Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Kwas Beta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, [Pinta] Kwas Beta

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    Lekko kwaśne, mocno orzeźwiające. Kwas typowo "chwilowy", szybko znika i zachęca do kolejnego łyku.

    Dobre.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • zohan666
      Senior
      • 11-2012
      • 259

      #3
      Fajne parametry widzę ma to piwo

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        No to się pomieszało
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #5
          HGW ile tam jest, w tapatalk nie widać.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz
            Last edited by dyczkin; 05-07-2015, 21:04.
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Pite w 30 stopniowym upale, wypiłem właściwie na trzy łyki. Smaczne.

              Comment

              • rafael52
                • 12-2013
                • 478

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: złoty, solidnie zmętniony. [4.5]
                Piana: niska, nietrwała, szybko znika. [2.5]
                Zapach: średnio intensywny, lekka wędzonka jak w grodziszu, delikatne aromaty słodowe. [4]
                Smak: lekkie, orzeźwiające, przyjemna lekka kwaśność, goryczka niska, lekkie nuty słodowe, delikatna wędzonka na finiszu. [4]
                Wysycenie: średnie w kierunku niskiego. [4]
                Opakowanie: grafika jakoś średni mi się podoba, ale jest pełen skład, komplet informacji o piwie. [4]
                Uwagi: arka do 10.01.2015, mam nadzieje, że wejdzie na stałe do oferty Pinty.

                Moja ocena: [3.875]
                Attached Files
                Last edited by rafael52; 23-07-2015, 23:16.

                Comment

                • Glingorth
                  Senior
                  • 04-2014
                  • 283

                  #9
                  Mocno orzeźwiające, delikatnie kwaśne piwo. W ciepłe dni znika błyskawicznie ze szkła. Do stałej oferty z nim i z Kwasem Alfa

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    #10
                    Butelka 0,5 litra, czy 0,33 jak w Kwasie alfa?
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • rafael52
                      • 12-2013
                      • 478

                      #11
                      Tym razem 0,5 L jak należy.

                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        #12
                        I pisze na niej, że warzone w Browarze na Jurze.
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        • Pinio74
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 3881

                          #13
                          Super orzeźwiające piwo. Powoli staję się chyba fanem kwaśnej serii z Pinty.
                          W Kwasie Beta kwaśność jest bardziej kiszona, niż naturalna cytrusowa (inaczej niż w Kwasie Alfa). W smaku przypomina lekko kwaszona kapustę i taki posmak pozostaje na dłużej w ustach. Dla mnie bomba, ale piwnym ortodoksom może nie podejść.
                          BIRRARE HUMANUM EST

                          Comment

                          • mozaic
                            Member
                            • 06-2015
                            • 44

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: super-mętny sok z żółtego grapefruit'a. [3.5]
                            Piana: lane z przytupem dało może 2mm srednich bąbli - byłoby 3 pkt gdybym mógł dac -5 za smak [1.5]
                            Zapach: to samo, zapach by uszedł, ale muszę dać 1 żeby dać w pełni wyrazić wrażenie jakie zrobił na mnie ten napój. [1]
                            Smak: bayer aspirin C, najgorsze paskudztwo jakie kiedykolwiek kupiłem jako piwo, dosłownie niewiarygodne ;/ [1]
                            Wysycenie: nasycone jest, bo wylałem po dwóch łykach, a jednak mi się tym świństwem odbiło. [2]
                            Opakowanie: napisali, że kwas, a powinni napisać ASPIRIN C W BUTELCE PO PIWIE. [1.5]
                            Uwagi: może nowicjusz nie powinien szaleć na forum z obraźliwymi komentarzami, ale biorąc pierwszy i ostatni łyk tego napoju, poczułem jak ktoś ściąga zapoconą skarpetę i daje mi nią z liścia, po czym z uśmiechem wystawia mi rachunek.

                            Gdyby przyszło mi do głowy warzyć kiedyś piwo...i wyszłoby mi coś takiego, nie przyznałbym się nikomu; a oni to sprzedają... i jeszcze znajdują na to odbiorcę..sorry, ale nie wierzę, po prostu nie wierzę w to, że ktoś to wypił do dna ;/ "Warzymy od pierwszego dnia piwnej rewolucji" - jeżeli lata doświadczeń doprowadziły piwowara do "kwasu beta", to trudno mi sobie wyobrazić od czego zaczynał.

                            jednym słowem: osłupienie ..i zlew ociekający śmierdzącą pianą.
                            (warka do 16.01.2016)

                            Moja ocena: [1.25]
                            ---------------
                            Ocena usunieta z rankingu.
                            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                            Art, Admin

                            ---------------
                            Last edited by ART; 10-08-2015, 10:21.

                            Comment

                            • Marchi
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 130

                              #15
                              Po przeczytaniu posta kolegi postuluję wprowadzenie jakichś ograniczeń na ocenianie artomatem przez osoby o niskim stażu. Nie wiem czy akurat te opinie są złośliwe czy dowodzą jedynie kompletnej ignorancji, ale jednak sporo czytelników wchodzi tu, żeby sprawdzić oceny piw przed wydaniem kasy, warto więc pomyśleć o mechanizmie, który obroni je przed takimi absurdami.

                              Choć oczywiście najlepsza byłaby samokontrola. Nie rozumiem jakiegoś stylu, to go nie oceniam. Ja nie przepadam za wędzonkami, chyba więc powinienem pobawić się artomatem i powsadzać wszędzie "1" za smak, bo "wali szynką i oscypkiem".
                              Słowa powyższej recenzji: "zapach by uszedł, ale muszę dać 1 żeby dać w pełni wyrazić wrażenie jakie zrobił na mnie ten napój" (swoją drogą tak trudno przeczytać, to co się napisało przed kliknięciem "zamieszczenie odpowiedzi", żeby wyeliminować najbardziej rażące błędy?) nie są w ogóle godne komentarza.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎