Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Permon, Honey Ale 13°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Permon, Honey Ale 13°

    Tym razem browar z Sokolova raczy nas piwem American Pale Ale z dodatkiem miodu. Użyto dwóch rodzajów słodów i trzech rodzajów chmieli. Nie podano nam niestety na opakowaniu jakich. Zawartość alkoholu 5,3%, ekstrakt to czeska 13°.

    Bursztynowy kolor. Jak na niefiltrowańca przystało mocno nieklarowna.
    Obfita i trwała piana o barwie złamanej bieli. Mięsista i z dużą tendencją do oblepiania szklanki.
    Umiarkowany aromat estrów owocowych w postaci cytrusów i słodkich owoców oraz kwiatowych odcieni. Całkiem wyraźna trawiasta nuta chmielowa. Jako dopełnienie trochę słodowości. Delikatne drożdże na końcu.
    Smak jeszcze bardziej stonowany. Nieduża, ale wyczuwalna i długo wygasająca chmielowa goryczka. W porównaniu z zapachem mamy w ustach więcej słodowego charakteru. Miód raczej na poziomie sugestii. Piwo jest stosunkowo mało treściwe w odbiorze.
    Nagazowanie średnie minus.
    Butelka oklejona w permonowskiej estetyce. Tym razem zgodnie z zakładanym klimatem piwa parka dwóch ululanych miodkiem (? ) pszczółek - grubas mlaska łapczywie a chudzina już złapała następną fazę. Czarny kapsel.

    No dobra, mnie to piwo nie powaliło za specjalnie. Miłośników miodu zaś na pewno mocno rozczaruje. Przeciętna APA o przyzwoitym nachmieleniu jak na styl, ale nic poza tym. Niska treściwość i w sumie ubogi, płaski profil smakowy nie pozwalają na ocenę wyższą niż 7,5 w skali 1-10. I tylko piana zachwyca. Naprawdę. Szklanka zaniesiona do mycia była cała oblepiona jej resztkami.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Piwo zmieniło parametry. Obecnie to 14%, alk. 5,7%

    W smaku dominuje tępa, piołunowo-ziołowa goryczka, miodu bardzo niewiele, nie przebija się przez wyrazistą goryczkę. Chmielu dużo, gorzko, ale poza tym blado.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎