Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słodowy Dwór, Czerwone Bagno

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Słodowy Dwór, Czerwone Bagno

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor trochę za ciemny, pod światło jest coś czerwonego, ale cóż...
    Piwo jest zmętnione, ale bo i też jest niefiltrowane. [3.5]
    Piana: Niska, bez osadu na szklance i tylko z minimalną czapą. [1.5]
    Zapach: Karmelowy, słodowy, z wyraźnym przypiekanym chlebkiem i biszkoptowym aromatem. Trochę za mało chmielu, ale i tak jest dobrze jak na Irish Red Ale. [4]
    Smak: Myślę, że jest aż za bardzo treściwe i słodowe, ale nie słodkie. Oprócz tej dominacji wychodzi coś palonego i prażonego. Goryczki jest mało. Ciekawe piwo i smaczne. [4.5]
    Wysycenie: Niskie [4]
    Opakowanie: Jak inne z tej serii. W składzie chmiele Challenger i East Kent Goldings. Brak krawatki. Jest podane IBU-26. [4]
    Uwagi: Styl piwny IRA, to nic rewolucyjnego i radykalnego, ale Ognie Szczęścia z Pinty mają poważną konkurencję, acz oczywiście jeszcze mało znaną.
    Warka 09.08.2015.

    Moja ocena: [3.925]
    Last edited by DariuszSawicki; 12-06-2015, 20:52.

    Comment

    • gramak
      Senior
      • 08-2012
      • 267

      #3
      Naprawdę fajne, treściwe piwo.
      Ciemna, wpadająca w brunatną barwa. Lekka mętność. Piana całkiem zacna, pozostawiająca osad na ściankach szklanki. Zapach intensywny jak na ten styl, słodkawo- chlebowy, w tle owoce (suszona śliwka). Smak słodowy, brak goryczki i chmielu, ale jest fajnie - jak napisał poprzednik czuć tam coś "palonego i prażonego" Opakowanie miłe, lecz niczym nie wyróżniające się spośród innych tej firmy, której życzę powodzenia i większego rozmachu. Kupione w Łomży w sklepie piwnym za 6,8 pln
      http://www.ohbeautifulbeer.com/

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Wiśniowo-miedziany. Lekka mętność [4]
        Piana: Ładna, obfita, fajnie przybrudzona, trwała. Oblepia szkło. Mocna strona piwa [4.5]
        Zapach: Dość ciekawy, ale za mało intensywny. Głównie owoce, do tego nuta karmelowa. Lekki muśnięcie czerwonym winem. Chmielu nie czuć. Głównie górniakowe estry [3.5]
        Smak: Tu też owoce na pierwszym planie. Trochę wytrawnej wiśni, trochę też nieco bardziej słodkich jakby owoców leśnych. Do tego nuta kojarząca się z półsłodkim winem. Goryczka bardzo słaba, niewyraźna, odzywa się głównie na finiszu, niemrawo [3]
        Wysycenie: Niskie, nieco za niskie przez co wkrada się poczucie wodnistosci [3]
        Opakowanie: Kraftowy minimalizm, ale kolorystycznie nawet OK. Dość dokładny skład i parametry [3.5]
        Uwagi: Nie podeszło mi to piwo

        Moja ocena: [3.4]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎