Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivovaria, [Waszczukowe] Postrach Szoszonów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pivovaria, [Waszczukowe] Postrach Szoszonów

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    American India Brown Ale, ale trochę dziwi mnie udział w piwie chmielu Sorachi Ace (przede wszystkim ze względu na trochę cytrynowy profil) oraz skórki pomarańczy. Bo na ecie indianin z tabliczką czekolady i też tak sobie wyobrażam te piwa... Pozostałe chmiele to Zeus, Citra, Cascade, Amarillo. Wydaje mi się, że trend w krajowej kraft-produkcji to jak najwięcej wszystkiego w piwie. No ale ok. Są też dwa rodzaje słodu żytniego oraz pszeniczne

    Etykieta fajnie zaprojektowana, przyjemny papier. Sam Indianin trochę w stylistyce AleBrowaru.

    Ekstr. 14,4%
    Alk. 5,6%

    Aromat - jest dość wyraźny chmiel, ale bez zbędnej i zbytniej owocowości, ale przede wszystkim są atrybuty brown ale i są zdecydowane - kakao, a nawet taki słodki kakaowy napój. Jest balans
    Piana - Średniowysoka, gęsta, trwała
    Barwa - ciemny brąz, pod światło trochę herbaciana, lekkie zmętnienie
    Wysycenie - umiarkowanie wysokie, podszczypuje
    Smak - na początek wyraźna goryczka, potem tony słodowe - jest czekolada, trochę karmelu, nieco palonej i orzechowej goryczki, która ładnie koresponduje z tą początkową a która ma charakter lekko cytrusowy. Do tego dochodzi taka chropowatość od żytnich słodów. Na finiszu piwo jest lekko korzenne, pikantne (też od chmieli, które są zdecydowane, ale i umiejętnie skontrowane słodową bazą), lekkie tony cynamonu (?)
    Treściwość - pełne piwo.

    Trochę się obawiałem tego składu, ale wygląda na to że niepotrzebnie.

    Kiedyś pisałem na temat piwa w tym stylu uwarzonego w Europie przez Amerykanina:



    że i może w Polsce powstanie podobne. Choć podobne w stylu były, ale w smaku pojawiło się teraz i jest to dla mnie bardzo przyjemna rzecz Jest dużo chmielu, ale jest też bardzo ciekawa, smaczna, złożona i dobrze uwarzona podstawa i dodatkowo ładnie wszystko spasowane, jest balans. W aromacie wydało mi się bardziej słodkawo-deserowe, w smaku bardziej wytrawne (ale to nie ma wpływu na ocenę).

    Bardzo lubię brązowe ejle, nawet uwarzone na amerykańskich chmielach, więc tym bardziej cieszę się na takie piwa. Bardzo fajne, złożone, bogate w smaku piwo, chyba mój polski faworyt

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy, jasnobrązowy, delikatnie zamglony. [4.5]
      Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, w miarę wolno opada, zdobi szkło. [4]
      Zapach: dominują chmiele, żywice, cytrusy, w tle delikatna nuta słodowa, lekko słodka, aromaty ciasta. [4]
      Smak: dość spora pełnia, słodyczy za dużo nie ma, ale są nuty słodowe, lekko tostowe, opiekane, skontrowane goryczką średnią w kierunku wysokiej, o wyraźnie chmielowym charakterze. [4]
      Wysycenie: średnie, pasuje. [4.5]
      Opakowanie: świetna grafika, na bardzo dobrym papierze, jest komplet informacji, skład, parametry. [5]
      Uwagi: warka do 27.08.2015.

      Moja ocena: [4.1]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 27-07-2015, 09:58.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎