Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Kraftwerk] Kałasznikow

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Kraftwerk] Kałasznikow

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • domaluj
    Senior
    • 04-2012
    • 303

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: kolor rubinowy, jak piwo z sokiem mojej żony [5]
    Piana: słaba, szybko zniknęła [3]
    Zapach: początkowo trochę karmelu i słodkich owoców tropikalnych - bardziej brzoskwinia niż marakuja, szybko się ulatnia i znika; "zjawia się i znika śliczny taki Mr. of America" - notabene [3]
    Smak: duża słodowość, karmel, pustka, bardzo mało treściwe jak na ten ekstrakt; duży plus za to, że kompletnie nie czuć tych 8% alk. [3.5]
    Wysycenie: zbyt niskie, zbyt szybko się ulatnia [3]
    Opakowanie: czerwień, w tle wojna, żołnierze, cyrylica - boję się, nie lubię w dzisiejszych czasach; jeszcze to słowo IMPERIAL... [2.5]
    Uwagi: M16 bardziej mi smakowało. Plus za świetny kolor, to chyba ten pieprz czerwony. Za mało treściwe jak na IIPA.
    Z kałasznikowów wybieram AK-47 z Nomada.

    Moja ocena: [3.275]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9731

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy nasycony, wpadający lekko w rubin (Rubin - też radziecka produkcja ). [4]
      Piana: Kremowobeżowa, drobna, dość wysoka, ale niezbyt trwała. [3.5]
      Zapach: Słodowy z akcentem ziołowo-sosnowym. [4]
      Smak: Oleisty, chwilowa sosna, potem głęboka goryczka, ślady winne i karmelowe. Niebanalny. Ciekawy. [4]
      Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
      Opakowanie: Ciekawa grafika, kultowa nazwa, choć nie wiem, co to za desant? Czyżby AN-12? Staranne wykonanie. [4]
      Uwagi: Huh.
      Konkretne piwo.
      Nie powala, jak prawdziwy AK-47 (choć ja onegdaj miałem AKMS ), ale polecam w fotelu. I zapiąć pasy .

      Moja ocena: [3.95]

      Comment

      • Winalubie
        Junior
        • 05-2015
        • 12

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Przejrzysty, czerwony/rubinowy. [4.5]
        Piana: ciemnokremowa, drobnopęcherzykowa – opada wolno i oblepia szkło [5]
        Zapach: nuty karmelowe, jakiś biszkopt, może cytryna [4]
        Smak: Jest słodkawo na początku, później cytrusowo, a na koniec zostaje fajny posmak po pieprzu. Goryczka jest bardzo słaba, może celowo na etykiecie nie podano IBU, bo sam nie jestem pewien czy przekracza wartość 70. [4.5]
        Wysycenie: średnie, ze wskazaniem w dół [3.5]
        Opakowanie: Mi bardzo odpowiada, bardzo fajnie wykonana grafika, motyw wojenny, nazwa napisana cyrylicą bardzo pasuje. Opakowanie ma swoich zwolenników i przeciwników - jest kontrowersyjne, mówi się o nim, jak dla mnie to wielki plus. [4.5]
        Uwagi: Oprócz koloru w niczym nie przypomina mi IIPA jakie do tej pory piłem. Dlatego też ocena ogólna bardzo różni się od mojej oceny stylu, która nie byłaby już tak wysoka. W każdym razie piwo jest bardzo pijalne i ciekawe ze względu na pieprz i praktycznie niewyczuwalne 8% zawartości alkoholu. Dla mnie bomba.

        Moja ocena: [4.325]
        Attached Files
        Last edited by Winalubie; 26-05-2015, 10:22.

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Herbaciany, klarowne. [4.5]
          Piana: Obfita, dość długo się utrzymuje, oblepia szkło. [4]
          Zapach: Żywica, cytrusy, karmel, hibiscus (?). [4]
          Smak: Oleista konsystencja. Karmel i cytrusy. Wysoka ale przyjemna, trochę łodygowa goryczka. [4]
          Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
          Opakowanie: Fajna eta, dokładny skład. [4.5]
          Uwagi: Warka 05.10.15 Całkiem fajne, specyficzne. Warte spróbowania.

          Moja ocena: [4.075]
          Attached Files
          Last edited by Dzoshu; 12-06-2015, 00:31.

          Comment

          • Pess09
            Senior
            • 12-2013
            • 284

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Herbaciany, pod światło bardzo ładna żywa czerwień. [4.5]
            Piana: Jasno beżowa, średnio obfita, zbudowana z średnich i małych pęcherzyków, lekko oblepia szkło. [3.5]
            Zapach: Mało intensywny, karmelkowy i maślany, żywica i owoce tropikalne. [3]
            Smak: Początkowo karmel który nie jest zbyt słodki, następnie dużo nut iglasto-żywicznych i cytrusów, goryczka jest przyjemna i na wysokim poziomie, oprócz tego w ustach zostaje minimalny posmak pieprzu. [4.5]
            Wysycenie: Średnie, nie przesadzone w żadną stronę chociaż na początku bąbelki czuć było aż za bardzo lecz to ustało po chwili. [4]
            Opakowanie: Etykieta bardzo mi się podoba, zawiera wszystkie informacje, brakuje kapsla w czerwono czarnej kolorystyce i złożyło by się w fajną całość. [4.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.85]

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miedziano-rubinowy, nieprzejrzysty. [4.5]
              Piana: Niezbyt wysoka, ale trwała, lekko beżowa, ładnie oblepia szkło. [4.5]
              Zapach: Słaby, karmelowo-ziołowy. [3]
              Smak: Karmelowy, lekko winny, ziołowo-cytrusowa chmielowość i takaż goryczka, średnia, ale długa, trochę łodygowa. Na koniec niezbyt silne pikantne, przyprawowe posmaki. [3.5]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Niebanalne, fajny zabieg z cyrylicą. Szkoda, że nie mają własnych kapsli. [4.5]
              Uwagi: Niezbyt mi podeszło, zapach słabiutki, smak dziwny, mało chmielowości, w dodatku jest głównie ziołowa, cytrusy na drugim planie. Goryczka niezbyt smaczna, długo zalega. Pieprz chyba wyczuwalny pod postacią lekko pikantnych posmaków. Szału nie ma, ciężko się je pije.

              Moja ocena: [3.55]

              Comment

              • Mars276
                Senior
                • 07-2014
                • 134

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny bursztyn wpadający w miedź. Piwo jest minimalnie zmętnione. [4.5]
                Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, trwała, pięknie koronkuje. [5]
                Zapach: Słodki zapach owoców tropikalnych. Pod spodem karmel i odrobina nut sosnowych. Z butelki czuć też melanoidyny. Przy wąchaniu retronosowym karmel wychodzi na pierwszy plan. Dobry aromat. [4]
                Smak: Piwo jest półwytrawne. Pełnia średnia. Goryczka jest wysoka i zalegająca (trochę męcząca). W smaku dominuje karmel uzupełniony smakami żywicznymi. Owoce tropikalne schodzą na dalszy plan. Czuć też odrobinę zielonego jabłka. Alkohol wyczuwalny jest jedynie poprzez delikatne grzanie w przełyk. [3.5]
                Wysycenie: Wysycenie niskie - mnie odpowiada. [4.5]
                Opakowanie: Bardzo fajna, stylowa etykieta. Lekki minus za niepodanie dokładnego zasypu. [4]
                Uwagi: Solidne IIPA. Alkohol praktycznie niewyczuwalny. Niezły aromat. Świetna piana. Goryczka do poprawienia.

                Moja ocena: [3.95]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎