Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Kraftwerk] Thompson

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Kraftwerk] Thompson

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złocisty, lekko zmętniony. [4.5]
    Piana: dość obfita, dronopęcherzykowa, szybko się dziurawi, średnio trwała. [4]
    Zapach: przyjemny cytrus, delikatne nuty ziołowe, w tle wyraźne aromaty słodu pilzneńskiego. [3.5]
    Smak: średnia pełnia słodowa, goryczka średnia, wyraźna, cytrusowo, ziołowa. [3.5]
    Wysycenie: średnie. [4.5]
    Opakowanie: ładna grafika, jakieś informacje o składzie też są. [4]
    Uwagi: warka do 05.10.2015.

    Moja ocena: [3.675]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 10-06-2015, 13:39.

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, mętny. [4.5]
      Piana: Dość wysoka, trwała, ładnie oblepia szkło. [4.5]
      Zapach: Owoce tropikalne, cytrusy. Niezbyt silny. [4]
      Smak: Od razu uderza cytrusowa chmielowość, wyczuwalne też owoce, kwaskowe, goryczka ziołowo-grejpfrutowa, średnia/niska, długa. [4]
      Wysycenie: Średnie/wysokie. [3.5]
      Opakowanie: Fajna, stylowa etykieta, podoba mi się ta seria z bronią palną. Szkoda, że nie podali wartości IBU. [4.5]
      Uwagi: Smaczne, pijalne piwo, o niezbyt wysokiej goryczce. Zapach dość słaby, smak też nie jest zbyt intensywny, ale jest dobre, rzekłbym, że sesyjne, dobre do bezrefleksyjnego popijania.

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • Mars276
        Senior
        • 07-2014
        • 134

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisty. Piwo jest klarowne. [5]
        Piana: Drobno i średniopęcherzykowa. Szybko robią się z niej mydliny. Lacing śladowy. Średnio trwała. [3.5]
        Zapach: Głównie fenolowy (plastik), spod spodu wyłażą lekkie cytrusy. Zapach plastiku przytłacza wszystko. Aromat jest nieprzyjemny. [2]
        Smak: Goryczka średnia, grapefruitowa, nieco za długa. Poza tym plastikowy absmak i nic więcej. Piwo jest półwytrawne, średnio pełne. [2.5]
        Wysycenie: Niskie do średniego. OK. [4.5]
        Opakowanie: Ładna etykieta. Brak pełnego zasypu na minus. [4]
        Uwagi: Aromat chmielowy śladowy. Rozbuchane fenole są zapewne wynikiem nieprawidłowo przeprowadzonej fermentacji. Piwo jest bardzo słabe. Mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy, bo dotychczasowe piwa Kraftwerku były całkiem niezłe.

        Moja ocena: [2.725]

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, lekko zamglone. [4]
          Piana: Oblepia szkło, dość długo się utrzymuje. [4]
          Zapach: Ziołowo - cytrusowy. Dość nietypowy i raczej mało 'american'. [3]
          Smak: Przypomina raczej jakiś pils nie aipa. Mało owocowy, czysty słodowy profil z dominującym ziołowym chmielem i odpowiadającą mu trawiastą goryczką. [3]
          Wysycenie: Średnie, OK. [4]
          Opakowanie: Fajna stylistyka, niedokładny skład. [3.5]
          Uwagi: Warka 5.10.15 Nie powiedziałbym, że w stylu ale poza tym całkiem pijalne.

          Moja ocena: [3.225]
          Attached Files
          Last edited by Dzoshu; 02-07-2015, 22:03.

          Comment

          • Glingorth
            Senior
            • 04-2014
            • 283

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pomarańczowy wpadający w bursztyn, mętne. [4.5]
            Piana: Niewysoka i nietrwała [3.5]
            Zapach: Głównie ziołowy w towarzystwie cytrusów, jednak użyte odmiany chmielu nie pokazały pełni swoich możliwości. Jest też jeszcze nieprzyjemny aromat, nie umiałem go nazwać. Dopiero jak przeczytałem powyżej, że kolega wspomniał o plastiku to w pełni się z tym zgadzam. Pierwszy raz czuje żeby piwo plastikiem dawało, zawsze to jakieś cenne doświadczenie na przyszłość [3]
            Smak: Goryczka niewielka, za to z charakterystycznym, lekko zalegającym posmakiem pestkowo greipfrutowym. Mało ciała, bardziej przypomina w stylu APA. [3.5]
            Wysycenie: Przydało by się trochę więcej orzeźwienia. [3.5]
            Opakowanie: Etykieta całkiem dobrze się prezentuje, patrząc na filmowo komiksową ete aż prosi się o jakiś krótki opis. [4]
            Uwagi: Nie ukrywajmy, jest na rynku dużo ciekawszych piw w tym stylu w podobnej cenie.

            Moja ocena: [3.4]

            Comment

            • Pess09
              Senior
              • 12-2013
              • 284

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pomarańczowy, trochę zmętniony. [4.5]
              Piana: Niska, drobna, szybko opada do cieniutkiej warstewki. [2.5]
              Zapach: Na początku wydawał się bardzo fajny, słodki, morelowo-cytrusowy, jednak z upływem czasu stał się jakiś taki nieprzyjemny i to co przedtem czułem jako morele przerodziło się w jakiś taki sztuczny zapach. [3]
              Smak: Goryczka wyrazista, przyjemna choć długa chmielowo-ziołowa, słodowość umiarkowana, mogło by być jej trochę więcej. [4]
              Wysycenie: Dobre. [4]
              Opakowanie: Podoba mi się etykieta i motyw gangsterski rodem z ojca chrzestnego. Zawiera informacje, kapsel czarny. [4.5]
              Uwagi: Kupione w Tesco na promocji za 6,49.
              Jak na tą cenę to nie żałuje jednak ogólnie mogłobyć lepiej.

              Moja ocena: [3.55]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9732

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty lekko zamglony. Widoczna drobniutka zawiesina. [4]
                Piana: Biała, wysoka, niezbyt drobna. Trwała. [4]
                Zapach: Silna sosna, w tle delikatne słodkie owoce. [4]
                Smak: Chmielowa goryczka z sosnowym akcentem, w tle słodkie owoce tropikalne. [4]
                Wysycenie: Średnie. [4]
                Opakowanie: W stylu browaru. Trochę zaskoczyło mnie powiązanie "tomigana" z epoka prohibicji i gangsterki w USA. Mnie kojarzył się bardziej z US Army/Marines... [4]
                Uwagi: Na szczęście to dość wyważona ajpa. Nie tak mordercza, jak nazwa... .

                Moja ocena: [4]

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6124

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mętny pomarańczowy z mętami. Niestety zabełtane w transporcie. [3.5]
                  Piana: Nie chętnie się tworzyła, średnia. Na dłużej warstwa i sporo na szkle. [3.5]
                  Zapach: Dość ciężki, słodowość z przejrzałym melonem i inną słodką i ciężką egzotyką. [3]
                  Smak: Słodkie z mini goryczką, mało cytrusów a dużo słodowości. [3.5]
                  Wysycenie: Coś jakby za małe. [3.5]
                  Opakowanie: Dość oryginalne i może się podobać. [4.5]
                  Uwagi: Konkretne piwo ale coś mi tu nie pasowało... chyba zapach i może to że ciężko się piło.

                  Moja ocena: [3.375]

                  Comment

                  • Ronoaro
                    Senior
                    • 04-2013
                    • 160

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnozłote, mocno zmętnione. [3]
                    Piana: Drobna, biała, ładnie firankuje, ale szybko redukuje się do cienkiej warstwy. [4]
                    Zapach: Po otwarciu, z butelki mocne cytrusy, chmiele amerykańskie, później jest juz gorzej. Po przelaniu wychodzi karmel, toffi do tego jakas trawa i zapach czegoś sztucznego, nie do końca przyjemnego. Cała kompozycja, taka jakaś niespójna, po ogrzaniu wychodzą słodkie owoce w styl melona, a raczej marmolada z mango i melona. [3.5]
                    Smak: Piwo ma mocna ziołową goryczkę, którą czuć długo po przełknięciu(co dla mnie nie jest jakąś dużą wadą). Najbardziej nie pasuje mi smak, piwo jest mocno słodowe, z dużą dawka karmelu, wręcz po przełknięciu czułem posmak miodu(i tej ziołowej goryczki). [3]
                    Wysycenie: Średnie, ale szybko się wygazowuje. [4]
                    Opakowanie: Ładna, ma swój styl i sporo informacji na etykiecie. [5]
                    Uwagi: Bez kitu, te piwo to nie AIPA tylko taki podrasowany American Bitter z przegiętym karmelem. Goryczka ratuje całe piwo, chyba że ktoś lubi słodkie trunki.

                    Moja ocena: [3.425]

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Pomarańczowy. Moje piwo nie było zabełtane a i tak jest bardzo mętne. [4]
                      Piana: Niezbyt wysoka, biała, opadając zostawiła 2 cm czapę. Bez rewelacji w sprawie tzw lejsingu. [3]
                      Zapach: Mandarynka, morela, niestety Chinooka podanego w składzie i to na pierwszym miejscu nie czuję. Zamiast iglaków jest za to jeszcze karmel i trochę mango. [3]
                      Smak: Goryczka średnia, grejpfrutowa połączona z ziołami, raczej to nie orzeźwia. Słód bardziej zaznaczony niż chmielowa goryczka, karmel raczej nikły, więcej zboża które sprawia wrażenie sytości i pełności w żołądku. [4]
                      Wysycenie: Średnie. W tym piwie wolałbym ciut wyższe. [3.5]
                      Opakowanie: Ponownie militarystyczna etykieta. Papier dobrej jakości, podany pełny skład, kapsel czarny golas. [4]
                      Uwagi: Słodowa i zbożowa wariacja na temat AIPA. Tak to oceniam.
                      Mi smakowało. Warka 22.01.2016.

                      Moja ocena: [3.525]
                      Last edited by DariuszSawicki; 03-09-2015, 18:26.

                      Comment

                      • Petitpierre
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 2560

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: za jasny, ale w normie [4]
                        Piana: bardzo ładna, zamaszysta [4.5]
                        Zapach: lekki, ale'owy, bardzo nikłe cytrusy, prawie liście, nie owoce, zero uderzenia, zapach wyprany z nut AIP'owych, nawet APA to nie jest. [1.5]
                        Smak: W smaku lepiej, goryczka troszkę z acetonem, lekko grejpfrut, ale strasznie przytłumiony. Piwo sesyjne, lekkie, bez ciała, piat wcześniej Pierwsza Pomoc Pint'owska wyżyny pełni i goryczki [3]
                        Wysycenie: norma [3]
                        Opakowanie: brednie kraft'ciarzy. [3]
                        Uwagi: Cena 2,50 adekwatna do jakości

                        Moja ocena: [2.675]
                        Mały porterek-przyjaciel nerek

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #13
                          Zapach: niezbyt intensywny, ale pite jako "terminowiec" to można mu wybaczyć. Lekko ziołowy i cytrusowy. Minimalnie mango. Słaby

                          Smak: bardzo czysty profil. Bardziej pilsowy niż ejlowy. Goryczka dość spora, ale nie jak na warunki AIPA lecz jak na Pilsa :] bardziej ziołowa taka tępa piołunowa, niż miło cytrusowa. W ciemno obstawiałbym, że pije american lagera. Mało owoców, mało podbudowy słodowej, lekko wodniste. Takie sesyjne z piołunem w tle. Goryczka zalegająca, lekko ściągająca. Pierwszy trzy łyku ryją kubki, następne łyczki są już bardzo delikatne jeśli chodzi o odczucie goryczki. Ja taką tępiznę lubię, ale właśnie za 3zł, a nie za 8zł :]

                          Wysycenie: Średnie, było w sam raz. Takie nawet lekko misiowate i kremowe
                          Opakowanie: ujdzie, nawet nie przeczytałem całości

                          Uwagi: Warka 5.10.15
                          Kupione w tesco za 2,50zł
                          Pite 01 oraz 03.10.2015
                          Za te dwapińdziesiąt, to całkiem przyjemne piwo, do popijania podczas krojenia kanapek czy mycia garów.
                          Przypomina bardziej cechowe IPA niż rasowe AIPA. Ogólnie bliżej temu piwu do american lagera lub dziwnej APA.
                          Wiem, że nie których to strasznie mierzwi, ale ja jednak zdecydowanie patrzę na cenę i powiem tak:
                          Za te 2,5zł czy nawet 4zł jest to całkiem niezłe, choć tępawe i niezbyt skomplikowane piwo.
                          Za 7-8zł bym się wkurzył.
                          Choć to wszystko w sferze gdybań, bo jestem świadomy, że piłem piwo niezbyt świeże, no ale z drugiej strony cały czas było jeszcze w terminie.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #14
                            Znowu ja, znowu to samo piwo i znowu podobna historia z jego kupieniem
                            Zapach: tym razem o wiele intensywniejszy. Od razu czuć amerykańce. Cytrusy i lekka żywica. Jak na "po termin" jest całkiem fajnie

                            Smak: O wiele lepiej niż zapamiętałem poprzednie podejście do tego piwa. Tym razem także od razu czuć z czym mamy do czynienia. Goryczka w miarę spora, lekko zalegająca, ale ja tak lubię. Jakaś kontra słodowa jest. Pije się gładko i bezboleśnie. Sesyjne i lekkie, ale nie pustawe. Wad nie wyczułem, bo w sumie nie szukałem

                            Wysycenie: Średnie, było w sam raz.

                            Uwagi: Warka 22.01.16
                            Kupione w tesco za 2,40zł
                            Pite wczoraj czyli "dzień po"

                            Za te "dwaczterdzieści" to świetna warka, świetne piwo i bardzo sesyjny napój.
                            Wypiłem z przyjemnością a cena, którą za nie zapłaciłem wzmocniła tylko mój uśmiech pod czas picia.
                            Za 6,79zł w regularnej cenie można by kupować jeśli byłoby wiadomo, że każda warka jest porządna
                            Przez pamięć z poprzednich doznań kupiłem tylko dwie sztuki. Trzeba było kupić więcej
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎