Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] DW Double Witbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Wrężel] DW Double Witbier

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Wujas
    Gość
    • 11-2014
    • 267

    #2
    Dziwne piwo, które wraz z ogrzewaniem się coraz bardziej trąciło starym chmielem.
    Kolendry, cytryny i inne tego typu dodatki nawet wyczuwalne. Słabo orzeźwiające jak na lato.

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasno złoty, zmętniony. [4.5]
      Piana: niezbyt obfita jak na styl, dronopęcherzykowa, dość trwała, zdobi szkło. [3.5]
      Zapach: średnio intensywny, są wyczuwalne aromaty charakterystyczne dla wita, cytrusy ze skórki pomarańczy, kolendra, są również wyraźnie wyczuwalne akcenty chmielowe, zwłaszcza Citra, w tle delikatna słodowość, aromat ogólnie przyjemny, ale mało intensywny. [3.5]
      Smak: wyraźna pełnia słodowa, delikatna słodycz, nuty wita raczej średnio intensywne, jest trochę skórki pomarańczy oraz kolendry, goryczka, wyraźna, lekko w kierunku wysokiej, wyraźnie chmielowa, brakuje trochę rześkości. [3.5]
      Wysycenie: średnie, lekko w kierunku wysokiego. [4.5]
      Opakowanie: grafika jakoś średnio mi się podoba, kojarzy mi się z jakąś tapetą, plus za podanie pełnego składu oraz za firmowy kapsel. [4]
      Uwagi: warka do 23.12.2015.

      Moja ocena: [3.625]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 04-07-2015, 08:24.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty ze sporym zmętnieniem. [4]
        Piana: Biała, opadła trochę za szybko, ale po drodze przyjemnie dla oka oblepiła szkło. [4]
        Zapach: Jest klasyka, czyli na pierwszym planie kolendra, nawet trochę za dużo jej, ale w końcu to podwójny wit więc niech tam będzie.
        Czuć też skórkę od pomarańczy, choć mi bardziej przypomina mandarynkę. Ogólnie jest dużo słodkości w aromacie, co nie przeszkadza również wyczuć chmielowe akcenty w postaci cytrusów. Zapach złożony i bardzo przyjemny. [4.5]
        Smak: Piwo jest treściwe i jak na mój gust za słodkie, jednak chyba zgodne ze stylem. Tu już inaczej niż w aromacie, bo brakuje kolendry, a owoce cytrusowe są tylko delikatnie wyczuwalne, za to goryczka jest pokaźna. Ciekawy słodowo goryczkowy mix. [3.5]
        Wysycenie: W witach powinno być duże, a w podwójnych witach chyba jeszcze większe, chyba, że się mylę.
        Nasycenie jest za niskie, nie czuć orzeźwienia, a witbier powinien tę funkcję spełniać. [2.5]
        Opakowanie: Mało wyszukana etykieta, jak to Wrężel, natomiast jest firmowy kapsel i wszystkie potrzebne i wystarczające dla piwosza informacje są zamieszczone. [4]
        Uwagi: Styl nie mój, ale piło się przyjemnie, na szczęście brak mydlin.
        Warka 23.12.2015.

        Moja ocena: [3.9]

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złocisty, mętny. [4.5]
          Piana: Dość wysoka i trwała, utrudnia nalewanie. [4]
          Zapach: Zbożowy, lekkie owoce i cytrusy. Słaby. [3]
          Smak: Zbożowy, kwaskowy, cytrusowy, lekkie przyprawy i ziołowo-cytrusowa goryczka, niska/średnia. Na koniec wyczuwalny alkohol. [4]
          Wysycenie: Średnie/wysokie. [4.5]
          Opakowanie: Standardowe dla Wrężla, plus za markowy kapsel, podany pełen skład. [4.5]
          Uwagi: Nawet ciekawe piwo, choć jak na wita jest mało orzeźwiające, raczej do powolnego sączenia. Smaki przyprawowe wyczuwalne, ale nie dominujące, przyjemnie kwaskowe, bardzo treściwe. Szkoda, że pod koniec czuć alkohol i palenie w gardle.

          Moja ocena: [3.725]

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Właściwy dla stylu. W sensie w wersji "pojedynczej" [5]
            Piana: Wysoka, biała, drobna, raczej trwała, zostawia na ściankach grube wąsiory. [4.5]
            Zapach: No, taki, jak być powininien. Kolendra, skórka pomarańczy, tylko nieprzesadnie intensywny. [4]
            Smak: Goryczka zaskakująco wysoka jak na spodziewane wrażenia, ale przyjemna, krótka i dobrze wkomponowuje się w cytrusowy smak. Piwo jest dobrym witbierem, tylko bardziej - cięższe, mocniej cytrusowe, na szczęście oszczędzano kolendry, dzięki czemu nie jest mdło-mydlane. [4.5]
            Wysycenie: Wysokie, pasuje. [5]
            Opakowanie: Jak pozostałe z tego browaru. [4]
            Uwagi: Bardzo smakowało.

            Moja ocena: [4.35]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasne, zmętnione złoto [4]
              Piana: Jasna z drobnych pęcherzyków, mało-obfita, szybko opadła. [2.5]
              Zapach: Cytrusy chmielowe najpierw, potem zboże i pomarańcza. [3.5]
              Smak: Zbożowe, kwaskowe lekko mdlące z ziołową goryczką i posmakiem skórki pomarańczowej. [3.5]
              Wysycenie: Niskie [3]
              Opakowanie: Wrężlowe :-) [4]
              Uwagi: Dziwny posmak na finiszu. Początek degustacji lepszy od końcówki.

              Moja ocena: [3.425]

              Comment

              • yoda79
                Senior
                • 01-2013
                • 861

                #8
                Smaczny wit, jednakże z mizerną pianą
                Last edited by yoda79; 27-11-2015, 09:53.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9731

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty zmętniony. [4]
                  Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka, co najwyżej średniotrwała. [3.5]
                  Zapach: Chmiel, zioła, coś przypalonego lekko... może to karmel? [3.5]
                  Smak: Słód, delikatny chmiel, goryczka, posmak owoców cytrusowych, a może też i tropikalnych... [4]
                  Wysycenie: Średnie. [4]
                  Opakowanie: W stylu browaru, mało wyszukane, ale charakterystyczne. Jakość wykonania nie powala... [3.5]
                  Uwagi: Po spędzenia dwóch godzin upalnego wieczoru w słabo klimatyzowanej Atlas Arenie, patrząc, jak przegrywamy z Rosją, smakuje i tak jak ambrozja... .

                  Moja ocena: [3.75]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎