Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Staropolskie mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Staropolski, Staropolskie mocne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnopomarańczowy, zmętniony. Trochę mnie zaskoczył. [4.5]
    Piana: Wysoka, drobno- i średnio pęcherzykowa. Szybko się dziurawi i redukuje do kożuszka, zostawiając na szkle grube wąsy. [3.5]
    Zapach: Zapach sugeruje, że mamy do czynienia nie ze zwykłym, jasnym strong lagerem, tylko z regularnym koźlakiem. Aromat karmelowy, trochę słodkawy. I jeśli rozpatrujemy to piwo w kategoriach bocka - to pachnie klasycznie. [4]
    Smak: Smak potwierdza - to jest po prostu bock. Karmelowy, słodkawy. Mimo bardzo głębokiego odfermentowania piwo nie wydaje się szczególnie puste czy wodniste, chociaż nieco wyższa treściwość by mu nie zaszkodziła. [4]
    Wysycenie: Nieco za niskie. [4.5]
    Opakowanie: Krachla zawsze spoko, ale brak podanego pełnego składu czy jakichkolwiek informacji o samym piwie poza ekstraktem i alkoholem. [3]
    Uwagi: Jestem zaskoczony - pozytywnie - tym piwem. Wprawdzie butelka z zamknięciem patentowym sugeruje, że mamy do czynienia z czymś lepszym, niż kolejny marketowy strong lager, ale głębokie odfermentowanie i stosunkowo wysoka "moc" tego piwa może wzbudzić podejrzenia, że dostaniemy landrynkowego mózgotrzepa. Na szczęście tak nie jest; może nie jest to najwybitniejszy koźlak jaki miałem okazję próbować (inna sprawa, że nie przepadam za tym stylem), ale nie można mu nic zarzucić.

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      I zdjęcie. W rzeczywistości piwo jest jaśniejsze, telefon wyraźnie przekłamuje kolory,
      Attached Files

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty zamglony. [4]
        Piana: Kremowobiała, drobna, bardzo wysoka, sztywna i trwała. W tej "kategorii wagowej" - rewelacja! [5]
        Zapach: Słód, delikatny chmiel i powiew skórki od chleba. [4.5]
        Smak: Słód z karmelowym akcentem, posmak alkoholu (zasadniczo uzasadniony...). [3.5]
        Wysycenie: Średnie, choć w paszczy musuje. [4]
        Opakowanie: Trzyma się linii browaru, tym razem bohaterem jest Kazimierz Jagiellończyk. Krachla. Staranne wykonanie. [4]
        Uwagi: To chyba jednak nie jest jasny/majowy koźlak. Za mało akcentów smakowych i zapachowych, no i za mało ballingu...
        Ale - jako strong to piwo całkiem "strong" się broni.

        Moja ocena: [4.075]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎