Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Siwy Miś

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Widawa, Siwy Miś

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rgrzech
    Senior
    • 12-2013
    • 230

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółty, solidnie zmętniony. [4]
    Piana: Biała, średnio i drobno pęcherzykowa, średnio obfita, zwarta. [4.5]
    Zapach: Potężna dawka oscypkowej i ogniskowej wędzonki. W tle lekki aldehyd octowy. [4]
    Smak: Oscypek w płynie z nutą ogniska. Bardzo treściwe i mięsiste piwo. Na finiszu wyraźna, nieco zalegająca ziołowa goryczka. Zaskakuje pijalnością. [4]
    Wysycenie: Średnie, dla mnie odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Świetny projekt graficzny. Miś to piykny górol. [5]
    Uwagi: Treściwe, tęgie i mocno wędzone. Z "grodziskim" ma mało cech wspólnych, tak wiem, to wariacja na temat stylu. Ogólnie dobre piwo.

    Moja ocena: [4.125]

    Comment

    • Glingorth
      Senior
      • 04-2014
      • 283

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoto pomarańczowy, mętne. Na grodzisza za ciemmy, ale że to wersja podwójna to pasuje [4.5]
      Piana: Nie jest taka gęsta i bujna jak by się chciało. Redukuje się do niewielkiej mgiełki, pozostawiając delikatne ślady na szkle. [3]
      Zapach: Wędzona poezja! Dominuje aromat oscypka z grilla, są też nuty zbożowe i trochę aromatów drewnianych, dymionych. [5]
      Smak: Dość duża pełnia, wędzonka już tak nie dominuje jak w aromacie, ale też jest ciekawie. Jest też wyraźna goryczka, ziołowa, szorstka i trochę zalegająca. [4]
      Wysycenie: Ciut wyższe by się przydało. [4]
      Opakowanie: Podobają mi się etykietki z misiem w roli głównej. A tutaj motyw górala pasuje jak ulał do charakteru piwa, zwłaszcza jeśli chodzi o aromat. [4.5]
      Uwagi: Ciekawa interpretacja podwójnego grodziskiego. Aromat obłędny, ale w smaku goryczkowo ziołowy finisz trochę za bardzo dominuję.

      Moja ocena: [4.3]

      Comment

      • Ravf
        Senior
        • 06-2013
        • 264

        #4
        Zarówno smak i zapach to wędzoność o oscypkowym charakterze. O ile aromat jest raczej umiarkowany to w smaku przypomina oscypek w płynie . Ciekawe piwo ale niespecjalnie kojarzy mi się z grodziskim, nawet mocniejszym. Na minus bardzo słaba piana.

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          #5
          Jest oscypek, jest ognisko, jest wyraźna goryczka, jest pełnia smaku - ja nie mam więcej pytań. Moim zdaniem udana wariacja na temat grodzisza
          Tak się prezentuje :
          Attached Files
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • yoxik
            Senior
            • 10-2012
            • 427

            #6
            Widawa, Siwy Miś
            ekstrakt 16%
            alk.6.2%

            pite po terminie do:25.07.2015

            Piana obfita trwała. kolor jasny słomkowy zmętniony.Aromat, mocne wędzenie oscypkowe, lekko kwasku w zapachu. Smak jest kwaskowe i wędzone za razem, oba smaki sa mocno wyczuwalne i razem tu graja. Kwasek jest szlachetny wysoki lambikowy a wędzonka oscypkowo-ogniskowa. Całość zamyka wyraźna goryczka. Piwo "zepsuło" się w bardzo szlachetny sposób, nie żałuje ze je przetrzymałem Bardzo dobre.
            Attached Files
            Również tutaj
            https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎