Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kasztelan, Kasztelan Chmielowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kasztelan, Kasztelan Chmielowe

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złocisty, klarowny [5]
    Piana: biała, drobna, opadała powoli, osadzała się na szkle małymi grupkami [3.5]
    Zapach: w sumie czuć tylko słodowość [3.5]
    Smak: momentami sprawiało wrażenie wodnistego, na pierwszym planie można wyczuć goryczkę, trochę pestkową trochę chmielową,w tle zbyt mocno wyczuwalne słodkawe, słodowe akcenty, piwo nierówne, nie podeszło [2.5]
    Wysycenie: jak dla mnie za duże [3]
    Opakowanie: bardzo fajna etykieta, do tego firmowy kapsel [5]
    Uwagi: Opakowanie lepsze niż zawartość, bardziej niż przeciętne piwo, ledwo dopite

    Moja ocena: [3.225]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złoty, klarowny. [5]
      Piana: średnio wysoka, biała, drobna, średnio trwała, zostawia spore ślady na szkle. [4]
      Zapach: średnio intensywny, słodowy. [3]
      Smak: lekko słodowy, słodkawy, goryczka jest wyczuwalna, ale mało wyrazista. Piwo jest lekkie, żeby nie napisać, że wodniste i chmielowe tylko z nazwy. [2]
      Wysycenie: średnie. [4.5]
      Opakowanie: ładna etykieta, kapsel z nazwą piwa. Opakowanie dużo lepsze niż zawartość. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [2.925]

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty, idealnie klarowny. [5]
        Piana: Nawet przyzwoita. Biała, drobna, ale niezbyt wysoka i nietrwała. [3]
        Zapach: Jest jakiś aromat chmielowy, a to już sporo. Wprawdzie po odstawieniu piwa na dwie minuty stał się bardzo słaby, ale krótko po przelaniu był, i to nawet przyjemny. [3]
        Smak: W pierwszym momencie pomyślałem, że nie jest tak źle - pojawiła się goryczka, lekka słodowość i pomyślałem, że nawet smaczne. Niestety po przełknięciu pojawił się standardowy koncernowy kwasek, ponadto wodnistość tego piwa jest wprost przeokrutna. Niemniej tragedii nie ma. [3]
        Wysycenie: Zaskakująco niskie. Albo inaczej - wysokie, ale nie aż tak, jak przyzwyczaiły nas koncerny. [5]
        Opakowanie: Nieśmiertelne "zawiera słód jęczmienny" i inne korpobzdury. [3]
        Uwagi: Hmmm... Zimne dało radę. Ale nie wiem, czy chcę powtarzać.

        Moja ocena: [3.2]

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #5
          Piana: Nawet niezła. Zwarta, średnio obfita i coś tam trzyma się do końca szklanki
          Zapach: średnio intensywny. Najlepszy tuz po otwarciu butelki. Jest i chmiel. Są jakby cytrusy z kwiatami
          Smak: w miarę wyraźny jak na korpo. Czuć goryczkę cytrusowo-ziołową. Są lekkie kwiaty i landrynki. Słodowość wyczuwalna, nie jest takie puste jak inne zwykłe eurolagery. Oczywiście wydaje się wodniste, ale coś tam się dzieje. Nie ma na końcu tego koncernowego szmato kwaśnego posmaku.
          Wysycenie: średnie ku niskiemu. Jest ok, bo nie zapycha
          Opakowanie: "odpustowa" grafika. Bzdety nic nie mówiące o samym piwie na kontrze. Nie zachęca do kupna, bo zwykły wyjadacz tysko-harnasia nie wie co się spodziewać po tym piwie. Plus za firmowy kapsel oraz krawatkę.

          Uwagi:
          Cena 2,49zł + kaucja w promo tesco
          Warka 04.11.15
          Kod LPL02F/128

          Dla mnie nie jest złe. Na tle zwykłych marnych korpoeuro lagerów wypada nieźle. Ma zapach, ma smak. Coś się tam dzieje.
          Pewnie w tym sezonie z dwa razy jeszcze zakupię.
          Ogólnie przypomina lekko rozwodnionego Miłosław Pilznera
          Attached Files
          Last edited by dlugas; 07-06-2015, 09:35.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6124

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny bursztyn, raczej klarowne. [3.5]
            Piana: Średnia, na dłużej cienka /nie do końca pełna/ warstewka. [3]
            Zapach: Jakiś słód może nawet z nutą chmielu. [3]
            Smak: Typowa słodowość koncernowa z mini goryczką. [3]
            Wysycenie: Średnie. [3]
            Opakowanie: A mnie nawet pasuje mimo że linia "specjały" to chęć pogodzenia graficznej jakości koncernowej z niby rzemiosłem ale bez powodzenia.

            Za profesjonalna robota . [3.5]

            Uwagi: Z całej trójcy chyba najgorsze bo najbliżej ma do koncernowej masówki.

            Wypić można spokojnie ale w żadnym wypadku nie oczekujmy jakichś wyższych chmielowych doznań.

            Moja ocena: [3.05]
            Last edited by Javox; 07-06-2015, 17:31.

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #7
              O, dziwo, bardziej chmielone niż się można spodziewać. Na drugim miejscu po Białym.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • Pess09
                Senior
                • 12-2013
                • 284

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Nawet ładne klarowne złoto. [4.5]
                Piana: Średnio obfita, zbudowana z dużych i średnich pęcherzyków, szybko opada zostawiając po sobie nieliczne ślady. [2.5]
                Zapach: Po pierwszym powąchaniu z butli byłem zadziwiony że czuć chmiel aż tak mocno, czar prysł jednak w chwili przelania do szkła. Tutaj chmiel już dużo dużo słabszy i jakby troche skarpetowaty, słodowość taka troche bezpłciowa. [2.5]
                Smak: Piwo dość wodniste, lekka słodowość, goryczka średnia chyba minimalnie wyższa niż w większości lagerów koncernowych jednak nie jest zbyt szlachetna. Oczywiście czuć typowo koncernowy alkoholowy posmak który sprwia że odechciewa się pić. [2.5]
                Wysycenie: Dla mnie za wysokie, po połowie już czuje się pełny w brzuchu. [3]
                Opakowanie: Najmocniejsza strona tego piwa, etykieta bardzo ładna i taka "swojska", i przynajmniej nowy kapsel do kolekcji... [5]
                Uwagi: Zwykły koncernowy lager z może minimalnie wyższą gorczyką niż przeciętny przedstawiciel koncerlagera, nic godnego polecenia.

                Moja ocena: [2.75]

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty,całkiem ładny...przejrzysty,widać też drobinki. [3.5]
                  Piana: Biała,średnio- i drobnoziarnista,po trzech minutach cienka warstwa,średnio obkleja szklankę,pozostaje do końca. [3.5]
                  Zapach: Czuć koncernowy chmiel i słód. W zatkanej butelce do chwili obecnej utrzymał się lekki rozpuszczalnikowo-słodowy zapaszek. [3]
                  Smak: Kwasek,kwasek i jeszcze raz kwasek...później dochodzi do głosu niewielka chmielowa goryczka i słód. [2]
                  Wysycenie: Było przez cały czas w sporej ilości. [4]
                  Opakowanie: Zwrotne ''okocimskie'',miłe dla oka naklejki...składu właściwie brak,napisali,że użyli Marynki... Ładny kapselek. [3.5]
                  Uwagi: Warka do 4.11.2015,wypiłem 4.07'15. W smaku dominował kwasek,nie był jakiś szczególnie męczący,ale nie oto chyba tu chodziło...za to,pięknie odbijało mi się chmielem. Wydaje mi się,że Harnaś wysokochmielowy był lepszy.

                  Moja ocena: [2.75]

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnozłoty klarowny. [4]
                    Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4.5]
                    Zapach: Chmielowy z tłem słodowym. [3.5]
                    Smak: Oj, słabo... Taki posmaczek pilsowo-lagerowo-marketowy... [3]
                    Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                    Opakowanie: W serii, dopracowane, może się podobać. [4]
                    Uwagi: Nie powala na kolana, ale latem można wypić...

                    Moja ocena: [3.475]

                    Comment

                    • slyboots
                      Senior
                      • 03-2014
                      • 292

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: słomkowy, jasne złoto [3]
                      Piana: Bardzo szybko zanika i delikatnie oblepia szkło [2]
                      Zapach: Chmiel, słód, słodkość i typowo Carlsbergowy odór alkoholu [1.5]
                      Smak: Wodniste, mokry karton, warzywa, kwaskowe, rozpuszczalnikowy alkohol, gdzie ta goryczka się pytam ??? gdzie ten chmiel ??? [1.5]
                      Wysycenie: Średnie poprawne [3]
                      Opakowanie: Lipa Panie Lipa, nic specjalnego, nędza [2]
                      Uwagi: Warka:

                      31,01,2016 17:27
                      LPL02F/2016

                      Alk. 5.2% Obj.

                      Po prostu LIPA !!! Porażka.
                      Nie polecam !!! Nie kupować bo naprawdę nie warto no chyba że będzie za złotówkę. Nawet nie warto mi się o nim rozpisywać.
                      Nigdy więcej nie kupie. Z całej trójcy zdecydowanie najgorsze zaraz za Niefiltrowanym które też jest do niczego, Białe jako tako wychodzi ale też rozwodnione i bez rewelacji.

                      Pozdrawiam

                      Moja ocena: [1.725]
                      Last edited by slyboots; 07-09-2015, 00:38.

                      Comment

                      • Obywatel1978
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 281

                        #12
                        Jak na koncerniaka bardzo uczciwe piwo. W zapachu i w smaku wyraźnie wyczuwalne nuty chmielowe. Minimalna wodnistość faktycznie jest - mogłoby być więcej nut słodowych w jej miejsce. Piana uczciwa - zostawia ładny lacing na szkle. Piwko w kolorze złocistym, idealnie klarowne, umiarkowanie nagazowane, w zwrotnej butelce.

                        Zwłaszcza na urlopie - jeśli komuś uda się je wyszukać w sklepie wśród tuskożywców - wybór zdecydowanie godny polecenia.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎