Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, KonstanciN Dawne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kamionka, KonstanciN Dawne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowe, klarowne [5]
    Piana: biała, średnia, drobna, mierna, szybko opadła [3]
    Zapach: słaby i mało ciekawy, słodowy i lekko myszowaty [2.5]
    Smak: brak pełni i treściwości, dominuje lekka słodycz z niezbyt przyjemnym posmakiem instalacyjnym, goryczka cierpka, pestkowata, momentami czuć metaliczne posmaki [2.5]
    Wysycenie: trochę za duże [4]
    Opakowanie: marka Konstancińska z Chodziezy.... no mogę to przeboleć bo na kontrze jest wyraźny napis o miejscu warzenia [3.5]
    Uwagi: Zero porównania do oryginału z Konstancina

    Moja ocena: [2.8]
    Attached Files
    Last edited by becik; 21-05-2015, 20:02.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Jak rzadko, w pełni zgadzam się z becikiem. Aromat myszy utaplanej w słodzie a smak to słodkawa woda z nieprzyjemną goryczką - jak ulał pasuje tu skitofowskie określenie "technologiczna".

      4,05 zł za butelkę to zdecydowanie wygórowana cena.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasne złoto, idealnie klarowne. [4.5]
        Piana: Średniej trwałości, szybko opada, ale końcówka w postaci 3 centymetrów trzyma się długo. Do szkła lepi się słabo. [3.5]
        Zapach: Dużo miodu, mało chmielu. Oprócz tego ścierka wyjęta z wiadra. [2]
        Smak: Jest na początku jakiś kwasek, który zniechęca. Później już lepiej. Goryczka jak w dobrym lagerze, nasza. Żadnego metalu tu nie ma. Słodowa baza silna, fajnie dostosowana do ziołowej goryczki. [3.5]
        Wysycenie: Odpowiednie, wysokie, ale bez przesady. [4]
        Opakowanie: Serducho się wzrusza i łezka z oczu płynie. Etykieta jak stary dobry Konstancin, również kapsel. [4]
        Uwagi: Pamiętam piwa z Konstancina, zarówno Dawne jak i Starodawne. Były lepsze, naturalne lagery.
        Kamionka z datą do 31.10.2015.

        Moja ocena: [3.075]

        Comment

        • jacekan
          Senior
          • 05-2011
          • 388

          #5
          Lubię takie piwa. Lubię piwa uczciwe. Jeżeli producent wciska mi kity, a w butelce jest co innego to szlag mnie trafia. Tu tego nie ma. Na etykiecie wyraznie napisane, że- przyjemne, delikatne, jasne, subtelne. I dokładnie to w butelce otrzymujemy. Właśnie takie. Nic więcej i ani trochę mniej. Z przyjemnością się pije. Słodowe smaczki, chmielowe aromaty, goryczka, nasycenie, wszystko świetnie współgra, nic nie psuje efektu. Często dobre piwa potrafią być zepsute jednym niepotrzebnym elementem. W tym piwie wszystkie nasze zmysły są w idealny sposób usatysfakcjonowane. Wiem, dość lakonicznie opisuję. Ale to właśnie takie piwo. Tu nie ma o czym pisać. Proste, uczciwe piwo, kropka . Bardzo chętnie piłbym o każdej porze roku.
          Last edited by jacekan; 13-11-2017, 18:31.
          Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎