna; ale jak najbardziej wyczuwalna i przyjemna; w tle również przyjemna słodowość; drewno. [4.5]
                            Smak: bardzo fajne połączenie rześkości i lekkości cytrusowej z wyczuwalną; wyrazistą wędzonką [4.5]
                            Wysycenie: raczej wysokie [4.5]
                            Opakowanie: utrzymana w konwencji Olimpu; informacje o piwie zawarte. [4]
                            Uwagi: Naprawdę fajny wyrazisty grodzisz, w tym roku jeden z najlepszych po jakie na razie sięgnąłem. Przy tym piwie Olimp zrobił naprawdę dobrą robotę.

                            Moja ocena: [4.375]

                            Comment

                            • yassmen
                              Senior
                              • 11-2012
                              • 288

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Blade, słomkowożółte, z lekkim zmętnieniem. [4]
                              Piana: Jest obfita, ale nieapetyczna. Grube pęcherze, wrażenie kożucha albo szumowiny. [3.5]
                              Zapach: Bardziej słodowy, niż wędzony. Nuty dymne delikatne. Lekkie fermentujące ciasto drożdżowe. [4]
                              Smak: Zupełnie bez ciała, z nieprzyjemną drożdżowo-drewnianą goryczką. Wędzonka prawie niewyczuwalna. Za to ogromne musowanie i wrażenie 'rośnięcia' w ustach. [3.5]
                              Wysycenie: Daję tyle, bo jest zgodne ze stylem. Ale dla mnie nie do przyjęcia. Rozdymka. [4.5]
                              Opakowanie: Konsekwentne stylistycznie i konsekwentnie mi się nie podoba. Komiksowe i smutne. Info zawarte. [4]
                              Uwagi: Warka do 22.11. Właśnie obejrzałem test Grodziszy u Kopyra i nie mogę wyjść ze zdumienia, że TO wygrało. Zdecydowanie wolę te wyróżnione, zbastardyzowane gatunkowo.

                              Moja ocena: [3.775]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎