Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica, [Birbant] Citra IPA Dark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Witnica, [Birbant] Citra IPA Dark

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rgrzech
    Senior
    • 12-2013
    • 230

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatny, klarowny. [4.5]
    Piana: Ecru, obfita, zbudowana z dużych pęcherzy więc szybko się dziurawi. Ładnie oblepia szkło. [4]
    Zapach: Citra rządzi. Jest rześko, intensywnie, słodko, grejpfrutowo i żywicznie. Niestety po ogrzaniu wylazł lekki DMS. [3.5]
    Smak: Wysoka, nie za długa, grejpfrutowa goryczka, połączona z nutami żywicznymi i prażonego słonecznika. Pełnia adekwatna do ekstraktu, piwo jest bardzo pijalne. Finisz długi, lekko palony, czekoladowo-grejpfrutowy. [4]
    Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Ładny motyw graficzny i dużo potrzebnych informacji. [4.5]
    Uwagi: Rześkie, dobrze pijalne, cytrusowo-żywiczne, z odpowiednią goryczką.

    Moja ocena: [3.9]

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemnobrunatny, zmętniony. [4]
      Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, dziurawi się, ale jest trwała, pozostawia dużo śladów na szkle. [4]
      Zapach: średnio intensywny, nawet w kierunku słabego, wyczuwalne nuty Citry, lekkie żywice, obecne są również nuty od ciemnych słodów, czekolada, delikatna paloność. [3]
      Smak: tutaj nuty ciemnych słodów zdecydowanie wyraźniejsze, wyczuwalna paloność, nawet współgra to jakoś z nutami żywicznymi od chmielu, goryczka średnia, trochę zalegająca. [3.5]
      Wysycenie: średnie, delikatnie w kierunku wysokiego, pasuje. [4.5]
      Opakowanie: etykieta nawiązuje do podstawowej wersji, kontra trochę słabo czytelna. [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.45]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 03-06-2015, 09:48.

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemno brązowy z rubinowymi przebłyskami, dość klarowne. [4]
        Piana: Kremowa, obfita, drobno zbudowana, dość trwała, zdobi szkło. [4.5]
        Zapach: Dość intensywny, zdecydowanie chmielowy - cytrusy i żywica. Nieco prażonego słonecznika i czekolady. [4]
        Smak: Zdecydowanie chmielowe identycznie jak w aromacie z nieco większą dominacją nut żywczcznych. Raczej dość "jasne", aczkolwiek pojawia się nieco karmelu i gorzkiego kakao. Goryczka dość wysoka, grejpfrutowa. [4]
        Wysycenie: Nieco powyżej średniego, jest ok. [4.5]
        Opakowanie: Nawiązujące co pozostałych z serii, na wykrojniku Witnicy. [4.5]
        Uwagi: Warka z datą do 14.12.2015. Smaczne i solidnie nachmielone.

        Moja ocena: [4.1]

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
          Piana: Wysoka, trwała, beżowa, pięknie oblepia szkło i zostawia duży kożuch. Super. [5]
          Zapach: Palony, kawowo-czekoladowy, żywica. [4.5]
          Smak: Gorzka czekolada, kawa, palone, cytrusowo-palona goryczka, średnia. Kwaskowe. [4]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Ładne, wolałem tą starą linię etykiet. Szkoda, że kapsel wciąż golas. [4.5]
          Uwagi: Smaczny ten stout American, ale jednak stout. Mocno czekoladowo-palone, goryczka też palona. Nuty cytrusowe dość silne, ale nie są na pierwszym planie. Dobre, ale raczej nie jest to Black (Dark?) IPA.

          Moja ocena: [4.325]

          Comment

          • Dzoshu
            Senior
            • 12-2013
            • 496

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny brąz z rubinowym refleksem. [4]
            Piana: Obfita, dziurawi się, oblepia szkło. [3.5]
            Zapach: Mało intensywny. Grejpfrut, żywica, czekolada na granicy wyczuwalności. Gdzieś w tle majaczy siarka - stary pot, szatnia. [3]
            Smak: Przyjemnie chmielowe w cytrusowy sposób - ładnie komponuje się z czekoladą ciemnych słodów. Goryczka średnio wysoka i czekoladowy posmak. [4]
            Wysycenie: Średnie, OK. [4]
            Opakowanie: Całkiem fajna eta, dokładny skład. [4]
            Uwagi: Warka 14.12.15 Nic szczególnego. Smakuje lepiej niż pachnie.

            Moja ocena: [3.6]
            Attached Files
            Last edited by Dzoshu; 17-06-2015, 22:47.

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny brąz, piwo jest mętne. [4]
              Piana: Potężna, beżowa, trwała, nie chce opadać. Oblepia szkło niczym maślanka. [5]
              Zapach: Delikatny, głównie żywica i czekolada. Ubogo. [2.5]
              Smak: Goryczka wyraźna, cytrusowa, lekko pestkowa. Trochę gorzkiej czekolady. Słód też jest, palony, karmelu nie ma, smakuje jak jasna IPA z dodatkiem stoutu. [4]
              Wysycenie: Średnie, odpowiednie zdecydowanie. [5]
              Opakowanie: Kolor żółty i czerwony nijak nie współgra. Podali IBU, 62.
              Dobrej jakości papier. [3]
              Uwagi: Piwo dobre, goryczkowe, nie urywa czterech liter, trochę jednak za mało ciemnych niuansów. Warka 14.12.2015.

              Moja ocena: [3.575]

              Comment

              • cejot
                Member
                • 11-2014
                • 64

                #8
                Kolejne świetne piwo z Birbanta. Jedynie mi brakło trochę paloności, przez co piwo trochę jednowymiarowe pod tym względem. Ale bogactwo chmielowe niweluje te braki. Poza tym piwo bardzo pijalne, orzeźwiające i smaczne.

                Comment

                • jerzdna
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 240

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cejot Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kolejne świetne piwo z Birbanta. Jedynie mi brakło trochę paloności, przez co piwo trochę jednowymiarowe pod tym względem. Ale bogactwo chmielowe niweluje te braki. Poza tym piwo bardzo pijalne, orzeźwiające i smaczne.
                  Moim zdaniem palonosc występuje ale niewielka. Faktycznie bardziej czuć czekoladę od Carafy Niemniej piwo bardzo pijalne i aromatyczne. Brawo Birbant!

                  Comment

                  • cejot
                    Member
                    • 11-2014
                    • 64

                    #10
                    Źle się wyraziłem że mi brakło paloności, chodziło mi że jej trochę za mało

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      #11
                      To jedno z lepszych CDA jakie piłem - idealnie wręcz zbalansowane palone słody z cytrusową goryczką. Są nuty kawowe, prażony słonecznik, lekki kwasek. Goryczka średnia i trochę jednowymiarowa ale dobrze skomponowana ze słodami.

                      Comment

                      • Brodzislaw
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 1020

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemno-brunatna, zmętniona, lekko opalizująca. [4]
                        Piana: Beżowa, obfita, zwarta, z drobnych pęcherzy. przy opadaniu zostawiła ślad i tworzyły sie miejscami średnie pęcherze. [5]
                        Zapach: Słody palone, prażoność, leciutki kwasek plus cytrusowa/cytrynowa goryczka chmielowa. [4]
                        Smak: Słody ciemne mocno zaakcentowane (kawa, kwasek) i nakłada się nań goryczka średnia w nucie skórki cytrynowej. [4]
                        Wysycenie: Średnia w kierunku niskiej. [4]
                        Opakowanie: Esy - floresy - ale ujdzie :-) [4]
                        Uwagi: Lepsze z piw w stylu CDA dostępnych od czasu do czasu na terenach okupowanych przez reżim III RP.

                        Moja ocena: [4.1]

                        Comment

                        • rafalek21
                          Senior
                          • 04-2015
                          • 1407

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ciemny brąz prawie czarne, klarowne, rubinowe refleksy pod światło. [5]
                          Piana: Ciemnobeżowa, obfita, drobnopęcherzykowa, gęsta, trwała, ładny lacing. [5]
                          Zapach: Prażony słonecznik, żywica, troszkę owoców tropikalnych, brakuje mu intensywności. [3.5]
                          Smak: Wyraźne ciemne słody,gorzka czekolada, paloność, delikatna skórka ciemnego pieczywa, cytrusy, kwaskowate, półwytrawne, pełne, dość długa i wysoka żywiczno-grejpfrutowa goryczka. W posmaku zostaje paloność i ciemna czekolada. [4.5]
                          Wysycenie: Średnio-niskie, w porządku. [4]
                          Opakowanie: Ładna szata graficzna, pełny skład, tekst na kontretykiecie jest trochę zbyt gęsto upchany. [4]
                          Uwagi: Dobre piwo, wyraźna czekoladowość, paloność i goryczka, czyli tak jak powinno być. Niestety aromat jest za słaby, acz całkiem przyjemny.
                          Warka 14.12.2015.

                          Moja ocena: [4.175]
                          Last edited by rafalek21; 21-10-2015, 20:27.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎