Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Bernardyńskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6077

    Grodzisk Wielkopolski, Bernardyńskie

    Ekstrakt 13% wag. i alko 6,5% obj.

    Mocne, pszeniczne, dymione wg głównej etykiety.

    Piana - ostrożnie bo "wyskakuje" /nie trzepać/, na dłużej grubsza warstwa z małym lejsingiem.
    Barwa - żółta, mętna.
    Gaz - średni.
    Aromat - kwaskowaty słód ale ciekawie przyjemny.
    Smak - lekko słodkawe, lekko zbożowe, lekko kwaskowe.

    Nic specjalnego ale w upały... w cieniu, takie piwo będzie bardzo smakować.
    Attached Files
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Kolor: Słomkowy, zamglone.
    Piana: Obfita, średnie pęcherzyki, szybko opada dziurawiąc się.
    Zapach: Subtelna wędzonka, słód, poza tym niewiele.
    Smak: Czuć pszenicę i wędzone słody. Bardzo przyjemny, delikatny, orzeźwiający. Leciutka goryczka na finiszu.
    Wysycenie: Wysokie ale pasuje.
    Opakowanie: Fajna etykieta, dokładny skład.
    Uwagi: Warka 9.01.16 Schłodzone smakuje super (jak na 3zł), totalne zaskoczenie.
    Attached Files

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #3
      Oba piwa mydlane, Bernardyńskie bardziej. Przypomina niezbyt udane piwo domowe.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #4
        Bernardyńskie jest chyba najsłabsze z całej czwórki. Nie mniej niezłe piwo, jednak jeżeli będę miał możlwiość wyboru zostanę przy klasycznym grodziszu.

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Klatak Wyświetlenie odpowiedzi
          Bernardyńskie jest chyba najsłabsze z całej czwórki. Nie mniej niezłe piwo, jednak jeżeli będę miał możlwiość wyboru zostanę przy klasycznym grodziszu.
          A moim zdaniem jest całkowicie odwrotnie
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty zmętniony. [4]
            Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4.5]
            Zapach: Delikatna wędzonka, taki powiew, w tle lekkie cytrusy. [4]
            Smak: Wędzonka nieco intensywniejsza, niż w "lżejszym bracie", w stylu grodziskim. Ślad cytrusów i słodu. Całkiem fajny... [4]
            Wysycenie: Średnie, grodzisz chyba powinien mocniej musować. [3.5]
            Opakowanie: Butelka 0,4 z wytłoczeniami browaru, kapsel browaru, eta "w serii", nawiązuje do klimatów secesyjnych. Mnie nie porwało... [3.5]
            Uwagi: Trochę bardziej "mięsiste" piwo, niż wersja "lżejsza". Mnie taka wersja bardziej przekonuje, zobaczymy, co będzie po pozostałych "kompotach"...

            Moja ocena: [4]

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Słomkowo-złoty. Zmętniony, ale bez szaleństw [4]
              Piana: Imponująca! Obfita, sztywna, trwała. Oblepia szkło. Drobnopęcherzykowa. Wizualnie super [5]
              Zapach: Wędzonka gdzieś tam jest, ale mało wyraźna, w tle. Czuć ją, ale nie narzuca się. Poza tym nie za ciekawie. Delikatna, nieco mdła słodowość i to by było na tyle [3.5]
              Smak: Nieco lepiej niż w zapachu. Piwo jest bardzo mocno nasycone co pasuje do całości. Subtelna goryczka nieźle współpracuje z dość pełnym ciałem słodowym. W tle nuty wędzonki, ale też jakieś takie niewyraźne. Pod koniec lekki kwasek. [3.5]
              Wysycenie: Bardzo wysokie i - jak wspomniałem powyżej - pasuje do koncepcji raczej [5]
              Opakowanie: Mi te butelki się podobają, etykiety stylizowane nieco na klimat retro też. Sympatyczne to Dokładny skład [4.5]
              Uwagi: Warto było spróbować, ale od zachwytu jestem bardzo daleki. Takie tam, bez szału

              Moja ocena: [3.8]

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Też blady [4]
                Piana: Wysoka, tak solidna jak w Grodziskim [5]
                Zapach: Dużo lepiej niż w Grodziskim, pachnie jak lekki Weizenbock, wyraźna pszenica, w nucie dolnej odrobina dymu z ogniska, chmielu niewiele [4.5]
                Smak: Smakuje jak lekki Weizenbock, nie za słodkie, mocno pszeniczne, orzeźwiające, mało dymne [4.5]
                Wysycenie: w normie w przypadku tego stylu i rzeczywiście orzeźwia, nie szczypie aż tak jak w Grodziskim [4]
                Opakowanie: Idealnie jak dawnemi czasy [5]
                Uwagi: Podobnie jak Grodziskie, musi być wyraźnie zmrożone-tak jak szampan, wtedy i nalać się da, a i w smaku jest ok

                Moja ocena: [4.525]
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnożółty, mętny. [4]
                  Piana: Dość wysoka, ale szybko opada. Zostaje niewielki kożuch. [4]
                  Zapach: Wędzonka, mokre drewno, lekkie zioła. [4]
                  Smak: Słodkawy, słodowy, wędzonka, goryczka niska/średnia, ziołowa, lekko owocowe posmaki. [4.5]
                  Wysycenie: Dość wysokie. [4.5]
                  Opakowanie: Bardzo ładna, stylowa etykieta. [5]
                  Uwagi: Najlepsze z 4 piw serii. Smak wyraźny, wędzony i ziołowa chmielowość, szkoda jedynie, że jest tak słodkie. W cenie z promocji pewnego płaza nawet warte zakupu.

                  Moja ocena: [4.275]

                  Comment

                  • rafael52
                    • 12-2013
                    • 478

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złocisty, zamglony. [4.5]
                    Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, dziurawi się, ale jest trwała, zostawia dużo śladów na szkle. [4]
                    Zapach: dominują nuty słodowe, wędzonka delikatna, wyczuwalne również ziołowe aromaty chmielu. [3.5]
                    Smak: głównie słodowy, kojarzący się z jakimś mocnym lagerem, goryczka raczej niska, wędzonka wyczuwalna na finiszu. [3]
                    Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego. [4.5]
                    Opakowanie: bardzo ładna grafika nawiązująca do etykiet z przed lat, sporo informacji o samym piwie, całość dopracowana. [4.5]
                    Uwagi: warka do 31.01.2016.

                    Moja ocena: [3.5]
                    Last edited by rafael52; 22-05-2015, 22:12.

                    Comment

                    • Winterstorm
                      Member
                      • 06-2014
                      • 60

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłoty/słomkowy, wyraźnie zmętniony. Na początku przetaczała się w środku jakaś taka niezbyt estetyczna zawiesina, ale szybko zniknęła. [4.5]
                      Piana: Zaraz po nalaniu wysoka, biała, całkiem ładna. Mocno się dziurawi. Delikatnie oblepia szkło. Cienka warstwa pozostaje dłuższy czas. [4]
                      Zapach: Głównie słodowość, nieco wędzonki oraz chmielowej ziołowości. Źle nie jest, ale bez szału. [3]
                      Smak: Przede wszystkim lagerowa słodowość, nieco słodyczy, pszeniczności, zaskakująco wyraźna goryczka. Całkiem pełne, nawet lekko sycące. [3.5]
                      Wysycenie: Bardzo wysokie, dla mnie nawet nieco za wysokie. [4]
                      Opakowanie: Tak jak w przypadku reszty - dla mnie wieje nieco tandetą, aczkolwiek jest zarówno opis jak i skład. Piwo nie wchodzi tak lekko, jak to o smaku bzu, więc tutaj butelka 400ml ma już większy sens. [3.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.45]

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        #12
                        Strasznie średnie piwo, liczyłem na pszenicę, a otrzymałem wędzoną pszenicę, nie dla mnie, ponieważ nie lubię piw wędzonych
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • jacekan
                          Senior
                          • 05-2011
                          • 388

                          #13
                          Udało im się, świetne piwo. Dokładnie takie jak być miało. Piękna gruba czapa drobno pęcherzykowej piany, utrzymująca się do końca i odbudowująca się po każdym łyku. Idealne, wysokie wysycenie, musuje w szkle tak jak powinno. Bardzo, bardzo delikatne aromaty słodowo-wędzono-chmielowe. Przyjemna, lekko cierpka goryczka. Po wypiciu długo w ustach pozostaje delikatny dymek i smak chmieli, idealnie. Te 6,5% czuć dopiero po chwili, po spożyciu całego piwa. Jeżeli będą trzymać się tego poziomu, to będzie to jedno z kilku piw na rynku, które naprawdę zasługuje na pochwałę. jestem pod wrażeniem, oczekiwania były ogromne, sprostali im, brawo.
                          Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                          Comment

                          • m00ku
                            Junior
                            • 01-2015
                            • 20

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Nieco ciemniejsze niż podstawowa wersja, ale wciąż słomkowe, lekko zmętnione. [5]
                            Piana: Bardzo obfita, drobno/średniopęcherzykowa, dość szybko się dziurawi, ale odnawia za każdym łykiem. [4.5]
                            Zapach: Z butelki przede wszystkim ogniskowa wędzonka, za to w szkle jakoś uciekła. Aromat głównie słodowy i przyjemnie ziołowy. [4]
                            Smak: Dobrze wyczuwalna wędzoność, słodowo/ziołowe. Bardzo orzeźwiające i pijalne. [4]
                            Wysycenie: Wysokie, ale nie ekstremalnie, musujące, lekko szczypie w język. [4.5]
                            Opakowanie: Świetna etykieta oraz butelka, nawiązujące do tradycji. Do tego równie estetyczny kapsel. Całość bardzo dobrze się prezentuje. [5]
                            Uwagi: Świetne piwo na upalne dni, razem z podstawowym "zGrodziskim" zajmie stałe miejsce w mojej lodówce

                            Moja ocena: [4.175]

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bladozłoty. [5]
                              Piana: Ładna, biała, drobna, opada raczej szybko osadzając się na ściankach. [4]
                              Zapach: Delikatna wędzonka, nuta alkoholowa, właściwie tyle. [3]
                              Smak: Piwo zaskoczyło mnie wyczuwalną, nawet wysoką trawiastą goryczką, silniejszą niż - też wyczuwalną - wędzonką. Ale niestety wyczuwalny jest także alkohol, co nie powinno mieć miejsca. Piwo mało treściwie, co nie może dziwić ze względu na bardzo głębokie odfermentowanie. [3]
                              Wysycenie: Wysokie, ale to dobrze. [5]
                              Opakowanie: Jak pozostałe z serii. [4.5]
                              Uwagi: Ja się zawiodłem; może do sprzedaży trafiło kilka różnych partii?

                              Moja ocena: [3.375]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎