Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Szałpiw] Szajba

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Szałpiw] Szajba

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • GreenFox
    Senior
    • 12-2013
    • 273

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnopomarańczowy, piwo mętne [4.5]
    Piana: Średniowysoka, drobnopęcherzykowa, długo się utrzymuje ale nie osiada za bardzo na ściankach [4]
    Zapach: Świetny aromat wiejski, fenolowy, przyprawowy (lekko pieprzowy), żytni, delikatnie bananowy, bardzo przyjemny, bardziej trochę kojarzy mi się z saisonem, niż z roggenbierem, aczkolwiek idealnie utrafił w to co od jakiegoś czasu szukałem (miałem właśnie ochotę, na takie fajnie fenolowe piwo) [4.5]
    Smak: W smaku jest też bardzo przyjemnie, z jednej strony żytnia słodowość, nieco hclebowa, mamy również banany, pojawia się również papryczkowa ostrość na średnim poziomie, dla niektórych może być za wysoka, mi jednak wydaje się, że jest bardzo dobrze zbalansowana - dodatkowo fajnie z tą ostrością współgra aksamitna struktura piwa, goryczka delikatna w tle [4.5]
    Wysycenie: Na średnim do niskiego poziomie - dobrze współgra z aksamitną strukturą piwa [4.5]
    Opakowanie: Bardzo podoba mi się stylistyka i sama grafika, minus za brak pełnego składu [4]
    Uwagi: Coś wysoka mi ta ocena wyszła, ale to naprawdę przyjemne piwo, chociaż dość specyficzne - niektórych odrzucić może intensywna wiejskość aromatu, innych zbytnia ostrość. Ja jednak polecam spróbować

    Moja ocena: [4.425]

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy, w kierunku miedzianego, zmętniony. [4.5]
      Piana: mimo agresywnego nalewania bardzo skąpa, szybko znika. [1.5]
      Zapach: sporo aromatów banana uderza po otarciu butelki, jest również trochę goździka oraz sporo karmelu oraz nut opiekanych. [4]
      Smak: spora pełnia, wyraźna słodycz, dużo karmelu, lekkie nuty banana, goryczka niska, chilli dość intensywne, wyczuwalne na finiszu. [3]
      Wysycenie: średnie w stronę niskiego, zdecydowanie za niskie. [3]
      Opakowanie: grafika ładna, jest też prawie pełen skład. [3.5]
      Uwagi: warka do 13.12.2015, jak dla mnie stanowczo za dużo karmelu, a za mało gazu.

      Moja ocena: [3.3]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 25-07-2015, 00:29.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6124

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Ciekawe że kolega Rafael52 miał inny kolor ety - moja mi się bardziej podoba, nawet z tego powodu że kolor odpowiada oryginałowi.

        Kolor: Pod światło blady /mętny/ pomarańczowy z miedzianym. [4]
        Piana: Tylko startowa większa. Na dłużej obwódka bez śladów na szkle. [3]
        Zapach: Trochę goździka i jakby przyprawy do piernika. [3.5]
        Smak: Od razu piecze w gardło. Jest lekko słodkie, lekko cynamonowe, lekko bananowe. Na początku wydaje się wodniste potem jednak "żyto" robi robotę. [3.5]
        Wysycenie: Nie za duże. [3.5]
        Opakowanie: Seria jest oryginalna i trzyma niezły poziom. [4]
        Uwagi: Nie moja bajka. "Pieczenie" zaburza większość odczuć żytnich i innych. Po kilku łykach na raz piecze bardziej i dłużej Zmęczyłem się... piwo dobre ale z ukierunkowaniem na chilli freaków.

        Moja ocena: [3.5]
        Attached Files
        Last edited by Javox; 01-08-2015, 16:00.

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny bursztyn, zamglone. [4]
          Piana: Nie chce się tworzyć. Wymuszona opada momentalnie nie zostawiając po sobie śladu na powierzchni i ściankach. [2]
          Zapach: Przejrzały banan, susz kwiatowy, karmel. Przyjemy. [4]
          Smak: Gęste, oleiste. Banan i przyprawy, słodkawe. Zamiast goryczki - wyraźne pieczenie w ustach i przełyku. [4.5]
          Wysycenie: Średnie, OK. [4]
          Opakowanie:Fajny art, dokładny skład. [4]
          Uwagi: Warka 13.12.15 Nietypowe, ciekawe. Wady raczej w prezencji niż w smaku/aromacie.

          Moja ocena: [4]
          Attached Files
          Last edited by Dzoshu; 18-08-2015, 21:58.

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny bursztyn, zmętnione [4.5]
            Piana: niewiele, znika prawie natychmiastowo [2]
            Zapach: goździki, przyprawy - ogólnie fenolowy, przejrzały banan [3.5]
            Smak: korzenne, goździki, banan, całość po chwili przykrywa dość mocne chilli, które z kolejnymi łykami coraz bardziej piecze. [3]
            Wysycenie: średnie [4]
            Opakowanie: Niespecjalnie mi się podoba, ale najważniejsze informacje są zawarte, tylko nazwa stylu piwnego ciężka do znalezienia [3.5]
            Uwagi: Ciekawe piwo, na pewno oryginalne, niestety papryczka chilli przykrywa inne smaki, przez co piwo staje się jednowymiarowe, piwo stracznie męczy.
            Czyli za dużo i za ostro, choć niektórym może to odpowiadać.

            Moja ocena: [3.225]

            Comment

            • rgrzech
              Senior
              • 12-2013
              • 230

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złocisty, opalizujący. [4.5]
              Piana: Biała, drobna, ale bardzo skąpa i nietrwała. [2.5]
              Zapach: Banan i delikatny goździk. Biednie. [3]
              Smak: Piwo jest pełne i gęste, ilość słodu żytniego wydaje się być odpowiednia. Szajba smakuje bananami ale przede wszystkim rządzą tu papryczki. Silnie i długo grzeją i pieką w przełyku. Goryczka znikoma, finisz słodki, bananowy i piekący. [3]
              Wysycenie: Bardzo niskie. [2.5]
              Opakowanie: Prosta etykieta, fajna nazwa i dobra laska :-) [4]
              Uwagi: Piwo przegięte w kierunku papryczek, które zdominowały cały smak. Poza chilli i mulącą słodyczą niewiele się tutaj dzieje. Męczące piwo.

              Moja ocena: [3.05]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎