Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior, Ursa Rejwach na Kazimierzu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Ursa Maior, Ursa Rejwach na Kazimierzu

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Brodzislaw
    Senior
    • 09-2013
    • 1020

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańczowy, zmętniony [4]
    Piana: Jasna, głównie ze średnich pęcherzy, opadła do zera. [2.5]
    Zapach: Lekki szampan - drożdże, minimalnie skórka pomarańczy i chmiele [3.5]
    Smak: Słody z dodatkiem skórki pomarańczy, mięty, minimalna goryczka, na finiszu drożdże i lekki kwasek. [4]
    Wysycenie: Średnie do wysokiego. [4.5]
    Opakowanie: Ładna grafika Kazimierza (dzielnica Krakowa), jak zwykle pełne info. [5]
    Uwagi: Piwo wybitnie na lato choć mogłoby być jeszcze ciut mniej alko.

    Moja ocena: [3.75]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Miedziano-pomarańczowy, leciutkie zmętnienie. [4.5]
      Piana: Piana na niecały centymetr o nie do końca śnieżnej bieli. Równie nietrwała jak we wcześniej pitym Podróżniku - po chwili jedynie obrączka przypominała o jej istnieniu. [2]
      Zapach: Wyraźnie słodowo-toffi-miodowy lecz niestety ten miód jest sztuczny. [3.5]
      Smak: Tu nuty owocowe dominują nad słodowością, aczkolwiek i one są rodem z mocno dojrzałych, słodkich owoców (morela, melon, arbuz+jakaś jeszcze egzotyczna nuta którą ciężko mi określić). Piwo treściwe jednak jeśli patrzyć przez pryzmat gatunku to zbyt ciężkie. Summer Ale chyba powinien bardziej orzeźwiać niż karmić a tu z sesyjnością nie jest za dobrze. [3.5]
      Wysycenie: Średnie, pasuje do całokształtu. [4.5]
      Opakowanie: Tym razem podano w pokalu bez logo, podkładek nie było. [3.5]
      Uwagi: Drugie piwo pite w browarze 24.08.15 i utwierdzam się w poglądzie, że Ursa poszła w stronę słodowo-słodką. Może takie są życzenia klientów? Jednak nie wszystkich...
      Kosztowało 8 zł/0,4 l, co jak na browar i Bieszczady jest ceną lekko przesadzoną.

      Moja ocena: [3.45]

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Fotka:
        Attached Files

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Lekko zmętniona jasna miedź [3.5]
          Piana: biała, drobna, opada w zauważalnym tempie, osadza się na szkle drobnymi krzaczkami [3.5]
          Zapach: słaby ale miły, głównie owocowy [3.5]
          Smak: w miarę pełne i treściwe, dominuje goryczka chmielowa, jest dobrze wyraźna ale nie mocna, w ślad za nią idą owocowe posmaki, a raczej mix owoców, całość okraszona słodowym posmakiem, jest jednak coś w tym piwie co psuje całkiem niezłą całość, masełko? - Jeśli już to minimalne ale jest [3.5]
          Wysycenie: prawie idealne [4.5]
          Opakowanie: opakowanie pierwsza klasa, ładna etykieta [5]
          Uwagi: Smaczne piwo z powyższymi uwagami

          Moja ocena: [3.625]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎