Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dukla, Dębowa Panienka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Dukla, Dębowa Panienka

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Glingorth
    Senior
    • 04-2014
    • 283

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasno złoty, opalizujący. [4.5]
    Piana: Drobna, niezbyt trwała i za mało obfita jak na styl. [4]
    Zapach: Niewielka intensywność. Głównie aromat wędzonego sera i dymu. [3.5]
    Smak: Wędzonka niewielka, pod koniec jest już słabo wyczuwalna. Goryczka niska, delikatnie ziołowa. Lekkie i wodniste piwo. [3.5]
    Wysycenie: Trochę za mało, pod koniec piwo robi się zbyt wodniste. [3.5]
    Opakowanie: Jedne z najlepszych etykiet, ale aż prosi się o krótki opis dla tego komiksowego motywu. Pełny skład też by nie zaszkodził [5]
    Uwagi: Dobrze gasi pragnienie, ale na rynku jest kilka ciekawszych grodziszy.

    Moja ocena: [3.675]

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #3
      Słaba wędzonka, goryczka malutka. Gładkie w gardle, bardzo przyjemne. Za mało gazu, ale całkiem dobre.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • rafael52
        • 12-2013
        • 478

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasnozłoty, słomkowy, zmętniony. [4]
        Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała. [4]
        Zapach: jest wędzonka na pierwszym planie, w tle lekkie aromaty ziołowe, trochę owocowych estrów. [3.5]
        Smak: piwo dość smukłe, jest wyraźna wędzonka, goryczka średnia, lekko w kierunku niskiej, trawiasta, ziołowa, lekko zalega. [3.5]
        Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego, dobre. [4.5]
        Opakowanie: bardzo ładna grafika, brakuje tylko składu. [4]
        Uwagi: warka do 30.07.2015, całkiem niezłe piwo, ale 9 zł. to lekka przesada.

        Moja ocena: [3.65]
        Attached Files
        Last edited by rafael52; 28-07-2015, 22:54.

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Słomkowy, lekko zmętnione. [4.5]
          Piana: Z początku wysoka, po pół minucie opadła do drobnej obrączki. Kolor śnieżnobiały, grube pęcherzyki. [2.5]
          Zapach: Ziołowy, wędzonka serowa, delikatna. [3.5]
          Smak: Goryczka średnia, ale wyraźnie zaznaczona, trawiasta, ziołowa, znana z naszych chmieli. Jest też trochę przyjemnego kwasku, wędzonki za to jest za mało. [3.5]
          Wysycenie: Niskie. [3]
          Opakowanie: Typowe dla Dukli. Na etykiecie narysowana jest nawet ładna panienka, ale dłonie ma rzeczywiście chyba dębowe Brakuje pełnego składu. [4.5]
          Uwagi: Piwo dobrze orzeźwia, ale za mało tu wędzonki, szczególnie w smaku. Warka do 23.08.2015.

          Moja ocena: [3.475]

          Comment

          • NightHawk
            Senior
            • 08-2008
            • 108

            #6
            Druga warka nieudana. Niepotrzebnie zmieniali recepturę.
            Piwo jest kwaśne, wyczuwalne zielone jabłko (aldehyd octowy) + inne owoce (estry). Dodam, że jest w terminie i przechowywane było w lodówce, więc wykluczam zepsucie.

            Zeszłoroczną warkę dobrze wspominam, także wielka szkoda.

            Comment

            • NightHawk
              Senior
              • 08-2008
              • 108

              #7
              Zgłosiłem się do browaru i oddali mi część piw. Warka już nie z datą do września, lecz listopada, czyli kolejna. Ta już jest dobra. Subiektywnie przeszkadza mi wysoka drożdżowość w smaku, ale piwo jest udane.

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Słomkowy, żółty. Piwo mętne. W sumie takie jak wszystkie grodziskie, a powinno być klarowne. [3.5]
                Piana: Biała, średniej wielkości, nieliczne grube bąble na powierzchni. Dość trwała. [4]
                Zapach: Wędzonka dymowa, lekko kwaśna. Pod spodem pszenica, ale raczej jako podkład. Średnio mocny. [4]
                Smak: Dobry smak. Wyraźna wędzonka i słodowość. Mocno kwaskowe. Goryczka też mocno zaakcentowana. W posmaku trochę goryczki, trochę kwasku. Jak dla mnie kwasek odrobinę za mocny. Piwo bardzo lekkie, jak to w grodziskich, ocierające się o wodnistość. [4]
                Wysycenie: Średnie / mocne i całkiem trwałe. Świetnie ożywia piwo i sprawia, że jest bardzo orzeźwiające. [4.5]
                Opakowanie: Nie jestem miłośnikiem "kreski" grafika projektującego etykiety Dukli, ale doceniam pomysł i wykonanie. Kolorystyka może nie kojarząca się z grodziskim, ale oczywiście ładnie zgrana. Parametry podane, wykonanie staranne. Brak tylko firmowego kapsla. [4]
                Uwagi: Dobre grodziskie. Bez fajerwerków, takie solidne. Bardzo orzeźwiające. Może tylko ciut za kwaśne i za drogie.

                Moja ocena: [4]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎