Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Piotrek z Bagien - American Amber Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, Piotrek z Bagien - American Amber Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowy, zmętniony [4.5]
    Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, trwała. [4]
    Zapach: dominują aromaty słodowe, opiekane, lekko jak by przypalone, na drugim planie aromaty chmielowe. trochę cytrusów i żywic. [3.5]
    Smak: smukłe, dość wytrawne, dominują nuty słodowe, mocno opiekane, goryczka średnia, lekko cytrusowa, nuty chmielowe delikatne. [3.5]
    Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
    Opakowanie: seria "Piotrek z bagien" jakoś do mnie nie trafia, tutaj zupełnie jej nie kupuje; dobrze, że jest chociaż jakiś znaczek informujący o kuźni; plus za podanie składu. [3]
    Uwagi: warka do 08.11.2015, amber ale to nie mój styl, ale po american spodziewałem się czegoś więcej.

    Moja ocena: [3.625]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 18-06-2015, 23:53.

    Comment

    • Mars276
      Senior
      • 07-2014
      • 134

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Miedziany, trochę za ciemny. Piwo jest równomiernie zmętnione. [4]
      Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa. Średnio trwała. Pozostawia ładny lacing. [4]
      Zapach: Z przodu nuty opiekane, z tyłu aromaty chmielowe żywiczne. Karmelu brak, chmielu mało, a aromat jest niestety dość słaby. Brak wad. [3.5]
      Smak: Piwo półwytrawne. Pełnia niska do średniej. Goryczka średnia do wysokiej. Dosyć długa i mało szlachetna. W smaku odrobina żywicy i nic poza tym. [3]
      Wysycenie: Średnie do wysokiego - trochę za wysokie. [4]
      Opakowanie: Ładna etykieta, pełen skład. [4]
      Uwagi: Średnie piwo. Goryczka za długa, choć na odpowiednim poziomie. Aromat za mało intensywny i brak w nim karmelu charakterystycznego dla amber ale. Wysycenie za wysokie. W smaku dzieje się stanowczo za mało. Wszystko to są mankamenty, które spokojnie można poprawić w kolejnych warkach. Piwo ma potencjał, ale jeszcze niewykorzystany.

      Moja ocena: [3.425]

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Miedziany, klarowne. [4.5]
        Piana: Obfita, oblepia szkło, długo się utrzymuje. [4.5]
        Zapach: Słód, czerwone owoce, duszący stary pot. [2.5]
        Smak: Lekko cierpkawe na wstępie. Czuć dodatek żyta. Goryczka wysoka, zalegająca. Retronosowo przebija się kanał skutecznie psując efekt. [3]
        Wysycenie: Średnie, OK. [4]
        Opakowanie: Dokładny skład, znośna eta. [4]
        Uwagi: Warka 08.11.2015 Charakterystyczna siarkowa nuta i zalegająca goryczka.

        Moja ocena: [3.15]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 09-07-2015, 01:16.

        Comment

        • Glingorth
          Senior
          • 04-2014
          • 283

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny brąz, miedź. [4]
          Piana: Drobna i niska ale pozostawia bardzo ładne firanki na szkle. [4]
          Zapach: Kojarzy się głównie z chmielem w granulacie. Dominuje ziołowość i iglaki, trochę owoców. [4]
          Smak: Tępa i długa ziołowa goryczka. Piwo jest wytrawne, brakuje słodowo karmelowego balansu. Dominują zioła i żywica. [3.5]
          Wysycenie: Odpowiednie. [4]
          Opakowanie: Nie leży mi ta nazwa i rodzaj etykiety, ale kolor dobrze dopasowany do barwy piwa. [4]
          Uwagi: Jak ktoś nie lubi amber ejli to może mu posmakować

          Moja ocena: [3.8]

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnobursztynowy, mocno zmętniony. [4]
            Piana: Dość wysoka, średnio trwała. [4]
            Zapach: Dziwny, kwaskowy i lekko stęchła chmielowość. [2.5]
            Smak: Słodowy, słodkawy, cytrusowo-ziołowo-łodygowa chmielowość i takaż goryczka, średnia/niska, długa. Posmak suszonych ziół. [3.5]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: Jak reszta serii, ale akurat w tym przypadku metalizowanie wyszło dość fajnie. [4]
            Uwagi: Hm, dziwne piwo. Pachnie bardzo niepokojąco, smakuje normalnie, bez śladu infekcji. Ale nie ma się czym podniecać, słodowość płaska, chmielowość dziwna, niezbyt przyjemna. Pijalność niska.

            Moja ocena: [3.275]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎