Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, Czech Point

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Reden Świętochłowice, Czech Point

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowy, zmętniony. [4.5]
    Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, dziurawi się, ale dość wolno opada, zdobiąc szkło. [4]
    Zapach: przyjemny aromat chmielowy, głównie korzenny, lekko ziołowy, delikatna nuta cytrusowa, wyczuwalne również ciemne owoce oraz akcenty słodowe. [4]
    Smak: średnia pełnia słodowa, wyczuwalne nuty chmielowe, ziołowe, goryczka średnia w kierunku niskiej, mogła by być wyższa. [4.5]
    Wysycenie: średnie, lekko kierunku wysokiego, mogło by być niższe. [4]
    Opakowanie: grafika trochę odmienna od stylu browaru, ładna, jest pełen kład. [4]
    Uwagi: warka do 15.10.2015.

    Moja ocena: [4.225]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 20-07-2015, 22:55.

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, mętny. [4.5]
      Piana: Dość wysoka, trwała. [4.5]
      Zapach: Niezbyt silny, susz i kwiaty. [4]
      Smak: Słodowy, cytrusowy, goryczka ziołowo-cytrusowa, średnia. [4.5]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Trochę dziwne, ale w sumie ok Pełen skład, firmowy kapsel, na poziomie. [4.5]
      Uwagi: Niezłe piwo, bardzo pijalne. Chmielowość dominuje, ale ogólnie nie jest specjalnie silna, ziołowy posmak goryczki trochę odbiega od "standardowego". Smaczne, lekkie, orzeźwiające.

      Moja ocena: [4.3]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: żółty, raczej jasny niż ciemny, przybrudzony [4]
        Piana: biała, drobna, dość zwarta, opadała powoli ale zauważalnie, oblepiała szkło małymi grupkami [3.5]
        Zapach: kwiatowo, słodowy, dość słaby [3.5]
        Smak: w miarę pełne choć treściwość gdzieś umyka podczas picia, goryczka dominuje choć momentami gorzkawość jest zbyt mocna i zalegająca, pestkowo-cytrusowe posmaki, dopiero pod koniec łyczka minimalnie wyczuwalne słodowe nuty, piwo dla mnie średnio zbalansowane, nierówne, nie podeszło choć bez problemu wypite [3]
        Wysycenie: za duże [3.5]
        Opakowanie: fajna etykieta, redenowy kapsel [5]
        Uwagi: Raz wystarczy, jest wiele lepszych piw, powtórek nie będzie

        Moja ocena: [3.4]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • murek17
          Member
          • 06-2014
          • 52

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brudne złoto, równomiernie zmętnione. [4]
          Piana: Mega obfita i trwała, po otwarciu mocne syknięcie - piwo prawie wyszło z butelki. Piana niestety dziurawi się i jest raczej średnio i grubopęcherzykowa. Bardzo mocno się pieni, mam nadzieję że to nie jest zwiastun zakażenia. [3.5]
          Zapach: Na początku bardzo przyjemny ziołowy, z nutą słodkich owoców. Później słodkie aromaty wychodzą na pierwszy plan, nawet majaczy gdzieś tam guma balonowa i takie bardziej estrowe klimaty. Trochę mdło się robi. [3.5]
          Smak: W smaku dość wytrawne. Jak na górną fermentację to nawet pustawe trochę, bardziej to podchodzi lagerem. Przed chwilą piłem Polkę Pils i nie powiedziałbym ze między tymi piwami są 3 stopnie różnicy, raczej stwierdziłbym że ekstrakt podobny. Jeśli chodzi o goryczkę, to 40 IBU raczej na pewno nie ma. 30 IBU to absolutny max. Pierwsza Pomoc która ma chyba 35 IBU odznaczała się dużo bardziej wyrazistą goryczką, a także (o dziwo!) większą pełnią. Rozumiem gdyby w tym piwie było dużo kontry słodowej i goryczka by gdzieś zanikała. Ale prawdę mówiąc, poza słodkawym posmakiem, to nawet pełni słodowej nie ma. Wad nie ma, ale szału nie robi. [3]
          Wysycenie: Piwo na 100% przegazowane, ale nie dało się nalać bez wzbudzania piany na całą szklankę, więc się odgazowało do odpowiedniego poziomu. [4.5]
          Opakowanie: Etykieta fajna, aczkolwiek nie bardzo łapię po co tam Gunther komplet informacji [4.5]
          Uwagi: Warka 15.10.15.
          Coś poszło nie tak, piwo strasznie się pieni, goryczki zdecydowanie brakuje, w smaku raczej pusto, aromat niby okej, ale później robi się mega słodki, aż mdły od gumy balonowej. Do zapomnienia.

          Moja ocena: [3.425]

          Comment

          • rgrzech
            Senior
            • 12-2013
            • 230

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemne złoto, bardzo mocno zmętnione. [3]
            Piana: Biała, bardzo drobna i bardzo obfita, zwarta i gęsta jak ubite białka. Niestety szybko się dziurawi, zdobi szkło. [4]
            Zapach: Banany, nuty słodkich, żółtych owoców, przypraw korzennych i kwiatów. Przyjemny ale ciężki, no i bananów się nie spodziewałem. [3.5]
            Smak: Ciężkie, mięsiste piwo, pomimo niskiego ekstraktu zamulające. W smaku nuty owocowe, kwiatowe, przypraw korzennych i tytoniowe. Goryczka średnia, ziołowa. Finisz przyjemny, gorzki. [3.5]
            Wysycenie: Zbyt wysokie, piwo przegazowane. [3]
            Opakowanie: Fajna nazwa, ale etykieta nie przypadła mi do gustu. [3.5]
            Uwagi: Ciężkie, zapychające piwo. Spodziewałem się czegoś zupełnie innego.

            Moja ocena: [3.5]

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6079

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mętny, blady pomarańczowawy. [3.5]
              Piana: Niezła, dość trwała. Gruba warstwa na długi czas. Koronki nie małe. [4]
              Zapach: Trochę dziwny cytrusowo-ziołowy. [3.5]
              Smak: Piwo jest kwaskowato słodkawe w typie gorzkiej cytryny. Dobra... owocowo-goryczkowe ciężko trochę to zdefiniować dla tego piwa. [3.5]
              Wysycenie: Średni. [3.5]
              Opakowanie: Dość oryginalne. Wskazano tu na niektóre czeskie atrybuty. Jeszcze syntezatora na pasku brakuje. [4]
              Uwagi: Raz na czas można sobie wypić to piwko. Szaleństwa smakowego nie ma.

              Moja ocena: [3.575]

              PS: Zdjęcie Rafaela 52 nie oddaje rzeczywistości.
              Last edited by Javox; 06-10-2015, 13:39.

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                #8
                Trochę mętne, ale bardzo bujna i piękna piana, a nagazowanie na granicy gushing'u.

                W aromacie lekka żywica, troszkę cytrusów, jakby było bardziej chmielone, nie wahałbym się powiedzieć, że to Kocour.

                W smaku podobny profil, diabli wiedzą co to miało być, bo smakuje pilznerem, a nie ale'em, ale jest smaczne, pijalne, ciekawe i na szczęście nie tak nowofalowe jak chcą na etykiecie.

                Zakupione za 2,99zł, za 2 razy tyle, też można kupować, polska odpowiedź na Kocour'a jak nic.
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Lekko zamglony, złocisty. [4.5]
                  Piana: Mocny gushing, piana obfita, biała, trwała do tego ładnie zdobi szkło. [4]
                  Zapach: Głównie słodowy, delikatna ziołowa chmielowość. Niezbyt intensywny, spodziewałem się więcej po "Ejlu". [3]
                  Smak: Lekko słodowy, lekko kwaśny, niewysoka generyczna goryczka, pusty, nieciekawy. [2.5]
                  Wysycenie: Ostry gushing przy otwieraniu butelki, nasycenie bardzo niskie - chyba wszystko uciekło. [1.5]
                  Opakowanie: Przyzwoita etykieta, tylko trochę monotonna, pełny skład. [3.5]
                  Uwagi: Pomijając fakt tego, że 1/3 piwa nie trafiła do szklanki, to piwo samo z siebie nie jest zbyt smaczne, trochę jak przeciętny marketowy pils tyle, że bez gazu. Po kilku łykach wylałem, zakładając że to jakaś infekcja. Warka 20.05-2016.

                  Moja ocena: [2.925]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎