Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

U Koníčka [Inne Beczki], Pardon My French

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    U Koníčka [Inne Beczki], Pardon My French

    Tym razem U Koníčka dla Innych Beczek uwarzono piwo w stylu Bière de Garde. Ekstrakt 13,2°, zawartość alkoholu 6,3%. Recepturę opracował główny piwowar koničkowy, Mojmír Velký, przy współudziale Marcina Pietranika (Inne Beczki). Skład podany w sposób podstawowy, aczkolwiek jest informacja o dodaniu owoców dzikiej róży.

    Pomarańczowo-bursztynowa barwa, o dużym stopniu zmętnienia.
    Potężna piana, utrudniająca nalanie piwa do szklanki. Posiada zróżnicowaną teksturę, a opadając przypomina mocno gęstą pianę z kąpieli.
    Bardzo rześkie w aromacie - słodkie, owocowe, delikatnie przyprawowe i lekko nawet kwiatowe nuty mieszają się z drożdżami oraz karmelem.
    Smak jest oczywiście zdominowany przez słodowe klimaty. Pojawiają się również przyprawy w pieprzowym nastroju, słodkie owoce, karmel. Jest odrobina kwasku i wytrawności. Goryczka znikoma. W posmakach zbożowa, słodkawa ziarnistość i nieznaczna smuga alkoholu.
    Generalnie piwo jest bardzo orzeźwiające w odbiorze - posiada spore, tańczące w ustach nagazowanie.
    Butelka z koničkowymi akcentami w postaci kapsla i loga na etykiecie. To mi się podoba, pełna przejrzystość. Etykieta w estetyce innych kooprodukcji polsko-czeskiego duetu. Tutaj możemy dopatrzeć się kolorowego ptaszka pomiędzy liśćmi.

    Smaczne, żywe piwo, choć niewątpliwie ma coś z głową*. Bogate w profilu smakowo-zapachowym. Taka alternatywa dla nieprzepadającymi za ciastami u cioci na imieninach. 8,5 w skali 1-10.


    * głowa=head=piana piwna
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • ardek
    Member
    • 07-2015
    • 49

    #2
    Barwa bursztynowa
    Piana drobna, nie oblepia szkła, szybko opada
    Etykia bez żadnych informacji zupełnie
    Zapach kwiatowy, winogronowy
    Smak - róża, kwaskowatość, goryczki prawie nic
    Warka do 30.09.15r.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎