Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gloger, Pszeniczne Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gloger, Pszeniczne Ciemne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: kolor to jakaś masakra, kolor kartonu, beżowa gęstwa, normalnie mógłbym powiedzieć, że jest to klon Mętnego z Ediego [1.5]
    Piana: wylatuje z butelki już po otwarciu, beżowa, średnie bąbelki, obfita także w szkle, trzeba spory czas odczekać aby z niej zaczęło kształtować się piwo [4]
    Zapach: owocowo-zbożowy [3]
    Smak: w miarę pełne ale pełnia rozlatuje się podczas picia, a tak w ogóle to po otwarciu butelki i lania do szkła jakieś farflocle zaczęły chlupać jak przy odsysaniu wydzieliny, a smak, hmm,pszeniczne akcenty w postaci zboża, w sald za tym idzie delikatna chlebowość, trochę owoców, odrobina paloności i lekko zamglony posmak kwasu [1.5]
    Wysycenie: zdecydowanie za duże [3]
    Opakowanie: pierwsza klasa, ładna eta, firmowy kapsel [5]
    Uwagi: Tragedia, wylane po paru łykach piwko za 10 zł

    Moja ocena: [2.525]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6124

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pod światło czerwony rubin. [3]
      Piana: Średnia, potem redukcja do cienkiej warstewki. Na szkle sporo pozostałości. [3.5]
      Zapach: Jakby kwaskowa wiśnia ale ten aromat raczej jest słaby. [2.5]
      Smak: Estrowa owocowość, mało słodko, kwasek. [2.5]
      Wysycenie: Średnie. [3.5]

      Opakowanie: Postarali się, nawet taka schludność do wielu trafi. Tylko za ile będą musieli kupić to piwo? [5]

      Uwagi: Niczym nie zachwyca to piwo, wodniste, mało smaczne. Jeżeli jest na wyprzedaży za 2-3 złote można spróbować. A za 10-tkę to nawet w złotym kuflu nie chcę

      Moja ocena: [2.8]
      Attached Files
      Last edited by Javox; 18-10-2015, 17:36.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobursztynowy, chyba minimalnie zamglony. [4]
        Piana: Kremowa, bardzo drobna, wysoka, ucieka z butelki... Krótkotrwała. [3]
        Zapach: Słód i delikatny karmel. Ubogo dość. [3]
        Smak: Wodnisty, lekki karmel, minimalny kwasek i delikatne goździki - cienizna. [2.5]
        Wysycenie: Dość wysokie, ale jak na pszenicę to nie aż tak bardzo. [4]
        Opakowanie: Czarna eta i krawatka, złote i białe napisy. W stylu browaru, proste w kierunku eleganckiego. Kapsel browaru. [4]
        Uwagi: Wiem, że mało na rynku jest ciemnych pszenic, ale to i tak niewystarczający powód, by kupić to piwo...

        Moja ocena: [2.95]

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4552

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo mocnej herbaty z bordowymi refleksami, praktycznie klarowne co jak na pszenicę może trochę dziwić. [4]
          Piana: Leciutko "przybrudzona", oczka równomierne średniej wielkości, przy szkle większe, na powierzchni strzępiasty bałwan. Od dna wciąż pracują bąble zasilając pianę (coś tu nie tak z myciem szkła), przez co 1 cm warstwa utrzymuje się prawie aż do dna. [4]
          Zapach: Wyraźny, rześko owocowy, z przewagą soczystych jabłek. Jak na ciemna pszenicę dość zaskakujący. [3]
          Smak: Podobnie jak w zapachu - świeże jabłka, gruszki, śliwki - półwytrawna paleta owocowa. Ale co to ma wspólnego z ciemną pszenicą?? No może da się wymlaskać ciut korzenno-goździkowych nut ale generalnie jakby się piło jakąś mieszankę cydru jabłkowo-gruszkowego z kompotem i to dość wodnistym. I gdzie tu 13,5°Blg?, na smak max 10-11°. W sumie może byłby to dobry półradler na upały do orzeźwienia ale z drugiej strony kto by kupował w tym celu piwo o takim ekstrakcie?. Wypić się da ale dziwne te piwo, nie wiem co piwowar miał na myśli... [2.5]
          Wysycenie: Wysokie, nawet jak na "pszenicę", męczące. [2.5]
          Opakowanie: Firmowa szklanka do pszenicy, podkładka, wszystko jak trzeba. [5]
          Uwagi: Próbowałem się dopytać cokolwiek o tym piwie jednak panie barmanki nie umiały powiedzieć nic poza tym co było w opisie w piwnym menu. Nie wydawało mi się zepsute jednak do ciemnej pszenicy w tym przypadku daleko.
          Próbowane 23.04.2016 na miejscu w browarze.

          Moja ocena: [3.025]

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4552

            #6
            Fotka wersji lanej:
            Attached Files

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎