Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bazyliszek, Świdermajer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bazyliszek, Świdermajer

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • GreenFox
    Senior
    • 12-2013
    • 273

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółty, piwo mętne [3.5]
    Piana: Drobne pęcherze, biała, średnio wysoka, dość szybko opada, jednak ładnie osiada na ściankach [4.5]
    Zapach: Zapach dość przyjemny, jednak zupełny brak spodziewanych iglaków, lekko cytrusowy, słodkawy, kwiatowy - kolejnym minusem jest słaba intensywność aromatów [3.5]
    Smak: No tutaj jest spora poprawa w stosunku do aromatu. Piwo wprawdzie jest lekkie, jednak nie jest wodniste. Czuć słodową pełnię i jest świetny posmak pędów sosny - dość charakterystyczny, nie kojarzy się z żadnym chmielem. Goryczka na niskim poziomie, niemal niewyczuwalna, trochę jej brakuje, niemniej jednak bardzo dobre piwo na lato. Wyczuwalna jest również lekka kwaskowatość, jednak wpływa ona pozytywnie na odbiór piwa. [4.5]
    Wysycenie: Dość niskie, mogłoby być nieco wyższe. [3.5]
    Opakowanie: Fajna etykieta, są wszystkie informacje, pomimo, że to tylko eta na kranie. [4.5]
    Uwagi: Przyjemne i ciekawe pale ale na lato - dobrze pijalne. Hop Headom na pewno będzie tu brakować wyraźniejszej goryczki.

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4998

      #3
      Dobra piana, przyjemny zapach i niezły smak.
      Attached Files
      5410 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • kaczka116
        Senior
        • 10-2015
        • 1350

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
        Dobra piana, przyjemny zapach i niezły smak.
        A przeczytaj na etykiecie gdzie dokladnie uwarzyli to piwo. Bo butelki sa kontraktowane

        Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
        Nie mów hop zanim nie nachmielisz
        Untappd

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4998

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi
          A przeczytaj na etykiecie gdzie dokladnie uwarzyli to piwo. Bo butelki sa kontraktowane
          Juz raz na forum to napisałem, zamieszczając kapsla w kolekcjonerstwie
          Attached Files
          5410 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
            Juz raz na forum to napisałem, zamieszczając kapsla w kolekcjonerstwie
            I umieściłeś wpis w złym temacie zamiast zgłosić nowe piwo.

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4998

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
              I umieściłeś wpis w złym temacie zamiast zgłosić nowe piwo.
              Po to moderator się spytał by zrobić z tym porządek, bo może wcale tego piwa nie warzą w Natolinie.
              5410 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                Po to moderator się spytał by zrobić z tym porządek, bo może wcale tego piwa nie warzą w Natolinie.
                Warzą ale to, które idzie w kegach do knajp. Butelkowane, podobnie jak Piwne Podziemie robią kontraktowo. I o tym Kaczka116 wie.

                Comment

                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4998

                  #9
                  Sprawdzałem w Liście Piw, ze przy Zodiaku sa piwa robione dla Bazyliszka.
                  Swidermajera wśród nich nie było wiec wrzuciłem fotkę tutaj.
                  To nie jest Twoj problem tylko Moderatora, wiec po co wtrącasz swoje trzy grosze skoro on się już tym wcześniej zainteresował bo jednak nie wiedział dokladnie gdzie jest robiona wersja butelkowa.
                  5410 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • kaczka116
                    Senior
                    • 10-2015
                    • 1350

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Warzą ale to, które idzie w kegach do knajp. Butelkowane, podobnie jak Piwne Podziemie robią kontraktowo. I o tym Kaczka116 wie.
                    Piwne podziemie jezeli ma butelkowe piwo to znaczy ze takze leja je w kegi, nie dubluja piw. Wiec np Double ego jest w butelkach z Jana i keg talze z Jana

                    A co do Bazyliszka. Oni pierwsza warke butelkowa uwarzyli w Janie o ile dobrze pamietam

                    Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
                    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                    Untappd

                    Comment

                    • yaro74
                      PremiumUżytkownik
                      • 09-2012
                      • 2089

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Piwne podziemie jezeli ma butelkowe piwo to znaczy ze takze leja je w kegi, nie dubluja piw. Wiec np Double ego jest w butelkach z Jana i keg talze z Jana
                      Wiem o tym, nie chodziło mi o konkretne piwo, tylko o to, że piwa w butelce z tych browarów nie są warzone w macierzystych browarach, więc Latarnik nie powinien tu umieszczać jego opisu.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎