Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica, [Spirifer] Tour

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Witnica, [Spirifer] Tour

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemne złoto, bursztyn, zmętniony. [4.5]
    Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, pojawiają się większe bąble, ale jest dość trwała. [3.5]
    Zapach: dominują aromaty słodowe, karmelowe, są też dość intensywne nuty chmielowe, owoce tropikalne, cytrusy, trochę żywic. [3.5]
    Smak: tak jak w aromacie dominują nuty karmelowe, lekko opiekane, trochę akcentów, chmielowych, cytrusowych, goryczka, średnia, mogło by być jej więcej, piwo bardziej w stronę wytrawnego, z przyjemną teksturą od słodu żytniego. [3.5]
    Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
    Opakowanie: grafika całkiem ładna, jest skład na kontrze i info o samym piwie. [4]
    Uwagi: warka do 09.12.2015, przyzwoita IPA, ale jak dla mnie zbyt dużo karmelu.

    Moja ocena: [3.625]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 22-06-2015, 23:12.

    Comment

    • Marchi
      Senior
      • 12-2006
      • 130

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasno miedziany, opalizujący. [4]
      Piana: Obfita, drobno i średnio pęcherzykowa. Redukuje się do niewielkiej pierzynki. [4]
      Zapach: Zdecydowanie iglasty, w tle lekki karmel. [4]
      Smak: W przeciwieństwie do kolegi powyżej ja w smaku wyczułem bardzo mało karmelu i zero tostów. Piwo jest gładkie, dość pełne, i mocno, ale na krótko uderza wysoką, bardzo przyjemną, szlachetną goryczką. Wad nie wykryłem. [4.5]
      Wysycenie: W normie. [5]
      Opakowanie: No cóż. Słabe to jest, choć może na siłę jakiegoś klimatu można się w tym projekcie doszukać. [3]
      Uwagi: W: 09.12.15. Wielkie zaskoczenie. Temu piwku niewiele brakuje do mojego ideału AIPA w stylu "East Coast". Gdyby było ciut tostów i więcej ciała, to dałbym za smak ocenę maksymalną. Zaskoczenie tym większe, że to moje drugie starcie ze Spiriferem, a poprzednie - Haka - było wręcz traumatyczne. Polecam.

      Moja ocena: [4.2]

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnozłoty, zmętniony [4]
        Piana: Jasna obfita z drobnych pęcherzy opadła do małej warstwy. [4]
        Zapach: Utlenienie (miodowo-karmelowa nuta) same słody i tylko szczątkowo czuć było chmiele cytrusowe. [2]
        Smak: Dominują słody. Goryczka zalegająca, nieco tępawa. [3]
        Wysycenie: Średnie, optymalne [3.5]
        Opakowanie: Takie sobie i za mała czcionka na kontrze. [3.5]
        Uwagi: Mało wyraziste piwo, jakby ktoś dowalił stare chmiele i w małej ilości. Wyraźna wada utlenienia!

        Moja ocena: [2.85]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎